Toruński Mistrz Kierownicy - FINAŁ !!!
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zaprasza w imieniu... więcej
ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz 2020
ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz po tegorocznym awansie do Nice 1. Ligi żużlowej... więcej
Skład KS Apator Toruń 2020
Sezon żużlowy zakończony Klub Sportowy Apator Toruń niestety spadł do Nice 1.... więcej
4. runda Mistrzostw Bydgoszczy w Auto Slalomie
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza... więcej
3. runda RSMT "Mini Max"
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza... więcej
3. runda Włocławski Mistrz Kierownicy
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza... więcej
3. runda Mistrzostw Bydgoszczy w Auto Slalomie
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza... więcej
7. runda Mistrzostw Strefy Północnej w motocrossie
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy w imieniu... więcej
Grudziądzki Samochodowy Rajd Turystyczny
Automobilklub Toruński Delegatura Grudziądz zaprasza w sobotę dnia 12... więcej
4. runda Mistrzostw Strefy Północnej w motocrossie
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy w imieniu... więcej

Najpierw msza, potem trening i integracja

W najbliższą niedzielę, 26. lutego o godz. 10 na toruńskich Bielawach odbędzie się kolejna msza w intencji środowiska związanego ze sportami motorowymi. Potem zawodnicy, sędziowie i działacze przeniosą się na tor.
Nabożeństwa w intencji motosportowców w toruńskim kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy pomału stają się coroczną tradycją. Tego typu mszy świętych wcześniej doczekali się już żużlowcy i miłośnicy motocykli. Ksiądz Zbigniew Łukasik, proboszcz parafii z ul. Szczecińskiej 38 sprawuje funkcję kapelana kujawsko-pomorskich rajdowców. Jak sam zapowiada, prawdopodobnie także jego już w najbliższych miesiącach będzie można zobaczyć za kierownicą na starcie jednej z imprez organizowanych przez Automobilklub Toruński.
Swoją obecność na mszy już zapowiedzieli przedstawiciele kilku klubów z regionu. Nie powinno zabraknąć znanych zawodników. W kościele prawdopodobnie pojawi się między innymi Hubert Ptaszek, który w miniony weekend triumfował w swojej klasie w pierwszej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.
- W naszej rywalizacji umiejętności i sprzęt to nie wszystko – podkreśla młody reprezentant Automobilklubu Toruńskiego. – Szczęście też nierzadko się przydaje. Zawsze lepiej mieć Opatrzność po swojej stronie.
Nabożeństwo rozpocznie się punktualnie o godz. 10.00, jednak z racji na porządek organizacyjny wskazane jest, aby przedstawiciele klubów i zespołów sportowych pod kościołem na Szczecińskiej 38 w Toruniu pojawili się już około g. 9.30-9.40.
Intencje o pomyślność wznoszone będą podczas nabożeństwa względem przedstawicieli wszystkich dyscyplin sportów motorowych. Wszelkie emblematy klubowe, elementy ubioru świadczące o przynależności klubowej lub zespołowej, a także o fascynacji sportami motorowymi, a nawet kaski, rękawice i kombinezony będą mile widziane.
Podczas mszy poświęcone zostaną kaski zawodników, po niej – samochody.
Bliższych informacji na temat nabożeństwa zasięgnąć można w Automobilklubie Toruńskim bądź pod numerem telefonu: 605 58 57 51.
Wszystkie kluby i zespoły, które chciałyby dokonać uprzedniego zgłoszenia swojej obecności, mogą to uczynić za pośrednictwem powyższych kontaktów.
Po nabożeństwie, czyli około godz. 11.00 pasjonaci sportów motorowych przeniosą się na obiekty Moto Park Toruń przy ul. Bielańskiej. Tam z okazji rozpoczynającego się sezonu zaplanowano trening na torze z mocnym zabarwieniem integracyjnym. Będzie więc okazja do mocnego przetarcia za kierownicą, jak również do spotkania z konkurentami w serdecznej, koleżeńskiej atmosferze. Jak zapodają organizatorzy treningu, integracja okraszona zostanie muzyką i gorącymi kiełbaskami prosto z grilla.

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: