39 Grudziądzki Rajd Samochodowy - Podsumowanie
Kolejny KJS, kolejny Grudziądzki Rajd Samochodowy, kolejny festiwal rajdowy w... więcej
Czas na DERBY w PGE Ekstralidze na żużlu
W najbliższy piątek, 24 czerwca o godz. 20:30, w dzień zakończenia roku... więcej
Piknik w Nawrze
Wspólnie zainaugurujmy lato w Nawrze!Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w... więcej
Zajęcia edukacyjne BRD z Policją
W dniu 14.06.2022 (wtorek) w Przedszkolu nr 20 w Bydgoszczy... więcej
Polonia Bydgoszcz liderem eWinner 1 Ligi na żużlu !!!
Abramczyk Polonia Bydgoszcz pokonała w minioną niedzielę Stelmet Falubaz... więcej
17.ICCCR 2022 Ważne informacja - nowa data 14-18.08.2024 !!!
Po konsultacji z Prezydentem Amicale Citroën Internationale (ACI) Stephan Joest... więcej
Rajd Turystyczny Dębki 2022 za nami.
W dniach od 2 do 5 czerwca 2022 roku na trasie:  Gościeradz -... więcej
39 Grudziądzki Rajd Samochodowy
Zapraszamy wszystkich serdecznie w imieniu Automobilklubu Grudziadzkiego na 39.... więcej
Kamena Rally Team pozostaje liderem w Pucharze Europy
Kamena Rally Team opuszcza Grecję ze srebrnym medalem zdobytym w II rundzie... więcej
1. runda Pucharu Polski w motocrossie
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy z imieniu... więcej

Najpierw msza, potem trening i integracja

W najbliższą niedzielę, 26. lutego o godz. 10 na toruńskich Bielawach odbędzie się kolejna msza w intencji środowiska związanego ze sportami motorowymi. Potem zawodnicy, sędziowie i działacze przeniosą się na tor.
Nabożeństwa w intencji motosportowców w toruńskim kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy pomału stają się coroczną tradycją. Tego typu mszy świętych wcześniej doczekali się już żużlowcy i miłośnicy motocykli. Ksiądz Zbigniew Łukasik, proboszcz parafii z ul. Szczecińskiej 38 sprawuje funkcję kapelana kujawsko-pomorskich rajdowców. Jak sam zapowiada, prawdopodobnie także jego już w najbliższych miesiącach będzie można zobaczyć za kierownicą na starcie jednej z imprez organizowanych przez Automobilklub Toruński.
Swoją obecność na mszy już zapowiedzieli przedstawiciele kilku klubów z regionu. Nie powinno zabraknąć znanych zawodników. W kościele prawdopodobnie pojawi się między innymi Hubert Ptaszek, który w miniony weekend triumfował w swojej klasie w pierwszej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.
- W naszej rywalizacji umiejętności i sprzęt to nie wszystko – podkreśla młody reprezentant Automobilklubu Toruńskiego. – Szczęście też nierzadko się przydaje. Zawsze lepiej mieć Opatrzność po swojej stronie.
Nabożeństwo rozpocznie się punktualnie o godz. 10.00, jednak z racji na porządek organizacyjny wskazane jest, aby przedstawiciele klubów i zespołów sportowych pod kościołem na Szczecińskiej 38 w Toruniu pojawili się już około g. 9.30-9.40.
Intencje o pomyślność wznoszone będą podczas nabożeństwa względem przedstawicieli wszystkich dyscyplin sportów motorowych. Wszelkie emblematy klubowe, elementy ubioru świadczące o przynależności klubowej lub zespołowej, a także o fascynacji sportami motorowymi, a nawet kaski, rękawice i kombinezony będą mile widziane.
Podczas mszy poświęcone zostaną kaski zawodników, po niej – samochody.
Bliższych informacji na temat nabożeństwa zasięgnąć można w Automobilklubie Toruńskim bądź pod numerem telefonu: 605 58 57 51.
Wszystkie kluby i zespoły, które chciałyby dokonać uprzedniego zgłoszenia swojej obecności, mogą to uczynić za pośrednictwem powyższych kontaktów.
Po nabożeństwie, czyli około godz. 11.00 pasjonaci sportów motorowych przeniosą się na obiekty Moto Park Toruń przy ul. Bielańskiej. Tam z okazji rozpoczynającego się sezonu zaplanowano trening na torze z mocnym zabarwieniem integracyjnym. Będzie więc okazja do mocnego przetarcia za kierownicą, jak również do spotkania z konkurentami w serdecznej, koleżeńskiej atmosferze. Jak zapodają organizatorzy treningu, integracja okraszona zostanie muzyką i gorącymi kiełbaskami prosto z grilla.

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: