Bilety na Kryterium Asów dostępne
Trwa pierwszy etap sprzedaży.Od wtorku (7.02) do niedzieli (12.02, 23:59)... więcej
2. runda Turystycznych Samochodowych Mistrzostw Okręgu
Chcielibyśmy zaprosić Was na wspólne świętowanie Dnia Kobiet już w sobotę 4... więcej
Pierwsze szkolenie sędziów samochodowych za nami
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zorganizował w dniu... więcej
Kryterium Asów po raz kolejny otworzy żużlowy sezon w Bydgoszczy!
Znamy już datę tegorocznego turnieju!Żużlowcy pod taśmą staną 26 marca (... więcej
Szkolenie Organizatorów Sportu Popularnego - 2023
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych organizatorów imprez turystyki motorowej... więcej
1 runda TSMO za nami !!!
Już za nami "II Zimowy Turystyczny Rajd Samochodowy 2023", W... więcej
Szkolenie Sędziów Sportu Samochodowego - 29.01.2023 roku
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy informuje, że... więcej
Komunikat OKSS nr 1/2023
Komunikat OKSS nr 1/2023
9.MotoOrkiestra z Automobilklubem Grudziądzkim
29 stycznia już po raz 9. Automoblklub Grudziądzki będzie grać dla Finału... więcej

19 Rajd Włocławski - Choceń 2022 już za nami !!!

19 Rajd Włocławski - Choceń 2022 już za nami !!!

Kurz na rajdowych odcinkach dawno opadł, a puchary pewnie zdobią półki zwycięzców

Była to całkiem udana niedziela i nawet październikowa pogoda okazała się łaskawa dla uczestników i kibiców, choć na prologu trochę postraszyło mżawką. Jednak kolejne odcinki odbyły się już bez deszczu i z przyjemną jak na jesień temperaturą.

W zawodach wzięło udział 17 załóg. Rywalizacja rozpoczęła się prologiem na głównej ulicy Chocenia. Na dość wolnej i bardzo technicznej próbie składającej się ze slalomu i nawrotów najlepiej poszło załodze Tomasz Andrzejewski/Arek Tyc z Automobilklub Włocławski. Drugi czas osiągnęła para Piotr Maćkiewicz/Sebastian Bilicki z Automobilklub Toruński jednak kara za potrącenie słupka zepchnęła ich na miejsce w drugiej połowie stawki. Trzeci czas zanotował Tomasz Rzepecki z Kamilem Zarodą z Automobilklub Grudziądzki. Po przejazdach zawodników zgromadzeni kibice mogli obejrzeć co potrafi za kierownicą swojego BMW 9-cio letni Borys Piotrowski - kierowca kartingowy.

Prawdziwe ściganie rozpoczęło się na drugim odcinku Bodzanówek szybka i kręta trasa między polami kukurydzy padła łupem ekipy reprezentującej Toruń. Niecałe 2 sek za nimi na metę wjechali Tomasz Bilski/Laura Bilska z Włocławskiego klubu. Trzeci czas na tym odcinku osiągnął Tomasz Andrzejewski.

Kolejny odcinek w miejscowości Ząbin to namiastka typowego OSu o długości ponad 2 km. Partia ze "ślepym" zakrętem i wąskim przejazdem między zabudowaniami wymagał niemałej odwagi, aby pokonać ją jak najszybciej. Tutaj też najlepszy czas zanotował Piotr Maćkiewicz, ale z niecałą sekundową stratą deptał mu po piętach srebrny Citroen Saxo z Tomkiem Andrzejewskim za kierownicą. Trzeci czas na odcinku zanotował Bartosz Makowski z pilotem Szymonem Makowskim z Automobilklub Nowomiejski.

Na ostatni odcinek pierwszej pętli uczestnicy udali się do pobliskich Czerniewic na teren przedsiębiorstwa Food Park. Zlokalizowana tam próba o zmiennej nawierzchni asfaltowo-betonowej pozwoliła włączyć się do rywalizacji o pierwsze lokaty załodze Tomasz Rzepecki/Kamil Zaroda z Automobilklub Grudziądzki.

Kolejne dwie pętle to pokaz sił wcześniej wymienionych zawodników, gdyż to między nimi rozdzielały się miejsca na poszczególnych odcinkach.

Najrówniejszą jazdą tego dnia zaprezentowała jednak załoga Tomasz Rzepecki/Kamil Zaroda kończąc rywalizację na niecałe 3 sek przed załogą Tomasz Andrzejewski/Arek Tyc. Trzecie miejsce ze stratą 8 sek do pierwszego na metę wjechał Piotr Maćkiewicz z Sebastianem Bilickim . Miejsce tuż za podium przypadło Tomaszowi i Laurze Bilskim.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Choceń Panu Romanowi Nowakowskiemu że kolejny raz mogliśmy zorganizować nasz rajd w tym miejscu. Dziękujemy również Panu Krzysztofowi Wojtalikowi z którego pomocą szukaliśmy odpowiednich odcinków na rajd. Mamy nadzieje że za rok jesienną porą ponownie spotkamy się na trasach w okolicach Chocenia.

Podziękowania należą się również naszym partnerom i sponsorom

Urząd Gminy Choceń
Centrum Narzędzi AM Tools
Hala Sportowa w Choceniu GOSiR
Choceńskie Centrum Kultury - Biblioteka
Food Park Kowal/Czerniewice
Choceńskie Centrum Kultury - Biblioteka
OSP Choceń
Drukarnia ZWP Kartopap
OSP Czewniewice
OSP Nakonowo
OSP Wilkowiczki
Fantoman - Kwalifikowana pierwsza pomoc

Zarząd Okręgowy PZM: