1 i 2 runda Amatorskich Kartingowych Mistrzostw Okręgu - zgłoszenia !!!
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zaprasza na 1. oraz 2... więcej
3. runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej w motocrossie
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zaprasza wszystkich w... więcej
XXV Ogólnopolski Rajd Ekologiczny 2022
LKT WYCZÓŁ GOŚCIERADZ przy współpracy z Ludowym Klubem Turystycznym w Tucholi... więcej
KAMENA RALLY TEAM CZEKA NA WĘGIERSKIE OESY
Po raz trzeci w karierze zespół Kamena Rally Team weźmie udział w Hungarian... więcej
4. runda Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego PZM w Super Sprincie
Przed nami finałowa 3 runda Włocławskiego Mistrza Kierownicy 2022, która... więcej
Polonia Bydgoszcz rozpoczyna fazę ćwierćfinałową
Abramczyk Polonia Bydgoszcz rozpoczyna fazę ćwierćfinałową eWinner 1... więcej
3. runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zaprasza w imieniu... więcej
Pitbike Camp w Wierzchucinie Królewskim
Po Pitbike Campie w Głażewie kurz już opadł, ale świetne humory uczestników i... więcej
Przerwa urlopowa
Uprzejmie informujemy, że w dniach od 01 sierpnia do 15 sierpnia br.... więcej
Speedway Ekstraliga Camp - Toruń 2022
Speedway Ekstraliga Camp rozpoczął się w Toruniu (18.07.2022 r.). Kibice będą... więcej

3 runda MO w Super Sprincie - podsumowanie

10 lipca 2022 r. - "dzień jak co dzień"?

Dla jednych pewnie tak, ale dla uczestników 2.rundy Grudziądzkiego Mistrza Kierownicy 2022 i równocześnie 3.rundy Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego PZM w Super Sprincie 2022 to była wyjątkowa niedziela.

Nowa lokalizacja, trasa łącząca niemal świeżutki asfalt z króciutkim odcinkiem szutru, spotkanie fantastycznych ludzi czerpiących wiele radości z rajdów samochodowych oraz ta rywalizacja, niby zacięta, ale w bardzo przyjaznej atmosferze, tak można podsumować dzisiejszy Rajd.

Pogoda do końca trzymała wszystkich w niepewności, ale była dla kierowców bardzo łaskawa - nikt się nie przegrzał, nikomu stopy nie zamokły i każdy mógł liczyć na takie same warunki na trasie.

Baza rajdu znajdowała się na parkingu jednego z naszych głównych sponsorów - firmy Auto Partner, natomiast park serwisowy zlokalizowano po sąsiedzku na parkingu firmy Solidarność.

Bardzo miło nam było gościć na odprawie uczestników, przed zmaganiami o podium, Maciej Glamowski Prezydent Grudziądza, pod którego patronatem impreza odbywała się oraz naszych wspaniałych seniorów Andrzeja Jasińskiego i Ferdynanda Gąsiorowskiego. Goście w kilku zdaniach przekazali swoje uznanie i podziw dla uczestników i organizatorów oraz radość z tego co ciekawego i wspaniałego dzieje się w sporcie samochodowym na naszym terenie.

Każdy z uczestników miał możliwość pieszo zapoznać się z tajemnicami wyznaczonej trasy, a następnie, już po badaniach kontrolnych i odprawie, jadąc samochodem w kolumnie za pojazdem organizatora, poznać właściwy sposób jej pokonania.

Techniczne elementy trasy i jej ukształtowanie dostarczyły uczestnikom niemałej przyjemności, sporo adrenaliny i emocji, których poziom do samego końca nie opadał, a rywalizacja trwała do końca 3 przejazdu.

Wystarczyła chwila dekoncentracji, mały błąd, trącenie słupka, szykany, małe pomylenie trasy i już w uzyskanym czasie pojawiały się kary 5, 10 i więcej sekund. Co czasem stanowiło ogromną stratę, biorąc pod uwagę, że niektórych kierowców w klasyfikacji końcowej dzieliły części sekundy.

W tej rundzie też mogliśmy przekonać się, że kierowcy Automobilklubu Grudziądzkiego mają nie tylko świetne umiejętności, ale także stanowią całkiem liczną i wierną grupę uczestników naszych imprez.

Najlepszym w klasyfikacji generalnej i poszczególnych klasach puchary oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez naszego sponsora Auto Partner, wręczali przedstawicielka firmy, Prezes Automobilklubu Grudziądzkiego a zarazem Dyrektor Rajdu Krzysztof Aniołowski oraz Sędzia Główny Rajdu Zbigniew Ligocki.

wyniki MO w Super Sprincie po 3 rundach

Zarząd Okręgowy PZM: