Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 04.07.2024r
 Program szkolenia: Przywitanie zgromadzonych i sprawy formalne;... więcej
45 Konkurs o tytuł „najlepszego kierowcy” regionu elbląskiego
22 czerwca br. w Elblągu na terenie Spółki PZM OZDG (Fiat, Jeep, Peugeot) przy... więcej
Pierwszy Trening Jazdy Samochodem
8 czerwca br. w Elblągu na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego odbył... więcej
Pierwsza Pomoc dla dzieci
Dziś Ratownicy Drogowi PZM, udało się do miejscowości Bodzechowo, gdzie... więcej
Mistrzostwa Świata SIDECAR i Mistrzostwa Europy QUADCROSS 2024 w Gdańsku
W dniach 15-16 czerwca 2024 r. Gdańsk stał się centrum motocrossowego świata,... więcej
Triathlon Lotto Challenge Gdańsk 2024
W dniach 15/16.06.2024., członkowie Stowarzyszenia MOTO-KOCIEWIE-STG czynnie... więcej
Wielkie Emocje na Torze w Gdańsku: II Runda Mistrzostw Polski Quadcross i II Runda Pucharu Polski Motocross
W dniach 8-9 czerwca 2024 roku na torze motocrossowym w Gdańsku odbyły się... więcej
Zapraszamy na szkolenie na sędziego sportów motocyklowych!
 Chciałbyś zobaczyć zawody motocrossowe od "kuchni"? Marzysz o... więcej

Mistrzostwa Świata SIDECAR i Mistrzostwa Europy QUADCROSS 2024 w Gdańsku

W dniach 15-16 czerwca 2024 r. Gdańsk stał się centrum motocrossowego świata, goszcząc Mistrzostwa Świata SIDECAR oraz Mistrzostwa Europy QUADCROSS. Wydarzenie, które przyciągnęło najlepszych zawodników z całego globu, okazało się spektakularnym sukcesem zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym.

Wyjątkowa Organizacja i Atmosfera

Zawody odbyły się na torze motocrossowym, który został przygotowany z niezwykłą starannością. Profesjonalna organizacja imprezy była chwalona przez kibiców, zawodników i obserwatorów. Pogoda sprzyjała sportowym zmaganiom - w sobotę słońce świeciło przez cały dzień, zapewniając doskonałe warunki do rywalizacji. Niedzielny, lekki deszcz nie zdołał odstraszyć licznie zgromadzonych fanów, którzy z entuzjazmem dopingowali swoich ulubieńców.

Wspaniałe Zmagania na Torze

W rywalizacji SIDECAR triumfowali bracia Daniels i Bruno Lielbardis, którzy zajęli najwyższy stopień podium. Drugie miejsce przypadło duetowi Koen Hermans i Ben van den Bogaart, a trzecie miejsce zdobyli Marvin Vanluchene i Glenn Janssens. Każdy z tych zespołów zaprezentował niezwykłe umiejętności i determinację, dostarczając publiczności niezapomnianych emocji.

W kategorii QUADCROSS najlepsi okazali się:

Harry Walker

Patrick Turrini 

Manfred Zienecker

Niezapomniane Wrażenia i Atrakcje

Poza emocjonującymi wyścigami, organizatorzy zadbali również o liczne atrakcje dla kibiców. Na terenie wydarzenia nie zabrakło smacznego jedzenia, lodów na ochłodzenie w upalne dni oraz sklepików z różnorodnymi gadżetami motoryzacyjnymi. Wszystko to stworzyło niesamowitą atmosferę, która na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Gratulacje dla Organizatorów

Cała impreza była dowodem na to, że Gdańsk potrafi zorganizować wydarzenie na światowym poziomie. Zawodnicy, kibice i wszyscy obecni byli zgodni - Mistrzostwa Świata SIDECAR i Mistrzostwa Europy QUADCROSS 2024 były jednym z najważniejszych i najlepiej zorganizowanych wydarzeń motocrossowych w ostatnich latach.

Podziękowania i gratulacje należą się organizatorowi - Gdańskiemu Auto Moto Klubowi, który dołożył wszelkich starań, aby zapewnić uczestnikom najwyższy komfort i niezapomniane wrażenia. Gdańsk z pewnością jeszcze nie raz będzie gościł tak prestiżowe imprezy.

Podsumowanie

Mistrzostwa Świata SIDECAR i Mistrzostwa Europy QUADCROSS 2024 w Gdańsku okazały się wielkim sukcesem. Doskonała organizacja, niesamowite wyścigi i wyjątkowa atmosfera sprawiły, że wszyscy obecni byli niezwykle zadowoleni. Gratulacje dla zwycięzców oraz organizatorów za stworzenie niezapomnianego wydarzenia, które na długo pozostanie w sercach fanów motocrossu.

Tekst i foto: Grzegorz Witt NOT ProbonoFoto

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: