Otwarcie Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Siemiatyczach
Z wielką przyjemnością informujemy, że w czwartek 06.08.2020 r. nastąpiło... więcej
International Best Young Driver 2020 w Polsce!
Ruszyła kolejna edycja konkursu dla kierowców w wieku 18-26 lat!Polski Związek... więcej
Reżim sanitarny w sporcie motorowym
Polski Związek Motorowy przypomina, że w związku z ogłoszonym na terenie Polski... więcej
Retro Kart Białystok w Słomczynie
W dniach 11-12.07.2020 na torze w Słomczynie, podczas I rundy Rok Cup Poland... więcej
Aktywny i bezpieczny kierowca – stop zmęczeniu i używkom!
Zmęczenie, pośpiech, alkohol, narkotyki. Finał? To często śmierć na drodze. Jak... więcej
IV runda STAG SMB i SMOB 2020-relacja
7 PS-ów, 2 lokalizacje, 39 załóg na mecie, ciepło/zimno, drapieżne komary na... więcej
IV runda STAG SMB 2020 i IV runda SMOB 2020-12.07.2020
Jeszcze sobotnie rajdowe emocje nie opadły, a my już zapraszamy na kolejną... więcej
III runda STAG SMB i SMOB 2020 - 27.06.2020 - relacja
III runda STAG SMB i SMOB 2020 po długiej przerwie w końcu się odbyła! Ale... więcej
Polki w FIA Girls on Track - Rising Stars!
Po sukcesie projektu  FIA Girls on Track – Karting Challenge w całej... więcej
Konkurs FIVA dla młodych duchem
FIVA (Fédération Internationale des Véhicules Anciens) zaprasza młodzież do... więcej

XXIII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

W dniu 24 kwietnia 2019 roku (środa) na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej w  Białymstoku odbył się XXIII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych . Uczestniczyło w nim 7 drużyn . Zawody odbywały się przy pięknej, słonecznej pogodzie. Silny wiatr w żaden sposób nie zakłócił imprezy od strony organizacyjnej.

Celem Turnieju było popularyzowanie wśród ponadgimnazjalnej młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i  wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, kształtowanie  pozytywnych wzorców zachowań, rozpowszechnianie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Miło nam poinformować, że zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, pana Artura Kosickiego, a  współorganizatorami turnieju był WORD Białystok, WORD Łomża, WORD Suwałki, Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, Społeczne Stowarzyszenie Szkolenia Kierowców w Białymstoku, Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Podlaski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża  za co serdecznie dziękujemy. Swoją obecnością zaszczycili nas: mł. insp. Wojciech Chmielewski – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Krzysztof Sochoń – Dyrektor Wydziału Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Kształcenia Specjalnego Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Olga Granacka – Wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

 

Zmagania uczestników trwały kilka godzin. Zwycięzcą XXIII Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego  Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego okazał się Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach, który w dniach 11-12 czerwca 2019 r. będzie reprezentował województwo podlaskie na XXIII Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Żarnowcu ( województwo śląskie) w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.

Uczestnicy Turnieju współzawodniczyli indywidualnie i drużynowo (3 osoby z każdej szkoły) w konkurencjach teoretycznych – test z wiedzy, test skrzyżowań i test z historii polskiej motoryzacji oraz wykonywali zadania praktyczne – przygotowanie pojazdu do jazdy, jazda motorowerem po torze przeszkód, jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „ talerzem Stewarta”, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:

MIEJSCE:

  1. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach
  2. Zespół Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach
  3. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie
  4. Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku
  5. Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem
  6. Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku
  7. Zespół Szkół Technicznych im. Gen. Władysława Andersa w Białymstoku

 Miejsca indywidualne:

1.Karol Andruczyk z Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach

2.Paweł Magnuszewski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach

3.Daniel Wiszowaty z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach

 

Wszystkie startujące drużyny oraz laureaci poszczególnych konkurencji, otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Podczas uroczystego zakończenia Turnieju Prezes ZO PZM w Białymstoku Jerzy Poznański serdecznie podziękował uczestnikom za obecność  i sportową walkę, opiekunom za pracę w przygotowanie młodzieży do turnieju, a także wszystkim, którzy pomagali w organizacji imprezy, a w szczególności przedstawicielom Komendy Wojewódzkiej Policji na czele z aspirant sztabową Anetą Łukowską pełniącą jednocześnie obowiązki Głównego Sędziego turnieju za sprawne sędziowanie całych zawodów, dyrektorowi WORD Białystok  za użyczenie motoroweru  YAMAHA do konkurencji Przygotowanie pojazdu do jazdy, przedstawicielowi PCK Wandzie Nowackiej za sprawne przeprowadzenie konkurencji Pierwszej Pomocy Przedmedycznej , przedstawicielom Kuratorium Oświaty w Białymstoku za ufundowanie pucharów za III miejsce, przedstawicielowi  OZDG w Białymstoku Janowi Sańczykowi za pomoc przy organizacji turnieju  i udostępnienie motoru SUZUKI do konkurencji Przygotowanie pojazdu do jazdy, Firmie ASW Wojciula za udostępnienie samochodu VW Polo do konkurencji Przygotowanie pojazdu do jazdy,Firmie Sieńko i Syn za udostępnienie samochodu Citroen C3 do konkurencji jazda samochodem – test Stewarta, Firmie RZOŃCA za użyczenie skuteru marki YAMAHA, V-ce Prezes ZO PZM w Białymstoku Bogumile Kozłowskiej za pomoc w organizacji turnieju, Piotrowi Suszczyńskiemu Członkowi ZO PZM w Białymstoku za pomoc w organizacji turnieju oraz przygotowanie toru jazdy sprawnościowej, Janowi Siedleckiemu Prezesowi Stowarzyszenia Miłośników Sportów Motorowych i BRD za pomoc w organizacji toru jazdy sprawnościowej.

Z dumą podkreślamy, że wydarzenie wsparło Miasto Białystok, a szczególne podziękowania składamy na ręce Pana Prezydenta Tadeusza Truskolaskiego i Departamentu Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Wyniki:

Klasyfikacja drużynowa    

 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: 
Słowa kluczowe: 
Share
 

Galeria