28.Rajd Niepodległości - 11 listopada 2019 r. - VI runda STAG SMB i SMOB 2019
W poniedziałek, 11 listopada 2019 roku w 101 rocznicę odzyskania niepodległości... więcej
KURS RATOWNIKA DROGOWEGO PZM - 23.11.2019r.
Zarząd Okręgowy PZM w Białymstoku zaprasza wszystkich pełnoletnich członków... więcej
Samochody z instalacją gazową na start!!!
Zachęcamy załogi z autami wyposażonymi w instalację gazową do udziału w 28.... więcej
28. Rajd Niepodległości - VI runda STAG SMB i VI runda SMOB 2019 w dniu 11.11.2019r.
W imieniu Automobilklubu Podlaskiego, Zarząd Okręgowy PZM w Białymstoku... więcej
Komunikat Komisji Sportu Samochodowego Automobilklubu Podlaskiego nr 3/2019
Komisja Sportu Samochodowego Automobilklubu Podlaskiego informuje, że zmianie... więcej
Atrakcyjne zniżki w salonach Vision Express dla Członków PZM
Zarząd Okręgowy PZM w Białymstoku przypomina Członkom Klubów PZM o odbiorze... więcej
2. Rajd Sokólski – RO i Super KJS już za nami
W miniony weekend tj. 19-20 października 2019 r. odbył się 2. Rajd Sokólski... więcej
Zmarł Jan Smorczewski
     Z  wielkim smutkiem informujemy,   ... więcej
2. Rajd Sokólski – RO i Super KJS, już wkrótce!
Rajd Sokólski po raz drugi! Jesteście gotowi na rajdowe emocje?Do rajdu... więcej
Mistrzowie Motoryzacji 2019 roku-rozdanie nagród
W niedzielę, 22 września 2019r podczas imprezy motoryzacyjnej 7 Moto Show... więcej

XXIII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

W dniu 24 kwietnia 2019 roku (środa) na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej w  Białymstoku odbył się XXIII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych . Uczestniczyło w nim 7 drużyn . Zawody odbywały się przy pięknej, słonecznej pogodzie. Silny wiatr w żaden sposób nie zakłócił imprezy od strony organizacyjnej.

Celem Turnieju było popularyzowanie wśród ponadgimnazjalnej młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i  wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, kształtowanie  pozytywnych wzorców zachowań, rozpowszechnianie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Miło nam poinformować, że zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, pana Artura Kosickiego, a  współorganizatorami turnieju był WORD Białystok, WORD Łomża, WORD Suwałki, Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, Społeczne Stowarzyszenie Szkolenia Kierowców w Białymstoku, Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Podlaski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża  za co serdecznie dziękujemy. Swoją obecnością zaszczycili nas: mł. insp. Wojciech Chmielewski – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Krzysztof Sochoń – Dyrektor Wydziału Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Kształcenia Specjalnego Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Olga Granacka – Wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

 

Zmagania uczestników trwały kilka godzin. Zwycięzcą XXIII Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego  Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego okazał się Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach, który w dniach 11-12 czerwca 2019 r. będzie reprezentował województwo podlaskie na XXIII Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Żarnowcu ( województwo śląskie) w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.

Uczestnicy Turnieju współzawodniczyli indywidualnie i drużynowo (3 osoby z każdej szkoły) w konkurencjach teoretycznych – test z wiedzy, test skrzyżowań i test z historii polskiej motoryzacji oraz wykonywali zadania praktyczne – przygotowanie pojazdu do jazdy, jazda motorowerem po torze przeszkód, jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „ talerzem Stewarta”, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:

MIEJSCE:

  1. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach
  2. Zespół Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach
  3. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie
  4. Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku
  5. Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem
  6. Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku
  7. Zespół Szkół Technicznych im. Gen. Władysława Andersa w Białymstoku

 Miejsca indywidualne:

1.Karol Andruczyk z Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach

2.Paweł Magnuszewski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach

3.Daniel Wiszowaty z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach

 

Wszystkie startujące drużyny oraz laureaci poszczególnych konkurencji, otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Podczas uroczystego zakończenia Turnieju Prezes ZO PZM w Białymstoku Jerzy Poznański serdecznie podziękował uczestnikom za obecność  i sportową walkę, opiekunom za pracę w przygotowanie młodzieży do turnieju, a także wszystkim, którzy pomagali w organizacji imprezy, a w szczególności przedstawicielom Komendy Wojewódzkiej Policji na czele z aspirant sztabową Anetą Łukowską pełniącą jednocześnie obowiązki Głównego Sędziego turnieju za sprawne sędziowanie całych zawodów, dyrektorowi WORD Białystok  za użyczenie motoroweru  YAMAHA do konkurencji Przygotowanie pojazdu do jazdy, przedstawicielowi PCK Wandzie Nowackiej za sprawne przeprowadzenie konkurencji Pierwszej Pomocy Przedmedycznej , przedstawicielom Kuratorium Oświaty w Białymstoku za ufundowanie pucharów za III miejsce, przedstawicielowi  OZDG w Białymstoku Janowi Sańczykowi za pomoc przy organizacji turnieju  i udostępnienie motoru SUZUKI do konkurencji Przygotowanie pojazdu do jazdy, Firmie ASW Wojciula za udostępnienie samochodu VW Polo do konkurencji Przygotowanie pojazdu do jazdy,Firmie Sieńko i Syn za udostępnienie samochodu Citroen C3 do konkurencji jazda samochodem – test Stewarta, Firmie RZOŃCA za użyczenie skuteru marki YAMAHA, V-ce Prezes ZO PZM w Białymstoku Bogumile Kozłowskiej za pomoc w organizacji turnieju, Piotrowi Suszczyńskiemu Członkowi ZO PZM w Białymstoku za pomoc w organizacji turnieju oraz przygotowanie toru jazdy sprawnościowej, Janowi Siedleckiemu Prezesowi Stowarzyszenia Miłośników Sportów Motorowych i BRD za pomoc w organizacji toru jazdy sprawnościowej.

Z dumą podkreślamy, że wydarzenie wsparło Miasto Białystok, a szczególne podziękowania składamy na ręce Pana Prezydenta Tadeusza Truskolaskiego i Departamentu Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Wyniki:

Klasyfikacja drużynowa    

 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: 
Słowa kluczowe: 
Share
 

Galeria