Kurs na licencję Instruktora Sportu Samochodowego PZM
1. Termin:           I zjazd : 15... więcej
Szkolenie Sędziów Sportu Samochodowego - Bydgoszcz 26.01.2020 r.
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy, informuje że w dniu... więcej
Karnety na sezon 2020 - MRGARDEN GKM Grudziądz
Ruszyła sprzedaż karnetów jedynego naszego klubu MRGARDEN GKM Grudziądz... więcej
Wspieramy Mistrza!!!
Kup pamiątkowy numizmat z wizerunkiem Tomasza Golloba! Dochód ze sprzedaży... więcej
zimowe treningi Pit Bike
MX Otopit Toruń w okresie zimowym przygotował treningi dla zawodników Pit Bike... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2020
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2020życzyJacek WojciechowskiPrezes ZO... więcej
Spotkanie Świąteczno-Noworoczne Zarządu Okręgowego PZM w Bydgoszczy 2019
W dniu 19 grudnia 2019 roku w siedzibie ZO PZM Bydgoszcz odbyło... więcej
Super Champion Gala PIT Bike 2019 !!!
Już po raz drugi Maks Pawełczak #121 zdobywa tytuł Super Championa! Gali Pit... więcej
charytatywna pomoc zawodników samochodowych !!!
15 grudnia 2019 roku (niedziela) pomiędzy godz. 13.oo-17.oo w Koronowie... więcej

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych Bydgoszcz 2019

W 2005 roku Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych ogłosiło rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada, jako „Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych”. W tym roku przypadł on na dzień 17 listopada 2019 roku.

W niedzielny poranek bydgoscy policjanci wspólnie z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zorganizowali akcję, podczas której rozmawiali z kierowcami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Funkcjonariusz Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy asp. Sebastian Rink wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego  KMP w Bydgoszczy przeprowadził działania profilaktyczno-edukacyjne, podczas których rozmawiał z kierującymi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w tym o wypadkach drogowych i ich przyczynach.    

W ten szczególny dzień policjanci apelowali do kierujących o zachowanie rozsądku i rozwagi podczas poruszania się po drogach. Każdego roku na polskich drogach giną ludzie, wiele osób zostaje rannych. Wielu z nich pozostaje kalekami na całe życie i wymaga stałej, a także specjalistycznej opieki. Zarówno dla sprawców takich zdarzeń, osób poszkodowanych czy ich rodzin wypadek drogowy to trauma na całe życie. Przyczyny wypadków są rożne, począwszy od niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, poprzez nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. W okresie jesienno-zimowym prawdopodobieństwo występowania zdarzeń drogowych wzrasta kilkukrotnie. Duży wpływ na to mają zmieniające się warunki pogodowe. Droga hamowania na mokrej czy zaśnieżonej nawierzchni znacznie się wydłuża.

Policjanci podczas rozmów z kierowcami oraz pasażerami pojazdów poruszali również tematykę związaną z przemieszczaniem się po drogach niechronionych uczestników ruchu drogowego tj. pieszych i rowerzystów. Zwracali przy tym szczególną uwagę na konieczność korzystania z elementów odblaskowych w porze od zmierzu do świtu poza terenem zabudowanym. Elementy odblaskowe umieszczone na odzieży wierzchniej w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego sprawiają, że piesi i rowerzyści widoczni są z bardzo dużej odległości co ma zdecydowany wpływ na ich bezpieczeństwo na drodze.

Po zakończonej kontroli każdy kierujący otrzymał od organizatorów elementy odblaskowe, Atlas Drogowy Polski wraz z instrukcją udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także książeczkę Pierwszej Pomocy w wybranych nagłych stanach zagrożenia życia. Przewożone w samochodach dzieci otrzymały kolorowe kamizelki odblaskowe. Nie zabrakło również ulotek informacyjnych dotyczących bezpiecznego poruszania się po autostradach czy wpływu alkoholu na świadomość kierowcy.

W związku z obchodami „Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych” asp. Sebastian Rink podczas prelekcji przygotowanej dla uczniów odwiedzających Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy, a także uczestników akcji „50+ na drodze” organizowanej przez Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy, omówił tematykę związaną z bezpieczeństwem, w tym procedury związane z zachowaniem się na miejscu zdarzenia drogowego oraz odpowiednim powiadamianiem służb ratunkowych. Działania bydgoskich policjantów wpisują się w ogólnopolskie kampanie „Nie zabijaj” i „Świeć przykładem”.

POLICJA APELUJE!

Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych… dlatego bądźmy odpowiedzialni na drodze.

źródło: asp. Sebastian Rink/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: