Bilety na Kryterium Asów dostępne
Trwa pierwszy etap sprzedaży.Od wtorku (7.02) do niedzieli (12.02, 23:59)... więcej
2. runda Turystycznych Samochodowych Mistrzostw Okręgu
Chcielibyśmy zaprosić Was na wspólne świętowanie Dnia Kobiet już w sobotę 4... więcej
Pierwsze szkolenie sędziów samochodowych za nami
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zorganizował w dniu... więcej
Kryterium Asów po raz kolejny otworzy żużlowy sezon w Bydgoszczy!
Znamy już datę tegorocznego turnieju!Żużlowcy pod taśmą staną 26 marca (... więcej
Szkolenie Organizatorów Sportu Popularnego - 2023
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych organizatorów imprez turystyki motorowej... więcej
1 runda TSMO za nami !!!
Już za nami "II Zimowy Turystyczny Rajd Samochodowy 2023", W... więcej
Szkolenie Sędziów Sportu Samochodowego - 29.01.2023 roku
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy informuje, że... więcej
Komunikat OKSS nr 1/2023
Komunikat OKSS nr 1/2023
9.MotoOrkiestra z Automobilklubem Grudziądzkim
29 stycznia już po raz 9. Automoblklub Grudziądzki będzie grać dla Finału... więcej

RAJD BARBÓRKA 2022. KAMENA RALLY TEAM PONOWNIE NA STARCIE

Przed kibicami motorsportu wielkie święto wieńczące sezon! W pierwszy weekend grudnia wystartuje 60. edycja Rajdu Barbórka - Ogólnopolskie Kryterium Asów. Po raz drugi na stracie tego prestiżowego wyścigu zamelduje się zespół Kamena Rally Team.

Reprezentanci ORLEN Teamu przywiozą do Warszawy pojazd, który został specjalnie przygotowany do planowanego na 2024 rok udziału załogi w Rajdzie DAKAR. Dla kibiców w Polsce będzie to pierwsza okazja, żeby zobaczyć w akcji ich topową rajdówkę w biało-czerwonych barwach.

POLARIS PZR PRO, bo o nim mowa, przystosowany jest do trudnych, typowo terenowych tras. Jednak duet Białkowski / Baśkiewicz już podczas poprzedniej edycji Rajdu udowodnili, że doskonale sobie radzą zarówno na asfalcie jak i na szutrze.

„Chcemy z dumą reprezentować barwy narodowe, dlatego nie mogło nas zabraknąć na starcie tej największej i najstarszej imprezy motoryzacyjnej w kraju. Będzie to dla nas doskonałe podsumowanie kolejnego sezonu rajdowego w naszej karierze” – mówi Tomasz Białkowski, kierowca Kamena Rally Team.

Okrągła 60. edycja Rajdu Barbórka rozpocznie się w piątek 2 grudnia ceremonią startu i prologiem w Pruszkowie. W sobotę rywalizacja przeniesie się na Autodrom Słomczyn, gdzie odbędą się dwa przejazdy po torze oraz na odcinku szutrowym. Następnie zawodnicy stawią się na Torze Wyścigów Konnych Służewiec, a ostatni decydujący odcinek rozstrzygnie się na Autodromie Bemowo. I na koniec słynne Kryterium Asów – na ulicy Karowej zaprezentuje się czołówka klasyfikacji końcowej Rajdu Barbórka oraz kierowcy zaproszeni przez organizatorów.

„Nasz tegoroczny sezon był pełen zwrotów akcji i nowych wyzwań. Debiut w Pucharze Świata, 3. miejsce w Pucharze Europy, ogłoszenie projektu #NasiNaDakar. Cieszymy się, że na zakończenie tego roku powrócimy na warszawskie trasy. Ze swojej strony możemy obiecać świetne widowisko dla wszystkich fanów sportów motorowych” – dodaje pilot, Dariusz Baśkiewicz.

Czy tym razem rajdowcom z Kamena Rally Team uda się spełnić marzenie o starcie na Karowej? Przekonamy się już na początku grudnia!

Zarząd Okręgowy PZM: