Kryterium Asów po raz kolejny otworzy żużlowy sezon w Bydgoszczy!
Znamy już datę tegorocznego turnieju!Żużlowcy pod taśmą staną 26 marca (... więcej
Szkolenie Organizatorów Sportu Popularnego - 2023
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych organizatorów imprez turystyki motorowej... więcej
1 runda TSMO za nami !!!
Już za nami "II Zimowy Turystyczny Rajd Samochodowy 2023", W... więcej
Szkolenie Sędziów Sportu Samochodowego - 29.01.2023 roku
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy informuje, że... więcej
Komunikat OKSS nr 1/2023
Komunikat OKSS nr 1/2023
9.MotoOrkiestra z Automobilklubem Grudziądzkim
29 stycznia już po raz 9. Automoblklub Grudziądzki będzie grać dla Finału... więcej
Zmiany organizacyjne Klubu Sportowego Toruń SA.
W związku ze zmianami organizacyjnymi Klub Sportowy Toruń SA informuje, że z... więcej
TAURON SEC ponownie w Bydgoszczy
Częstochowa, Güstrow, Bydgoszcz oraz Pardubice będą gospodarzami TAURON... więcej
Classic-Gala Poland-Toruń 2023
Classic-Gala Poland-Toruń 2023International Concours d'Elegance 23-25.06.... więcej

KAMENA RALLY TEAM CHCE WYPRACOWAĆ STRATEGIĘ NA DAKAR

KAMENA RALLY TEAM CHCE WYPRACOWAĆ STRATEGIĘ NA DAKAR We wrześniu zespół Kamena Rally Team zapowiedział swój udział w Rajdzie Dakar w 2024 roku. Swoje przygotowania do startu rozpoczną już za kilka dni - w Arabii Saudyjskiej podczas Dakaru 2023.

Załoga w składzie: Tomasz Białkowski, Dariusz Baśkiewicz i Tadeusz Białkowski poleci w piątek do Rijadu, żeby zbierać kolejne rajdowe doświadczenia potrzebne do startu, ale również poczuć klimat i emocje, które towarzyszą tej wyjątkowej imprezie sportowej.

„Zależy nam przede wszystkim na jak najlepszym przygotowaniu do tego wyzwania i zdobyciu kolejnych umiejętności potrzebnych do udziału w jednym z najbardziej wymagających rajdów samochodowych na świecie.

Będziemy przyglądać się z bliska całej rywalizacji - od startu do mety.

Zamierzamy także kibicować polskim załogom biorącym udział w wyścigu” - mówi kierowca Tomasz Białkowski.

„Chcemy jak najlepiej dopracować nasz sprzęt, zaplecze techniczne i logistyczne, żeby w kolejnym roku móc zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami, a przede wszystkim z najtrudniejszym przeciwnikiem czyli pustynną trasą rajdu. Jednym słowem - chcemy wypracować dobrą strategię na Dakar 2024” - podkreśla Dariusz Baśkiewicz, pilot. „W przyszłorocznym sezonie stawiamy sobie za cel udział w rajdach pustynnych, długodystansowych. Przed nami dużo intensywnych treningów i dalsze budowanie wytrzymałości” - dodaje Baśkiewicz.

45. edycja Rajdu Dakar potrwa od 31 grudnia 2022 do 15 stycznia 2023 r.

Od czterech lat odbywa się w Arabii Saudyjskiej, choć pierwsze rajdy wyruszały z Paryża, a następnie zawodnicy ścigali się po afrykańskich pustyniach. W 2009 roku ten najtrudniejszy samochodowo-motocyklowy maraton świata przeniósł się do Ameryki Południowej, a po 11 latach zadomowił na Półwyspie Arabskim.

Łącznie w ramach 45. edycji Rajdu Dakar motocykliści, kierowcy i piloci będą mieli do pokonania najdłuższą trasę w historii, która liczy 8549 km i rozciąga się wzdłuż Morza Czerwonego, aż po Wybrzeża Zatoki Perskiej.

Do walki stanie 820 uczestników w 455 pojazdach, którzy pokonają 5000 kilometrów odcinków specjalnych w prologu i 14 etapach.

Prolog wystartuje w Sylwestra i odbędzie się z rampy wybudowanej w obozie na pustyni. W pierwszy dzień 2023 roku zawodnicy zmierzą się na odcinku Sea Camp. Ostatni etap zakończy się 15 stycznia w miejscowości Ad-Dammam, położonej nad Zatoką Perską. Tegoroczna trasa została wydłużona o 2 dni w stosunku do poprzednich edycji. Organizatorzy zapewniają, że będzie wyjątkowo ciężka, pełna szybkiej jazdy i wielu terenowych niespodzianek.

Zapraszamy do śledzenia relacji z Rajdu Dakar 2023 na Facebook i Instagram @KamenaRallyTeam

Zarząd Okręgowy PZM: