Wielkanoc 2024
Spokojnych, radosnych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych życzy Zarząd... więcej
TURYSTYCZNY RAJD SAMOCHODOWY „PODLASKIE ZA KÓŁKIEM: KRUSZYNIANY – NA STYKU KULTUR” - 20.04.2024 r.
Automobilklub Podlaski i Zarząd Okręgowy PZM w Białymstoku serdecznie... więcej
Nowy Członek Wspierający PZM – ,,Auto Park”
Z wielką radością informujemy, że do grona członków wspierających Polskiego... więcej
Rajd Łap – II runda STAG SMB i RSMOB 2024 – 13.04.2024 r.
W imieniu Automobilklubu Podlaskiego z radością ogłaszamy, że zbliża się... więcej
OFFROAD BIAŁYSTOK NA PODIUM W GŁOGOWIE
W dniach 23-24 marca odbyła się 1 i 2 runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski... więcej
Spotkanie z Główną Komisję BRD PZM w Puszczykowie – 9/10.03.2024 r. – relacja
W dniach 9-10 marca w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym w Puszczykowie pod Poznaniem... więcej
1. Runda Mistrzostw Okręgu Białostockiego w Cross Country – 10.03.2024 r. – relacja
Sukcesem zakończyła się pierwsza odsłona Mistrzostw Okręgu Białostockiego w... więcej
1. Runda Mistrzostw Okręgu Białostockiego w Cross Country – 10.03.2024 r.
W imieniu Podlaskiego Stowarzyszenia Motocyklowego Offroad Białystok zapraszamy... więcej
Fundacja PZM - Twoje 1,5% ma znaczenie!
Okres rozliczania dochodów za 2023 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Uwaga szkoły podstawowe Grupa II !!!
Rozpoczynamy rozgrywki z cyklu:Finał Wojewódzki XLV Ogólnopolskiego... więcej

Zakończenie Sezonu Sportów Motorowych 2023 w ZO PZM Białystok – relacja

20 stycznia 2024 roku (sobota) w hotelu TURKUS w Białymstoku, odbyła się uroczysta Gala Zakończenia Sezonu Sportów Motorowych 2023 w Okręgu Białostockim PZM. Pomimo złych warunków atmosferycznych spowodowanych intensywnymi opadami śniegu zaproszeni goście stawili się niemalże w komplecie. W uroczystości wzięli udział Członkowie Zarządu Okręgowego PZM w Białymstoku, Prezesi Klubów oraz przedstawiciele Członków Wspierających PZM:  Nibe-Biawar oraz AC S.A., którym ZO PZM w Białymstoku ufundował okazjonalne statuetki z podziękowaniami za współpracę – kierujemy je również do spółki Rak-Bud, której przedstawiciel nie mógł być obecny na gali. Podczas uroczystości wręczono  także Brązową Odznakę Honorową PZM, którą otrzymała Pani Daniela Koronkiewicz.

Galę poprowadził Prezes ZO PZM w Białymstoku, Pan Jerzy Poznański, który podsumował cały sezon 2023. Uhonorowani zostali najlepsi zawodnicy rywalizujący na arenie Europy, Polski oraz Okręgu Białostockiego PZM w sporcie kartingowym, motocyklowym, samochodowym oraz digital.

 

Nagrodzeni zawodnicy:

KARTING:

Aleksander Raczkowski – Wicemistrz Polski Młodzików w kategorii Rotax Micro Max

 

MOTOCYKLE:
Paweł Paluchiewicz – zwycięzca Pucharu Polski Cross Country w klasie Junior 85

Mateusz Stolarski – 2 miejsce w Pucharze Polski Cross Country w klasie Junior

Adam Iwaniak – 3 miejsce w Pucharze Polski Cross Country w klasie Junior 85

Gabriel Głusiecki – Mistrz Strefy Polski Północnej w Motocrossie w klasie MX65

 

SAMOCHODY:

Karol Lenkiewicz (kierowca) – Mistrz Europy Centralnej FIA CEZ w grupie T4,Wicemistrz Polski w grupie T4, Wicemistrz Węgier w grupie T4

Artur Kordek (kierowca) / Dominik Ragiel (pilot) – II Wicemistrzowie Europy Centralnej FIA CEZ w grupie T4

Krzysztof Nazaruk (kierowca) – Mistrz Polski w Rajdach Samochodowych w klasie 4R2

 

RAJDOWE SAMOCHODOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU BIAŁOSTOCKIEGO:

