4. runda Mistrzostw Polski w motocrossie
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy z imieniu... więcej
2. runda Włocławski Mistrz Kierownicy
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy w imieniu... więcej
1. runda Pucharu Polski Pit Bike SM
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zaprasza w imieniu... więcej
3. runda Turystycznych Samochodowych Mistrzostw Okręgu
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zaprasza w imieniu... więcej
3. runda Pucharu ROK Cup Poland
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zaprasza w imieniu... więcej
Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju BRD - Koronowo 2022
W dniu 7 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie odbył się Finał... więcej
3. runda Mistrzostw Polski w motocrossie
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy z imieniu... więcej
2. runda Mistrzostw Okręgu w Super Sprincie
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy w imieniu... więcej
1. runda Grudziądzki Mistrz Kierownicy
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy w imieniu... więcej
Kamena Rally Team zwycięża I rundę Pucharu Europy!
Duet Białkowski i Baśkiewicz wygrywa trwającą w dniach 29 kwietnia – 1... więcej

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z POLFINKIEM - NOSIMY ODBLASKI”

Krótkie przypomnienie zasad bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, a następnie sprawdzenie teorii w praktyce. Tak rozpoczęły dzisiaj (07.09.2021) swoje lekcje dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 46 przy ul. Kombatantów 2 w Bydgoszczy. W ten sposób policjanci bydgoskiej „drogówki” i prewencji w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem - nosimy odblaski” zadbali o bezpieczeństwo najmłodszych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci bydgoskiej „drogówki” i prewencji, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem  - nosimy odblaski”, zrealizowali pierwsze zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Do akcji włączyły się: Polski Związek Motorowy oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, przypominając dzieciakom, dlaczego ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Akcja ta ma na celu informowanie dzieci i młodzieży o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach. Poprawa bezpieczeństwa najmłodszych niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy rozpoczynają przygodę ze szkołą w klasach pierwszych jest ważnym elementem realizowanych działań profilaktycznych. Ponadto, dzięki tej akcji zwrócono uwagę kierowców na stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach szkół. Udział policjantów w pogadankach na ten temat jest dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego.

Jak co roku, podczas akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem  - nosimy odblaski”, mundurowi wraz z maskotką kujawsko-pomorskiej policji, przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.

Dzisiaj (07.09.2021) przy Szkole Podstawowej nr 46 przy ulicy Kombatantów, policjanci przeprowadzili lekcję bezpieczeństwa wśród dzieci klas I-III. Podczas zajęć przy najbliższym przejściu dla pieszych wszystkie dzieci razem z "Polfinkiem" oraz funkcjonariuszami mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę w praktyce, pokonując wraz z policjantami przejście dla pieszych.

Podczas spotkania Pan Dariusz Porbes, przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy oraz Pan Łukasz Chorzępa przedstawiciel Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy, w ramach akcji rozdawali uczniom odblaski oraz kamizelki odblaskowe, aby przypomnieć jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Lekcja była pełna wrażeń. Spotkanie z policjantem jest dla dzieci zawsze atrakcją, a doświadczenie funkcjonariuszy z „drogówki”, którzy poza omówieniem najważniejszych przepisów, potrafią udzielić dzieciom porad praktycznych, a nawet wskazać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie ich szkoły jest nie do przecenienia.

W kolejnych dniach policjanci odwiedzą dzieci w kolejnych placówkach oświatowych na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

Źródło: www.bydgoszcz.policja.gov.pl

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: