Dzień Mamy!
Kochanym Mamusiom uśmiechu na twarzy, jak najmniej trosk i wiele cierpliwości... więcej
Komunikat w sprawie rekomendacji odwołania / zmiany terminu zawodów
W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu w sprawie rekomendacji odwołania /... więcej
Warunki korzystania z otwartych obiektów sportowych
W imieniu Pana Michała Sikory Prezesa Polskiego Związku Motorowego przekazujemy... więcej
Kino akcji!
Teren Speed Star Yamaha Motopark w Sobieńczycach na parę godzin przeistoczył... więcej
Biuro ZO PZM wraca
Z ogromną przyjemnością informujemy, że od 25 maja biuro ZO PZM będzie czynne.... więcej
Program wsparcia doraźnego organizacji pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19
Ministerstwo Sportu podjęło decyzje o pomocy dla klubów sportowych które... więcej
Pierwsza rocznica tragicznego wypadku na Rajdzie Żuławskim
Dnia 12 maja brać rajdowa uczciła pamięć kolegów Tomasza Czepukojć i Łukasza... więcej
E-Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Okręgu Gdańskiego i E-Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Okręgu Gdańskiego
Szanowni Działacze,Szanowni Zawodnicy,Szanowni Państwo!Pod honorowym patronatem... więcej
MotoKociewie- STG znów pomagają !
Członkowie MotoKociewie - STG zgłosili chęć pomocy w tych trudnych dla nas... więcej

BAL MISTRZÓW SPORTU MOTOROWEGO OKRĘGU GDAŃSKIEGO

W ubiegłą sobotę (20.01.2018) w Hotelu Łeba&SPA odbył się Bal Mistrzów Sportu Motorowego okręgu gdańskiego, który definitywnie zakończył sezon sportowy 2017. Na balu bawiło się ponad 160os działacze, zawodnicy i przyjaciele.

Na początku zostały wręczone odznaczenia PZM, wyróżnienia dotyczyły osób i działaczy, którzy prężnie przyczyniają się do popularyzacji i rozwoju sportu w Naszym okręgu.

Pan Zenon Plech żużlowiec, który wiele sukcesów święcił z Wybrzeżem Gdańsk. Wielokrotny mistrz kraju, reprezentant Polski. Trener i indywidualny vice mistrz świata.

Pan Mirosław Berliński wspaniały żużlowiec, wierny reprezentant Wybrzeża Gdańsk. Mistrz Polski,  Czołowy Ex zawodnik, prężny działacz.

Pan Paweł Stefanicki „Szołek” zawodnik Automobilklubu Morskiego z Gdyni, kilkukrotny Mistrz Polski w Wyścigach Górskich i Rajdach Samochodowych, Reprezentant Polski na arenie międzynarodowej.

 

Następnie zostaly wręczone dla sponsorów, którzy wspomagają popularyzację sportów motorowych:

- firma RICHERT Kasia i Roman Richert = GAMK 

- firma FILTRUS Sławek Maczuga = GKŻ WYBRZEŻE  

- PORSHE CENTRUM SOPOT AUTO LELLEK GROUP = AK Orski  

- totalizator sportowy Kazimierz Janiak dyrektor oddziału Gdańsk = GAMK I GKŻ 

Sponsor zawodnika RSMPo

Mistrzowie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza, reprezentanci Automobilklubu Morskiego Krzysztof Karwowski i Michał Pyrka  złożyli podziękowanie dla sponsora firmie Auto Gaz Serwis.

 

Przyszła też kolej na zawodników:

Karol Żupiński – uzdolniony żużlowiec jest wychowankiem Wybrzeża Gdańsk. W tym roku zdobył licencję żużlową, a także został wicemistrzem świata w kategorii 250 cc dla juniorów. 

Szymon Staszkiewicz – MX Gdynia, dumnie wspierany przez swojego tatę, wywalczył 3 miejsce w swojej klasie w zawodach Mistrzostw Europy Supercross! Najdzielniejszy z Polaków w trakcie MXOEN gdzie wywalczył 5 miejsce! 

ŻUŻEL

Bartosz Tyburski – Miniżużel Indywidualnym Mistrzem Polski 

 

MOTOCROSS

Patryk Zdunek reprezentujący Człuchowski Auto Moto Klub – 3 w Pucharze Polski! 

 

ZAWODNICY Gdańskiego Auto Moto Klubu

 

Michał Kuczyński – Mistrz Strefy Polski Północnej, mocno rozwijający się zawodnik

Filip Bukowicz – wce Mistrz Strefy Polski Północnej, wielokrotny Mistrz Polski

Piotr Kajrys –  wschodząca gwiazda dzielny reprezentat kraju, startujący w ME

Mieszko Polnar – tuż za podium Mistrzostw Strefy Polski Północnej

Piotr Prasek - tuż za podium Mistrzostw Strefy Polski Północnej

WYŚCIGI TOROWE

Jakub Grzybowski - klub Bałtyk Gdynia – I miejsce w Pucharze Polski w Rajdach Enduro2017 w kl 50 Ma 16 lat, Swoją przygodę ze sportem motorowym zaczął mając 7 lat. W jego rodzinie od zawsze przewijała się pasja do tego sportu dlatego tata postanowonił mi kupić motor abym tak sam mógł się uczyć jazdy.

       Po wiele treningach ,które cieżko przepracowałem wziąłem udział w pierwszych zawodach w Irlandii (mieszkałem tam) w tzw.''GrassTrack''.

Podczas takich zawodów ścigamy po płaskim torze najcześciej po  polu/łące.W pierwszym sezonie(2008) zajełem 5 miejsce w klasie MX50, natomiast w sezonie(2009) 2 miejsce startując w tej samej klasie.

     W kolejnym roku przesiadłem się na większy motor KTM 65.Był to mocniejszy i szybszy motor ,który bardzo mi się podobał. W mistrzostwach strefy południowej zająłem 4 miejsce z czego byłem bardzo dumny.Po sezonie wróciłem do Polski ,gdzie w plananach miałem start w Pucharze Polski.

     Pierwsze zawody w jakich uczestniczyłem odbyły się w Ornecie bardzo mi się podobały byłem wtedy 11.Uważałem to za sukces.Cały swój sezon zakończyłem na 9 miejscu w klasyfikacji generalnej startują w 6/7 rund.Po ostatnich zawodach miałem postanowienie ,aby potrawić swoją jazdę oraz umiejętności i tak się stało.W 2012 r. zdobył 6 miejsce startując w pełnym cyklu Pucharu Polski oraz 4 miejsce w Mistrzostwach Strefy Północnej.

        Po sezonie 2012 miał dość długą przerwę, lecz wrócił na motocykl  startujac w PP Enduro 2017  w klasie Junior 50. Od zeszłego roku jestem zawodnikiem GKM "Bałtyk". W przyszłym sezonie ma zamiar startować w Mistrzostwach Polski i uzyskać jak najlepsze miejsce.

 

 

Paweł Górka – klub Bałtyk Gdynia – 4 miejsce Mistrzostwa Polski Klasa Superbike

Górka swoją moto­cy­klową karierę roz­po­czy­nał od wyści­gów Super­moto. Kolej­nym kro­kiem była prze­siadka na moto­cykl torowy i wywal­cze­nie wyści­go­wego Pucharu Pol­ski, a następ­nie debiut w mistrzow­skiej kate­go­rii Super­stock 1000, w któ­rej ścigał się z suk­ce­sami do końca 2015 roku. Paweł Górka Ostatnie dwa lata poświęcił na starty w królewskiej Klasie Superbike. Kilka Międzynarodowych tytułów wicemistrzowskich to dorobek Pawła Górki. W tym roku zdobył tytuł drugiego wicemistrza w międzynarodowych wyścigach motocyklowych Alpe Adria. W miedzyczasie reprezentował nasz kraj w 24 - godzinnym wyścigu rangi mistrzostw Świata Endurance na francuskich torach Le Manse oraz Bol d'Or. W Gdyńskim Klubie Motorowym Bałtyk Paweł jest zawodnikiem od 2009 roku.

 

 

Kamil Grochowski –  klubAK Morski – 2 miejsce Puchar Polski Klasa Classic 500

Jego przygoda rozpoczęła się podobnie jak poprzednika od wyścigów formuły amatorskiej VeteranCup, gdzie na swojej Yamaszce XJ6504ko świetnie sobie radził w klasie Open od pierwszego wyścigu.

W Wyścigowym Motocyklowym Pucharze Polski Classic od 2 lat, starty w Classic500 rozpoczął w 2016 na świeżo zbudowanej wyścigówce na bazie Hondy CB400T, cały pierwszy sezon borykał się z awariami sprzętu, lecz w sezonie 2017 pokazał na co go stać i naprawdę niewiele zabrakło do zdobycia Pucharu Polski Classic, ostatecznie bardzo dobry sezon obfitujący w wizyty na podium dał mu zasłużone 2miejsce w klasyfikacji generalnej klasy Classic500.

Na sezon 2018 zawodnik zapowiada zmianę klasy na szybszą Youngtimer500, wyścigówka już powstaje.

 

Artur Kozłowski – AK Morski – 2 miejsce Puchar Polski Klasa Classic 175

Jego przygoda wyścigami klasyków motocyklowych zaczęła się 4 lata temu. Pierwsze zawody, na których był to veteran Cup na torze w Koszalinie.  Motocyklem na którym wtedy jedził w klasie OPEN, była Honda CB750 z 1982r.

Po sezonie przerwy przeznaczonym na  zakupi i budowę nowej wyścigówki opartej na bazie Xs500 Yamahy, którą ścigał sie w Wyścigowym Motocyklowym Pucharze Polski Classic w klasie Classic 500 dwa sezony 2016 i 2017, niestety bez większych wyników, choć był i na pudle zyskał spore doświadczenie i w dalszym ciągu przebudowuje i udoskonala swoją maszynę, by wreszcie była konkurencyjna .

W tegorocznym sezonie  Artur Kozłowski ścigał się również w Classic 175. Założenia były takie, by pierwszy sezon w tej małej klasie uczyć się nowej maszyny, ale los chciał, ze udało mu się na niej wywalczyć kilka dobrych miejsc i w klasyfikacji generalnej wywalczył 2gie miejsce.

 

 

 

Dariusz Ziętkowski –  klub AK Morski – 2 miejsce Puchar Polski Klasa Post Classic 580

Jego przygoda wyścigami klasyków motocyklowych zaczęła się 4 lata temu. Pierwsza zawody, na których był to VeteranCup w Koszalinie (Oczywiście pierwsze miejsce). Motocyklem na którym wtedy jedził w klasie OPEN, była Honda CX500 z 1978r.

Na kolejny sezon zakupił i zbudował o połowę lżejszy sprzęt, Yamahę XS400, którą ścigał w Wyścigowym Motocyklowym Pucharze Polski Classic w klasie Classic500 dwa sezony 2015 i 2016, niestety bez większych wyników, choć zyskał spore doświadczenie.

W roku 2017 u Darka  nastąpiła totalna zmiana klasy na Postclassic 580. Nabył bardzo mocny motocykl Hondę VF500 mocy 70km z 1984r. Udało mu się na niej wywalczyć kilka dobrych miejsc i w klasyfikacji generalnej wywalczył 2gie miejsce. Zawodnik o wielkiej sile spokoju i dobrej technice potrafi zaskoczyć szczególnie na szybkich torach.

