1 i 2 runda Amatorskich Kartingowych Mistrzostw Okręgu - zgłoszenia !!!
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zaprasza na 1. oraz 2... więcej
3. runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej w motocrossie
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zaprasza wszystkich w... więcej
XXV Ogólnopolski Rajd Ekologiczny 2022
LKT WYCZÓŁ GOŚCIERADZ przy współpracy z Ludowym Klubem Turystycznym w Tucholi... więcej
KAMENA RALLY TEAM CZEKA NA WĘGIERSKIE OESY
Po raz trzeci w karierze zespół Kamena Rally Team weźmie udział w Hungarian... więcej
4. runda Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego PZM w Super Sprincie
Przed nami finałowa 3 runda Włocławskiego Mistrza Kierownicy 2022, która... więcej
Polonia Bydgoszcz rozpoczyna fazę ćwierćfinałową
Abramczyk Polonia Bydgoszcz rozpoczyna fazę ćwierćfinałową eWinner 1... więcej
3. runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zaprasza w imieniu... więcej
Pitbike Camp w Wierzchucinie Królewskim
Po Pitbike Campie w Głażewie kurz już opadł, ale świetne humory uczestników i... więcej
Przerwa urlopowa
Uprzejmie informujemy, że w dniach od 01 sierpnia do 15 sierpnia br.... więcej
Speedway Ekstraliga Camp - Toruń 2022
Speedway Ekstraliga Camp rozpoczął się w Toruniu (18.07.2022 r.). Kibice będą... więcej

1. runda Pucharu Polski Pit Bike off-road za nami

Sezon zawodów off-roadowych na minimotocyklach pit bike został otwarty z wielkim rozmachem. Podczas inauguracji cyklu w Brodnicy, wystartowało 83 zawodników, rywalizując w ośmiu klasach. Perfekt Smile Puchar Polski Pit Bike Off-Road przechodzi do historii, ale cykl dopiero się rozpędza.

Najmłodsi uczestnicy, zgodnie z regulacjami Polskiego Związku Motorowego mieli osiem lat, najbardziej doświadczony raider to pięćdziesięciolatek. To potwierdza, że minimotocyle pit bike to świetna sportowa zabawa, niezależnie od wieku. -Mimo, zawody Pit Bike stały się początkiem wielu sportowych karier, a młodzi zawodnicy rozpoczynający swoją przygodę z motorsportem właśnie na minimotocyklach, przygotowani są do rywalizacji w innych dyscyplinach, m.in. w motocrossie, wyścigach motocyklowych czy na żużlu, wciąż mamy tu miejsce do rodzinnego spędzania czasu. To nie są jednostkowe przypadki, że w jednych zawodach startują dwa lub trzy pokolenia. W tym roku formuła off-road została rozszerzona na cały kraj, co cieszy najbardziej. Powstają nowe, prężne ośrodki. Miejsca, gdzie dzieci i młodzież mogą trenować na co dzień, a ich wielkie święto to właśnie organizacja zawodów. W tym roku zawody odbędą się jeszcze m.in. w Wierzchucinie Królewskim k. Bydgoszczy, w Mórkowie k. Leszna czy w Dąbrowie Górniczej- wylicza Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

Zawody pit bike off-road w formule Pucharu Polski Pit Bike odbyły się po raz pierwszy. To wielkie wyróżnienie dla zawodników, ale także wyższe oczekiwania i coraz większa profesjonalizacja dyscypliny. -Na asfalcie już od dwóch lat rozgrywany jest Puchar Polski, od zeszłego roku pojawiły się także Mistrzostwa Polski. Teraz przyszedł czas rozszerzyć formułę w wersji terenowej, bardzo się cieszę, że to właśnie na naszym torze mogliśmy zainaugurować to wydarzenie. To historyczna runda. Dodam, że nasz tor powstał zaledwie rok temu i dzięki aktywnej działalności naszej lokalnej społeczności w tak szybkim tempie udało się do zorganizować tu zawody tak wysokiej rangi- mówi Marek Gutmański, Pit Bike Brodnica.

To co cieszy organizatorów to nowe nazwiska w stawce. Co roku na liście startowej pojawiają się młodzi sportowcy, chcący rywalizować w bezpiecznych warunkach. -Myślę, że rodzice decydując się na start dzieci w zawodach mogą być pewni o ich bezpieczeństwo- stwierdza ratownik medyczny, Tomasz Modrzewski. -Dzieci są dobrze przygotowane fizycznie, dbają o rozgrzewkę, mają profesjonalne stroje i kaski, sprawdzone pod względem technicznym motocykle. Dla mnie, jako ratownika medycznego najważniejsze jest to, że na miejscu czuwają profesjonalne ekipy medyczne, więc nawet jeżeli coś miałoby się wydarzyć, pomoc udzielana jest natychmiast. Zdecydowanie gorszym pomysłem jest jazda “na dziko”, po polach czy lasach. Wtedy często problemem jest nawet ustalenie miejsca dojazdu do zdarzenia.

Kolejna, druga runda zmagań w ramach Pucharu Polski Pit Bike Off-Road odbędzie się w weekend 24-25 lipca 2021. Informacje można znaleźć na stronie organizatora www.otopit.pl lub uzyskać drogą mejlową: otopit@otopit.pl W zawodach mogą startować posiadacze minimotocykli YCF, MRF i Kayo. Minimalny wiek uzyskania licencji PZM to 8 lat.

Zarząd Okręgowy PZM: