Komunikat Organizacyjny II Rundy NSMO
Komunikat OrganizacyjnyII Rundy NSMOElbląg, 13 kwiecień... więcej
Wesołego Alleluja!
Z okazji Świąt Wielkanocnych, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w... więcej
OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEŻOWY TURNIEJ MOTORYZACYJNY
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY 1. Eliminacje wojewódzkie: – odbędą się 20... więcej
I Runda Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Okręgu
23 marca br. w Elblągu na terenie Spółki PZM OZDG (Fiat, Jeep, Peugeot) odbyła... więcej
Komunikat Organizacyjny I Rundy NSMO Elbląg, 23 marzec 2024
I. Organizator imprezy :Automobilklub Elbląski przy współudziale :- KSPTiPZ... więcej
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM Eliminacje gminne... więcej
Znamy Kalendarz Motocrossowych Mistrzostw Europy - Quad!
Świat motocrossu zawsze był na szczycie listy zainteresowań pasjonatów sportów... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego oraz szkolenie na licencję stopnia ND-R, 09-10.03.2024r, Gdańsk
Szkolenie jest kierowane do kandydatów na sędziów sportu samochodowego będących... więcej
Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia MOTO-KOCIEWIE-STG
W dniu 24.02.2024. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia MOTO-... więcej

UDANY DEBIUT BRACI SZYSZKO W NOWYCH KATEGORIACH NA WSK CHAMPIONS CUP.

Zawodnicy gdyńskiego Automobilklubu Morskiego tradycyjnie już zaliczyli udany debiut w nowych kategoriach na WSK Champions Cup na południu Włoch tor La Conca.
W miniony weekend odbyła się tam pierwsza runda WSK Champions Cup. Jak zwykle w tej najbardziej prestiżowej serii wyścigowej pojawiły się nazwiska wybitnych kierowców wyścigowych z całego świata. Wśród nich nie zabrakło braci Szyszko, którzy na stałe zapisali się w historii WSK, kiedy Maciek w 2014 roku stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii Mini 60.

Rok 2015 to debiut chłopców w nowych dla siebie kategoriach, Szymek KF, natomiast Maciek po przesiadce już do pełnowymiarowego gokarta w KF Junior. Kolejne zmiany wynikają z nowinek sprzętowych i regulaminowych.

Pierwsza runda WSK Champions Cup rozpoczęła się od treningów wolnych, później przyszedł czas na wyścigi eliminacyjne (heat’y). Szymek wywalczył 15 pole startowe wśród 24. zawodników ze światowej czołówki. Pierwszy wyścig ukończył na 18. pozycji, drugi na dobrej 14., a trzeci na 19. Szymek borykał się ze spadającym przednim zderzakiem, który stanowił problem u wielu kierowców. Jego założenie to oczywiście strata cennego czasu i pozycji. W półfinale uplasował się na 19. miejscu natomiast w deszczowym finale zajął bardzo dobrą 9. pozycję.

Młodszy z braci Maciek startował w gronie 53. zawodników. Dobra czasówka i start do heat’ów z połowy stawki. Pierwszy z nich to świetne 10. miejsce, drugi przygoda ze zderzakiem i dopiero 21., trzeci po incydencie kolejne problemy ze zderzakiem i dopiero 18. pozycja. W ostatnim czwartym wyścigu eliminacyjnym uplasował się na 15. miejscu. W półfinale opuściło Macka szczęście i tuż przed startem na okrążeniu formującym pękł łańcuch, co przekreśliło szanse na udział w finale.

Podsumowując pierwszą rundę należy wspomnieć o problemie związanym ze spadającymi zderzakami i interpretacją przepisów. Część zawodników dostawała za nie kary, część nie. Weekend z pewnością udany dla Szymka, natomiast Maciek zaliczył dobry trening w bojowych warunkach przed zbliżającą się już w kolejny weekend drugą i ostatnią rundą WSK Champions Cup.

Podziękowania dla zespołu Speedkart, Karola Basza, Kamila Wódki oraz rodziców i dziadków.