Otwarcie Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Siemiatyczach
Z wielką przyjemnością informujemy, że w czwartek 06.08.2020 r. nastąpiło... więcej
International Best Young Driver 2020 w Polsce!
Ruszyła kolejna edycja konkursu dla kierowców w wieku 18-26 lat!Polski Związek... więcej
Reżim sanitarny w sporcie motorowym
Polski Związek Motorowy przypomina, że w związku z ogłoszonym na terenie Polski... więcej
Retro Kart Białystok w Słomczynie
W dniach 11-12.07.2020 na torze w Słomczynie, podczas I rundy Rok Cup Poland... więcej
Aktywny i bezpieczny kierowca – stop zmęczeniu i używkom!
Zmęczenie, pośpiech, alkohol, narkotyki. Finał? To często śmierć na drodze. Jak... więcej
IV runda STAG SMB i SMOB 2020-relacja
7 PS-ów, 2 lokalizacje, 39 załóg na mecie, ciepło/zimno, drapieżne komary na... więcej
IV runda STAG SMB 2020 i IV runda SMOB 2020-12.07.2020
Jeszcze sobotnie rajdowe emocje nie opadły, a my już zapraszamy na kolejną... więcej
III runda STAG SMB i SMOB 2020 - 27.06.2020 - relacja
III runda STAG SMB i SMOB 2020 po długiej przerwie w końcu się odbyła! Ale... więcej
Polki w FIA Girls on Track - Rising Stars!
Po sukcesie projektu  FIA Girls on Track – Karting Challenge w całej... więcej
Konkurs FIVA dla młodych duchem
FIVA (Fédération Internationale des Véhicules Anciens) zaprasza młodzież do... więcej

XLII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych – grupa II

16 maja 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku, przy ulicy Stromej 16 gościła uczestników XLII Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. W tym dniu w konkursie zmagali się uczniowie szkół podstawowych w drugiej grupie wiekowej. W Turnieju rywalizowało ze sobą 16 trzyosobowych drużyn z Województwa Podlaskiego. Konkurencje odbywały się na terenie przepięknego i profesjonalnego Miasteczka Ruchu Drogowego przy szkole. 

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczne Turnieje zostały objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, pana Artura Kosickiego. Wydarzenie wsparło Miasto Białystok. Serdeczne podziękowania składamy na ręce Pana Prezydenta Tadeusza Truskolaskiego i Kierownictwu Departamentu Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Organizatorem Turnieju był  ZO PZM Białystok  wraz z  Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego w Białymstoku, Łomży i Suwałkach, Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku, Podlaskim Oddziałem Okręgowym PCK w Białymstoku oraz Kuratorium Oświaty w Białymstoku za co serdecznie dziękujemy. 

48 uczniów rywalizowało ze sobą w następujących konkurencjach: test wiedzy oraz skrzyżowań, jazda rowerem po Miasteczku Ruchu Drogowego i torze przeszkód oraz pierwsza pomoc przedmedyczna.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami, z czego jesteśmy dumni.

Drużyna ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce, zdobyła I miejsce w klasyfikacji zespołowej, a jej uczeń Rafał Pyłko zajął I miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

 

Zwycięzcy w klasyfikacji drużynowej :

I miejsce: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Kaletniku

III miejsce: Zespół Szkolno- Przedszkolny w Jasionówce

                                                                                                                                                                                  

Zwycięzcy w klasyfikacji indywidualnej :

I miejsce: Rafał Pyłko ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce   
II miejsce: Bartosz Kaczyński  ze Szkoły Podstawowej w Rosochatem Kościelnem
III miejsce: Jan Kamiński z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jasionówce

G R A T U L A C J E !!!

Zwycięska drużyna ze  Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce, będzie reprezentowała Województwo Podlaskie na Finale Krajowym w dniach 04-06 czerwca 2019 r. w Mikluszowicach, gm. Drwinia, woj. małopolskie - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mikluszowicach. 

Przewodniczący Wojewódzkiego Komitetu Organizacyjnego Turniejów BRD Jerzy Poznański podczas oficjalnego zakończenia wyraził podziękowania za pomoc w organizacji  Turnieju Członkom Komitetu, a w szczególności funkcjonariuszom Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku na czele z aspirant sztabowym Anetą Łukowską pełniącą jednocześnie obowiązki Głównego Sędziego, dyrektorom Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Białymstoku - panu Przemysławowi Sarosiek, w Łomży -  panu Mirosławowi Oliferuk, w Suwałkach – panu Marcinowi Kleczkowskiemu, przedstawicielowi Kuratorium Oświaty w Białymstoku panu Krzysztofowi Sochoń – Dyrektorowi Wydziału Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Kształcenia Specjalnego, dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku panu Andrzejowi Danielukowi - gospodarzowi turnieju za miłe przyjęcie i udostępnienie pomieszczeń, instruktor ratownictwa medycznego PCK pani Wandzie Nowackiej za przeprowadzenie konkurencji Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz wszystkim sponsorom i działaczom zaangażowanym w organizację Turnieju.

Prezes ZO PZM W Białymstoku Jerzy Poznański wręczył Dyrektorom Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Białymstoku, Łomży i Suwałkach podziękowania wraz z wydawnictwem poświęconym jubileuszowi 40-lecia Ogólnopolskiego Turnieju BRD organizowanego przez Polski Związek Motorowy.

Uczestnikom podziękowano za sportową walkę, a  opiekunom za trud i pracę włożoną w przygotowanie uczniów do Turnieju.

Zdobywcy I, II i III miejsca w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, a także bony podarunkowe do wykorzystania w firmie KAJA w Białymstoku, będącej Członkiem Wspierającym ZO PZM w Białymstoku. Fundatorem pucharu za III miejsce w klasyfikacji zespołowej i indywidualnej było Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w XLII Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych – grupa II, a ich opiekunowie podziękowania za przygotowanie do turnieju.

Atrakcją dla dzieci był autobus typu „SCHOOL BUS” udostępniony przez Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Białymstoku. Dzieci mogły wejść do środka i wykonać pamiątkowe zdjęcia. Przedsiębiorstwu KPK serdecznie dziękujemy za udostępnienie dzieciom atrakcji!

 

Miłym akcentem było ufundowanie przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Białymstoku, Łomży i Suwałkach nagród w postaci elektrycznych hulajnóg dedykowanych najlepszym drużynom szkół na terenie działalności poszczególnych WORD-ów.

Dyrektor WORD Białystok pan Przemysław Sarosiek, przekazał hulajnogę zwycięskiej drużynie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce,  Dyrektor WORD w Łomży pan Mirosław Oliferuk  drużynie ze Szkoły Podstawowej w Rosochatem Kościelnem oraz Dyrektor WORD w Suwałkach pan Marcin Kleczkowski drużynie ze Szkoły Podstawowej w Kaletniku.

Serdecznie gratulujemy!

Wyniki:

Klasyfikacja drużynowa

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: 
Słowa kluczowe: 
Share
 

Galeria