KLASA K1
Paweł Oniszczuk (kierowca) Rajdowy Samochodowy Mistrz Okręgu Białostockiego
Łukasz Wawryniuk (pilot) Rajdowy Samochodowy Mistrz Okręgu Białostockiego

Mateusz Fifielski (kierowca) Rajdowy Samochodowy Wicemistrz Okręgu Białostockiego
Agnieszka Kolosa (pilotka) Rajdowa Samochodowa Wicemistrzyni Okręgu Białostockiego

Tomasz Teśluk (kierowca) Rajdowy Samochodowy II Wicemistrz Okręgu Białostockiego
Igor Puchowicz (pilot) Rajdowy Samochodowy II Wicemistrz Okręgu Białostockiego

 

KLASA K2
Patryk Piechowicz (kierowca) Rajdowy Samochodowy Mistrz Okręgu Białostockiego
Kacper Stefaniuk (pilot) Rajdowy Samochodowy Mistrz Okręgu Białostockiego

Marcin Wowtoniuk (kierowca) Rajdowy Samochodowy Wicemistrz Okręgu Białostockiego
Adam Supiński (pilot) Rajdowy Samochodowy Wicemistrz Okręgu Białostockiego

Jakub Niewiarowski (kierowca) Rajdowy Samochodowy II Wicemistrz Okręgu Białostockiego
Bartosz Tuchliński (pilot) Rajdowy Samochodowy II Wicemistrz Okręgu Białostockiego

 

KLASA K3
Piotr Samusiewicz (kierowca) Rajdowy Samochodowy Mistrz Okręgu Białostockiego
Izabela Kisielewska (pilotka) Rajdowa Samochodowa Mistrzyni Okręgu Białostockiego

Wojciech Piechowicz (kierowca) Rajdowy Samochodowy Wicemistrz Okręgu Białostockiego
Arkadiusz Szendel (pilot) Rajdowy Samochodowy Wicemistrz Okręgu Białostockiego

Grzegorz Wysocki (kierowca) Rajdowy Samochodowy II Wicemistrz Okręgu Białostockiego
Paweł Franckowiak (pilot) Rajdowy Samochodowy II Wicemistrz Okręgu Białostockiego

 

KLASA K4
Wojciech Czepiel (kierowca) Rajdowy Samochodowy Mistrz Okręgu Białostockiego
Anna Biała (pilotka) Rajdowa Samochodowa Mistrzyni Okręgu Białostockiego

Piotr Radziszewski (kierowca) Rajdowy Samochodowy Wicemistrz Okręgu Białostockiego
Filip Żełobowski (pilot) Rajdowy Samochodowy Wicemistrz Okręgu Białostockiego

Janusz Pietruczuk (kierowca) Rajdowy Samochodowy II Wicemistrz Okręgu Białostockiego
Sebastian Zarecki (pilot) Rajdowy Samochodowy II Wicemistrz Okręgu Białostockiego

 

KLASYFIKACJA GENERALNA
Wojciech Czepiel (kierowca) Rajdowy Samochodowy Mistrz Okręgu Białostockiego
Anna Biała (pilotka) Rajdowa Samochodowa Mistrzyni Okręgu Białostockiego

Piotr Radziszewski (kierowca) Rajdowy Samochodowy Wicemistrz Okręgu Białostockiego
Filip Żełobowski (pilot) Rajdowy Samochodowy Wicemistrz Okręgu Białostockiego

Michał Kraciuk (kierowca) Rajdowy Samochodowy II Wicemistrz Okręgu Białostockiego

 

MISTRZOSTWA OKRĘGU PZM BIAŁYSTOK W DIGITAL MOTORSPORT:
Piotr Jaromski – Mistrz Okręgu PZM Białystok w Digital Motorsport

Samuel Przybyłowski – Wicemistrz Okręgu PZM Białystok w Digital Motorsport

Adrian Znosko – II Wicemistrz Okręgu PZM Białystok w Digital Motorsport

 

Podczas gali zostały wręczone również trofea i nagrody zwycięzcom cyklu AG Racing TimeAttack Challenge w sezonie 2023:

  1. Piotr Jaromski (PRO)
  2. Dominik Plona (PRO)
  3. Samuel Przybyłowski (PRO)

 

Wręczono również nagrodę dla najwyżej sklasyfikowanego zawodnika klasy AM, którą otrzymał Stefan Przeradowski.

 

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów w roku 2024.

Zarząd Okręgowy PZM: 
 

Galeria