12 – 14 sierpnia 2022 Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot Gdynia
- 12 – 14 sierpnia 2022 Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot Gdynia-... więcej
Szkolenie Sędziów Sportu Samochodowego
W dniu 27.07.2022 odbyło się szkolenie dla Sędziów Sportu Samochodowego.Wzięło... więcej
IV Rajd Dan-Car
W dniach 29.04. - 6.05. członkowie Automobilklubu Bytowskiego przejechali... więcej
VII Wystawa Pojazdów Zabytkowych i Klasycznych
Tradycyjnie w Dni Bytowa, czyli w drugą niedzielę lipca (10.07.) odbyła się... więcej
Trabbi meets Polski Fiat w dniach 1-4 lipca 2022 r.
Członkowie Trabbi -Buggy-Club 93  e.V. z Anklam w Meklemburgii w dniach 1-... więcej
Biuro nieczynne
W dniach 11-22.2022 biuro ZO PZM Gdańsk będzie nieczynne
Maraton rowerowy w Mędrzechowie
W dniu 0.3.07.2033 ratownicy drogowi ZO PZM w Gdańsku, zabezpieczali maraton... więcej
43 Konkurs o tytuł „najlepszego kierowcy” regionu elbląskiego
26 czerwca br. w Elblągu na terenie Targowiska Miejskiego odbył się 43 Konkurs... więcej
II Ogólnopolska konferencja Psychologii Transportu Uniwersytet Gdański
Dnia 24.06.2022 przewodniczący komisji BRD i OŚ ZO PZM Rafał Ziółkowski... więcej

Turnieje BRD

Szanowni Państwo

Uprzejmie informuję, że eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w bieżącym roku szkolnym organizowane są dla uczniów szkół podstawowych, szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, a eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Wychowanie komunikacyjne jest współczesnym wyzwaniem edukacyjnym w zakresie zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa na drodze, wpisuje się w Narodowy Program Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Stawia przed nami ważne zadania w zakresie podniesienia bezpieczeństwa  na drodze, przede wszystkim niechronionych uczestników ruchu.

Głównym celem turniejów jest:

podnoszenie kultury motoryzacyjnej i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez popularyzowanie przepisów oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach;

kształtowanie podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,

kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, jak również popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Organizatorami turniejów na szczeblu wojewódzkim będą :Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, Wojewódzka Komenda Policji, Zarząd Okręgowy PZM, Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Pomorska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Proszę nadać eliminacjom gminnym i powiatowym szczególną rangę, ponieważ wychowanie komunikacyjne w szkołach jest jednym z podstawowych warunków trwałej redukcji liczby ofiar wypadków drogowych wśród dzieci i młodzieży. Podejmowane działania przez szkoły w tym zakresie  przynoszą wymierny spadek liczby wypadków z udziałem dzieci i młodzieży w naszym województwie.

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W nieprzekraczalnym terminie do 14 kwietnia 2022 r. należy zgłosić drużyny do eliminacji powiatowych (oddzielnie dla I, II i III grupy rywalizacyjnej), które zostaną wyłonione na etapie międzyszkolnym w dzielnicach miast na prawach powiatu lub gminie.

Eliminacje powiatowe odbędą się 25 kwietnia 2022 r., początek o godz. 10.00

Do eliminacji wojewódzkich kwalifikują się:

– po dwie drużyny z miast na prawach powiatu Gdańsk i Gdynia (po jednej drużynie wyłonionej w eliminacjach zorganizowanych dla poszczególnych dzielnic) z grupy I
– uczniowie w wieku 10-12 lat (rocznik 2010 i   młodsi), grupy II – pozostali uczniowie szkoły podstawowej i grupy III uczniowie szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno
– wychowawczych;
– po jednej z I, II i III grupy z pozostałych powiatów.

Zgłoszenia drużyn do eliminacji wojewódzkich według zasad określonych wyżej, proszę przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 29 kwietnia 2022 r. wyłącznie na adres mailowy:

Polski Związek Motorowy
Zarząd Okręgowy w Gdańsku
e-mail: zarząd-okregowy.gdansk@pzm.pl

W załączeniu zamieszczamy:

– wzór zgłoszenia indywidualnego uczestnika (Załącznik nr 1);

– wzór zgłoszenia do zawodów wojewódzkich (Załącznik nr 2)

Eliminacje wojewódzkie odbędą się 7 maja 2022 r. w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gdańsku, ul. Równa 19/ 21. Początek eliminacji o godz. 9.00 (Rejestracja uczestników od 8.30)

W eliminacjach biorą udział czteroosobowe drużyny z grupy I – uczniowie (rocznik 2010 i młodsi) i trzyosobowe z grupy II i III.

Zawodnicy turnieju z grupy I i II muszą posiadać kartę rowerową, legitymację szkolną, kask ochronny, pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział w turnieju oraz zaświadczenie lekarskie lub oświadczenie rodziców o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zawodach.

Zawodnicy turnieju z grupy III muszą posiadać legitymację szkolną, kask ochronny, pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział w turnieju oraz zaświadczenie lekarskie lub oświadczenie rodziców o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zawodach.

OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEŻOWY TURNIEJ MOTORYZACYJNY

Finał wojewódzki odbędzie się 24 maja 2022 r. o godz. 10.00 w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Pomorze, ul. Żuławska 5 Pszczółki;

Na podstawie indywidualnych wyników uzyskanych w eliminacjach szkolnych należy zgłosić trzyosobową drużynę szkoły do 17 maja 2022 r., wyłącznie na adres:

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego
80- 067 Gdańsk
ul. Równa 19 / 21

tel.  58 300 15 35; 300 15 41
e-mail: szkolenia@pord.pl

W eliminacjach wojewódzkich mogą brać udział uczniowie posiadający legitymację zgłoszonej szkoły i jej tegoroczni absolwenci. Od uczestników, którzy biorą udział w konkurencjach sprawnościowych jazdy motorowerem, wymagane są stosowne uprawnienia do kierowania tym pojazdem.

Pomorski Kurator Oświaty
Małgorzata Bielang

INDYWIDUALNE ZGŁOSZENIE DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

ZGŁOSZENIE DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: 
Share