SAMOCHODY:

Paweł „Szołek” Stefanicki  -   Automobilklub Morski Gdynia

Zawodnik Automobilklubu Morskiego z Gdyni , wicemistrz polski 2017 w górskich samochodowych mistrzostwach polski. Trzykrotny uczestnik Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata rajdu Monte Carlo New Energy  , Kilkukrotny zwycięzca Mistrzostw polski oraz europy samochodowych wyścigów górskich i rajdów samochodowych . Zdobywca drugiego miejsca w debiucie na motocyklu w Rajdach terenowych Cross Country. ………Wielokrotny Mistrz Polski w rajdach i wyścigach 

Sołobodowski Maciej - AK Orski - Wicemistrz Polski GSMP 2017 w klasoe A - 1600 samochodów zamkniętych kat. I i II

 

- Tomasz Kuchar (klubAK Rallyland , Rajdy) - MP w Rallycross Mistrz Polski w kat Supercars

 

Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz (KLUB AK Orski , Rajdy)

 

 Tomasz Gryc klub AK ORSKI

- NAJWIĘKSZE SUKCES 2017 MISTRZ POLSKI WŚRÓD AUT NAPĘDZANYCH NA JEDNĄ OŚ 2WD

- MISTRZ POLSKI W KLASIE 4_

Rajdy są największą pasją Tomka GRYCA, ale kocha każdy sport podnoszący adrenalinę w jego krwi. Pierwsze kroki w rajdach stawiał w Fiacie 126p. W Mistrzostwach Polski zadebiutował w 2005 roku w Rajdzie Polski, przez kolejne lata zbierając doświadczenie w różnych samochodach i wielu rajdach. Pierwsze poważne sukcesy osiągnął w 2011 roku, który był przełomowym w jego karierze – wywalczył aż cztery tytuły mistrzowskie. 

Rok później sięgnął po wicemistrzostwo Polski w klasie 6, w sezonie 2014 w klasie 3 jadąc Lancerem EVO IX. W 2015 roku swoje motorsportowe ambicje realizował w startach gokartami ROK GP. W ubiegłym sezonie wrócił do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, w których startując Peugeotem 208 RC z Michałem Kuśnierzem zdobył tytuły Wicemistrzów Polski w klasyfikacji 2WD oraz klasie 4. Rok 2017 był bez wątpienia najlepszym w dotychczasowej karierze - po zaciętej rywalizacji Tomek i Michał wywalczyli tytuły Mistrza Polski wśród aut napędzanych na jedną oś 2WD oraz w klasie 4. Po zakończonym sezonie RSMP Tomek Gryc zadebiutował w aucie klasy R5, startując w Rajdzie Lausitz, a następnie w Rajdzie Barbórka, zajmując miejsca w TOP 10._

 

MICHAŁ Kuśnierz KLUB AK ORSKI , RAJDY PILOT.

 

Michał Kuśnierz  2017

Mistrz Polski wśród aut napędzanych na jedną oś 2WD, Mistrz Polski w klasie 4. Swoją przygodę jako pilot w rajdach samochodowych rozpoczął od razu od

mocnego A-grupowego Escorta Cosworth w 2000 roku; przez kilkanaście lat startował z wieloma kierowcami – m.in. z Łukaszem Witasem, Kamilem Butrukiem, Stefanem Karnabalem, Pawłem Dytko, Robertem Kubicą, Maćkiem Oleksowiczem (2013-2015) i Tomkiem Grycem (2010-2012 i od 2016 do teraz). Jest jednym z najbardziej doświadczonych pilotów rajdowych w Polsce – ma na swoim koncie wiele tytułów mistrzowskich i wicemistrzowskich, udział w ponad 150 rajdach, w tym starty w mistrzostwach świata, Europy i Polski.

 

Tomek Szupryczyński i Marek Szuptyczyński ( KLUBAK Rallyland , Rajdy) - II wicemistrz Polski w klasie HR4, Inter Cars RSMP

 

Piotr Zaleski i Jacek Gruszczyński (KLUB AK Orski,  Rajdy) - 3(K-3) w klasie D-5 Porsche 911 HRSMP

 

 

Na koniec jeszcze raz dziękujemy dyrekcji i  obsłudze Hotelu Łeba & SPA, a zwłaszcza Pani Agnieszce Pałac za pomoc i cierpliwość oraz gościnę.

 

Szampańska zabawa trwała do samego rana :)

 

 

 

 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Share