najlepsi z najlepszych ZO PZM Bydgoszcz 2022
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy jak co roku może się... więcej
RAJD BARBÓRKA 2022. KAMENA RALLY TEAM PONOWNIE NA STARCIE
Przed kibicami motorsportu wielkie święto wieńczące sezon! W pierwszy weekend... więcej
Kujawsko-Pomorskie Sympozjum BRD 2022
Kujawsko-Pomorskie Sympozjum BRD 2022 - "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie... więcej
KOMISARIAT POLICJI W KORONOWIE UPAMIĘTNIŁ ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR WYPADKÓW DROGOWYCH
20.11.2022 przypadał Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Jest to... więcej
4 runda RSMT "Mini Max"
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zaprasza wszystkich w... więcej
Drużyna ZOOLESZCZ GKM Grudziądz 2023 zaprezentowana!
Hotel Rudnik w piątkowy wieczór 4 listopada gościł Galę GKM Grudziądz 2022... więcej
Kamena Rally Team - SPOT na 11 listopada
Zespół rajdowy Kamena Rally Team wraz z grupą ORLEN Żelazny oraz 31 Bazą... więcej
Znamy skład Abramczyk Polonii Bydgoszcz na sezon 2023
Kontrakty podpisane! Oto skład Abramczyk Polonii Bydgoszcz na sezon 2023.... więcej
Gala Sportu Motorowego ZO PZM w Bydgoszczy 2022
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy uprzejmie informuje,... więcej
KAMENA RALLY TEAM NA PODIUM GRUPY T4 W RAJDZIE BAJA PORTALEGRE 500
Kamena Rally Team wraca z Portugalii – w tegorocznym Baja Portoalegre500... więcej

NASZ CEL TO DAKAR! KAMENA RALLY TEAM OGŁASZA PLANY STARTU W NAJTRUDNIEJSZYM RAJDZIE ŚWIATA

Zespół Kamena Rally Team nieraz udowadniał, że podnosi sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Tym razem cel jest jeden – udział w legendarnym Rajdzie Dakar. Wyścigu, który od początku swojego istnienia rozpala wyobraźnię wszystkich miłośników motorsportu.

Już kilka dni temu na portalach społecznościowych duetu Tomasz Białkowski – Dariusz Baśkiewicz pojawiła się dość lakoniczna informacja, że szykują dla swoich kibiców „coś wielkiego”. W środę wieczorem odkryli karty, zapowiadając nowy rozdział w swojej rajdowej karierze. Pod hasłem #NASInaDAKAR planują zrealizować swoje wielkie marzenie czyli udział w tym najsłynniejszym rajdzie. Zaprezentowali również rajdówkę, która z charakterystycznej dla siebie matowej czerni przybrała teraz biało-czerwone barwy.

Od blisko 10. lat konsekwentnie staramy się budować swoją pozycję w motorsporcie, chcąc osiągać jak najlepsze wyniki. Nie bylibyśmy jednak sobą, gdybyśmy nie stawiali sobie nowych, coraz bardziej ambitnych celów. Po udanych startach w rundach Pucharu Europy, a także podjętej w tym roku rywalizacji w Pucharze Świata, przyszedł czas na nowe wyzwania – mówi Tomasz Białkowski. Wiele razy podkreślaliśmy, że naszym marzeniem jest udział w Rajdzie Dakar. Dziś to marzenie stało się naszym celem, do którego przez najbliższe półtora roku będziemy konsekwentnie dążyć – dodaje.

Przygotowania do projektu #NASInaDAKAR rozpoczęły się na dobre już kilka tygodni temu. Kluczowe były m.in. rozmowy z producentem pojazdów UTV czyli marką POLARIS. W 2021 roku Kamena Rally Team został powołany do zespołu fabrycznego tego amerykańskiego producenta. Efekty są już widoczne – topowa rajdówka, którą ścigają się słupczanie zmieniła barwy na narodowe. Cała idea startu w wyścigu oparta jest na podkreśleniu wspólnoty jaką daje biało-czerwona flaga oraz odwołaniu do długoletniej tradycji startu Polaków w Rajdzie DAKAR. Zespół jest oczywiście świadomy z jakim poświęceniem, a także kosztami wiąże się przygotowanie, a następnie udział w tym najbardziej znanym wyzwaniu terenowym na świecie.

Dlatego już prowadzi rozmowy z potencjalnymi sponsorami, którzy chcieliby wspierać cały projekt.

Marzenia to duże cele, na myśl których przyspiesza oddech i mocniej bije serce. Oczywiście pojawia się też pytanie: czy podołamy w ich realizacji. Na szczęście mamy wokół siebie wielu fantastycznych ludzi, którzy wierzą w nas i bardzo nam kibicują – przyznaje Dariusz Baśkiewicz. Najbliższe miesiące to będzie dla naszego zespołu przede wszystkim czas trudnych przygotowań i ciężkiej pracy. Jedno jest jednak pewne - niezmiennie potrzebujemy wsparcia naszych kibiców, które zawsze daje dodatkową moc i motywację! Chcemy dzielić się tymi wszystkimi emocjami, ale również zmaganiami, które mamy nadzieję, poprowadzą nas do podjęcia rywalizacji na piaskach pustyni w tym najtrudniejszym rajdzie świata – dodaje.

Pierwszy próba zmierzenia się z piaszczystą nawierzchnią i wydmami może pojawić się już w grudniu tego roku. Zespół Kamena Rally Team planuje udział w Dubai International Baja, który odbędzie się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będzie to ostatnia runda zmagań w cyklu Pucharu Świata w rajdach cross-country Baja w sezonie 2022. Wcześniej, bo pod koniec października, pojawią się również na starcie Baja Portoalegre w Portugalii.

Zanim jednak to nastąpi, kibice będą mogli emocjonować się startem drużyny Orlen Teamu już w najbliższy weekend, bowiem załoga drugi raz z rzędu wystartuje w Baja Troja. W 2021 roku panowie wyjechali z Turcji z trzema kompletami pucharów – za zwycięstwo w generalce rajdu, wygraną w kategorii pojazdów SSV oraz za Power Stage czyli 4-kilomerowy odcinek, rozegrany ostatniego dnia rajdu. Jak będzie tym razem? Przekonamy się o tym już za kilka dni.

Zarząd Okręgowy PZM: