20. Podlaski Rajd Moto Retro – 30.05-02.06.2024 r.
Stowarzyszenie Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki "MOTO RETRO"... więcej
43. Rajd Suwalski - 19.05.2024 r.
W imieniu Automobilklubu Suwałki zapraszamy na 43. Rajd Suwalski... więcej
TURYSTYCZNY RAJD SAMOCHODOWY „PODLASKIE ZA KÓŁKIEM: KRUSZYNIANY - NA STYKU KULTUR” - 20.04.2024 r. – relacja
W dniu 20 kwietnia 2024 roku (sobota) odbył się Turystyczny Rajd Samochodowy... więcej
Dzień Ziemi 2024
Dzień Ziemi co roku obchodzimy 22 kwietnia. Święto przypomina o znaczeniu... więcej
Rajd Łap – II runda STAG SMB i RSMOB 2024 – 13.04.2024 r. – relacja
13 kwietnia 2024 r. miasto Łapy było świadkiem emocjonujących zmagań... więcej
Maluchy na pomoc dzieciom
Ruszył program wspierający najmłodsze ofiary wypadków drogowych. Fundacja... więcej
Wielkanoc 2024
Spokojnych, radosnych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych życzy Zarząd... więcej

Zapraszamy na festyn pn. Św. Krzysztof w trosce o bezpieczeństwo

Symulacja dachowania i zderzenia pojazdu, a także próba swoich umiejętności podczas jazdy na trolejach pod okiem egzaminatora – te i wiele innych atrakcji czeka na wszystkie osoby, które przyjdą na organizowany w Sanktuarium Święta Woda w Wasilkowie przez białostockich policjantów festyn rodzinny pod hasłem "Św. Krzysztof w trosce o bezpieczeństwo".
 
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku serdecznie zapraszają na festyn rodzinny pod hasłem "Św. Krzysztof w trosce o bezpieczeństwo". Impreza organizowana przez mundurowych odbędzie się w najbliższą niedzielę – 28 lipca w godz. 12:00 – 16:00 w Sanktuarium Święta Woda w Wasilkowie. Aby umożliwić bezpośredni dojazd osobom niezmotoryzowanym – komunikacja miejska przedłuży 28 maja w godz. 11:00 – 15:00 trasę autobusu linii 100 – bezpośrednio do Świętej Wody.
 
Festyn organizowany jest już po raz drugi, w związku z obchodami Ogólnopolskiego Tygodnia Św.Krzysztofa, znanego głownie jako patrona kierowców. W tym dniu w ramach realizacji tego przedsięwzięcia wszystkim mieszkańcom zaplanowano wiele atrakcji. I tak m.in. kierowcy będą mieli możliwość wziąć udział w symulacji dachowania i zderzenia pojazdu, a pod okiem egzaminatora - także spróbowania swoich umiejętności podczas jazdy na trolejach. Wielbicielom dwóch i czterech kółek zaprezentowane zostaną zarówno nowe, jak i stare pojazdy, będzie można obejrzeć piękne motocykle, pojazdy retro i te, które wyjechały prosto z salonu. Nie zabraknie także elementu bezpieczeństwa, w ramach którego przygotowany został pokaz policjantów z użyciem policyjnego robota, jak również umiejętności psa dbającego o bezpieczeństwo na obszarach kolejowych. Także najmłodszym uczestnikom festynu zorganizowano szereg atrakcji, do których zaliczyć należy: ogromne dmuchane zjeżdżalnie, jak również zorganizowane dla nich gry i zabawy, w trakcie których będą mogli m.in. udoskonalić swoje umiejętności w jeździe na rowerze w mini-miasteczku ruchu drogowego. Dbając o dobrą kondycję wszystkich kierujących - zebranym pokazane zostaną sposoby udzielania pierwszej pomocy, jak również zapewniona będzie możliwość wykonania szeregu specjalistycznych badań oraz skorzystania z prozdrowotnych porad oferowanych przez specjalistów. Dodatkowo o dobrą zabawę wszystkich uczestników festynu zadbają w tym dniu zespoły muzyczne.
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!
 
Źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl
Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: 

Galeria