„KIEROWCA i ALKOHOL. EDUKOWAĆ – NIE TYLKO KARAĆ” - konferencja
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Gdańsku serdecznie zaprasza... więcej
Kształcenie kadr branży motoryzacyjnej XXI wieku
W ramach projektu "Kształcenie kadr branży motoryzacyjnej XXI wieku... więcej
Z A P R O S Z E N I E DO UDZIAŁU W IV POMORSKIM TYGODNIU BIAŁEJ WSTĄŻKI
Z A P R O S Z E N I EDO UDZIAŁU W IV POMORSKIM TYGODNIU BIAŁEJ WSTĄŻKI1–7... więcej
6. Bal Mistrzów Sportu Motorowego Okręgu Gdańskiego – Noc Pełna Pasji i Osiągnięć
W nocy z 25 na 26 listopada 2023 roku w urokliwym Hotelu Łeba & SPA odbył... więcej
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych
W ramach obchodów Światowego Dnia Ofiar Wypadków Drogowychsię 17 listopada w... więcej
kolejnych 18 ratowników drogowych
W miniony weekend instruktor ratownictwa drogowego ZO PZM na zlecenie... więcej
XVIII Międzynarodową Konferencję „Współczesne Oblicza Bezpieczeństwa” BRD, Ratownictwo, Pierwsza pomoc
W imieniu Sygnatariusza Europejskiej Karty Bezpieczeństwa RuchuDrogowego... więcej
ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR WYPADKÓW DROGOWYCH
Światowy Dzień PamięciOfiar Wypadków Drogowychsobota, 18 listopada 2023 roku,... więcej
obchody Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych
Fundacja dla Dziecka i Rodziny „Wschodzące Słońce” z Gdańska od... więcej
Szkolenie z ratownictwa drogowego
Wczoraj, sopoccy municypalni przeszli szkolenie w zakresie udzielania pierwszej... więcej

Marcin Dziawer z GKM Bałtyk na podium w Supermoto

W minioną niedzielę, 10 czerwca br. na torze Automobilklubu Leszczyńskiego w Gostyniu, odbyła się II runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto. Organizatorem zawodów był Motoklub „UNIA” Poznań. Przy ładnej pogodzie i frekwencji podobnej do poprzedniej rundy, zawodnicy rywalizowali w dwóch klasach Pucharu Polski i jednej, połączonej klasie Mistrzostw Polski. W klasie mistrzowskiej zwyciężył Marcin Kołoczek z Wallrav Racing Club, który wygrał dwa z trzech rozegranych biegów. Na miejscu drugim uplasował się Marcin Rybski z LKT Wyczół Gościeradz, a trzecie miejsce zajął Karol Mochocki z RTM Radom, zwycięzca I rundy. Po dwóch rundach w klasyfikacji prowadzi Marcin Kołoczek 95 pkt., przed Karolem Mochockim 92 pkt. Na miejscu trzecim, ze stratą zaledwie 1 punktu do Mochockiego, znajduje się Marcin Rybski. Pech nie opuszcza Piotra Kaczorowskiego, który po sobotnim upadku odczuwał dolegliwości w nadwyrężonym nadgarstku i nie był w stanie rywalizować z czołówką. Może na następnej rundzie w Koszalinie ?
W klasach pucharowych rywalizacja jest bardziej wyrównana. W klasie C1 zwyciężył Marek Ławrynowicz z Automobilklubu Suwalskiego, przed Marcinem Dziawerem z GKM Bałtyk. Na trzecie miejsce „wskoczył” na tej rundzie Tomasz Nawrocki z AW. W klasyfikacji łącznej po trzech rundach prowadzi Marcin Dziawer 94 pkt. przed Markiem Ławrynowiczem 88 pkt. Trzecie miejsce zajmują wspólnie Tomasz Nawrocki i Jędrzej Żuralski, mający po 78 pkt. W klasie C2 natomiast pierwsze miejsce wywalczył drugi z braci Żuralskich – Paweł z AW, przed Michałem Eliaszem z Wallrav-u i Patrykiem Wąsem z AMK Tarnów. Taka sama kolejność jest w tej klasie w klasyfikacji łącznej po dwóch rundach.

Podczas otwarcia zawodów, dla uczczenia Światowego Dnia Ochrony Środowiska, organizatorzy posadzili na terenie Toru „Gostyń” trzy symboliczne drzewka. Aktu zasadzenia dokonali Sędzia Zawodów Piotr Podemski, komisarz ds. ochrony środowiska – członek Zespołu Ochrony Środowiska PZM – Szymon Kałuża oraz wice prezes Automobilklubu Leszczyńskiego, Czesław Sierpowski. Należy podkreślić wielką życzliwość i pomoc okazaną przez Automobilklub Leszczyński, który udostępnia swój tor dla przeprowadzenia zawodów supermoto. Przy coraz mniejszej liczbie organizatorów zawodów motocyklowych, jest to szczególnie  godne podkreślenia i uznania. Życzymy kolegom z Automobilklubu Leszczyńskiego pomyślnego rozwiązania problemów, o których rozmawiali przed zawodami z władzami miasta Gostynia.

artykuł za: pzm.pl

 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: