III runda STAG SMB 2022 i III runda RSMOB 2022 - 25.06.2022 – relacja
45 załóg stanęło na starcie czerwcowych zawodów zorganizowanych przez... więcej
II ZLOT MOTOCYKLOWY ,,MIELNIK NA MOTOCYKLU” – 24-26.06.2022r.
Z radością zapraszamy wszystkich entuzjastów motocykli na drugi Zlot... więcej
18 Podlaski Rajd Moto Retro – 16-19.06.2022r. – relacja
Południowy skraj Województwa Podlaskiego stał się celem 18 Podlaskiego Rajdu... więcej
III runda STAG SMB i III runda RSMOB 2022 – 25.06.2022r.
W imieniu Automobilklubu Podlaskiego zapraszamy na III rundę STAG Samochodowe... więcej
18. Podlaski Rajd Moto Retro – 16-19.06.2022r.
Jak co roku zbliżający się długi czerwcowy weekend to okres, w którym odbywa... więcej
Zespół Cerber Motorsport – Studenci z pasją!!!
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat Cerber Motorsport. Zespół... więcej
U.T. Jurewicz Rajd Suwalski – 29.05.2022r. – relacja
W dniu 29.05.2022r. (niedziela) odbył się U.T. Jurewicz Rajd Suwalski... więcej

XLIII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych – grupa II

10 maja 2022r. odbył się XLIII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. W turnieju rywalizowało 13 trzyosobowych drużyn z województwa podlaskiego – zwycięzców wcześniejszych etapów, których gościła Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku, mieszcząca się przy ulicy Stromej 16. Konkurencje praktyczne zostały rozegrane na nowoczesnym i profesjonalnym Miasteczku Ruchu Drogowego przy szkole.

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczne Turnieje zostały objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, pana Artura Kosickiego. Wydarzenie wsparło także Miasto Białystok, szczególne podziękowania składamy na ręce Pana Prezydenta Tadeusza Truskolaskiego i Kierownictwu Departamentu Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Organizatorem Turnieju był  ZO PZM Białystok  wraz z  Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego w Białymstoku, Łomży i Suwałkach, Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku, Podlaskim Oddziałem Okręgowym PCK w Białymstoku, Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Szkołą Podstawową nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku za co serdecznie dziękujemy. 

39 uczniów stanęło przed następującymi zadaniami: test wiedzy oraz skrzyżowań, jazda rowerem po Miasteczku Ruchu Drogowego i torze przeszkód oraz pierwsza pomoc przedmedyczna. Poziom rywalizacji był wysoki, uczestnicy wykazali się ponadprzeciętną wiedzą i umiejętnościami, co niezmiernie nas cieszy.

Szczególne uznanie należy się zwycięzcy – Szkole Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Olszynach, która zdeklasowała rywali. Dodać należy, że nie jest to pierwszy sukces drużyny z tej szkoły, gdyż w podobnym składzie zwyciężyli również w 2018 i 2019 roku, w Finale Wojewódzkim w grupie młodszej. Serdeczne gratulacje opiekunowi, panu Stanisławowi Rółkowskiemu świetnego przygotowania uczniów.

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała województwo podlaskie w Finale Krajowym  w dniach 1-2 czerwca w Nidzicy (województwo warmińsko-mazurskie).

Zwycięzcy w klasyfikacji drużynowej:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Zesłańców Sybiru w Olszynach  w składzie:

  • Izabela Sulkowska
  • Daria Bogdańska
  • Michał Wiśniewski

Opiekun drużyny – Stanisław Rółkowski

II miejsce – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Sokółce  w składzie:

  • Jakub Rećko
  • Maria Boćkowska
  • Jakub Jakimik

Opiekunowie drużyny – Dorota Romanowicz i Teresa Nietupska

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży w składzie:

  • Małgorzata Rykaczewska
  • Kacper Łętowski
  • Kajetan Dąbrowski

Opiekun drużyny – Arkadiusz Bałazy

Zwycięzcy w klasyfikacji indywidualnej:

I miejsce – Izabela Sulkowska
II miejsce – Daria Bogdańska
III miejsce – Michał Wiśniewski
Cała trójka ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Olszynach

Gratulacje!

Przewodniczący Wojewódzkiego Komitetu Organizacyjnego Turniejów BRD Jerzy Poznański podczas oficjalnego zakończenia wyraził podziękowania za pomoc w organizacji  Turnieju Członkom Komitetu, w szczególności funkcjonariuszom Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego młodszym inspektorem Wojciechem Chmielewskim oraz starszą aspirant Magdaleną Szwatro pełniącą obowiązki Głównego Sędziego, funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, dyrektorom Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Białymstoku, Łomży i Suwałkach - za wparcie finansowe, przedstawicielowi Kuratorium Oświaty w Białymstoku panu Krzysztofowi Sochoniowi – Dyrektorowi Wydziału Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Kształcenia Specjalnego za ufundowanie pucharów za II miejsce indywidualnie i drużynowodyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku panu Andrzejowi Danielukowi - gospodarzowi turnieju za miłe przyjęcie i udostępnienie infrastruktury, instruktor ratownictwa medycznego PCK pani Wandzie Nowackiej za przeprowadzenie konkurencji Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz wszystkim sponsoromdziałaczom zaangażowanym w organizację Turnieju.

Dziękujemy także firmie FastPark za ufundowanie zwycięskim drużynom biletów wstępu do Parku Linowego.

Podczas turnieju uczestnicy mieli możliwość poszerzenia, pod okiem pracowników Centrum Powiadamiania Ratunkowego, wiedzy w zakresie korzystania z numeru alarmowego oraz udzielania pierwszej pomocy - dzięki uprzejmości Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, który przygotował stoisko promocyjne numeru 112. Dziękujemy również za przekazanie upominków zwycięzcom Turnieju.

 

wyniki drużynowe       wyniki indywidualne

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: 
Słowa kluczowe: 
Share
 

Galeria