III runda STAG SMB 2022 i III runda RSMOB 2022 - 25.06.2022 – relacja
45 załóg stanęło na starcie czerwcowych zawodów zorganizowanych przez... więcej
II ZLOT MOTOCYKLOWY ,,MIELNIK NA MOTOCYKLU” – 24-26.06.2022r.
Z radością zapraszamy wszystkich entuzjastów motocykli na drugi Zlot... więcej
18 Podlaski Rajd Moto Retro – 16-19.06.2022r. – relacja
Południowy skraj Województwa Podlaskiego stał się celem 18 Podlaskiego Rajdu... więcej
III runda STAG SMB i III runda RSMOB 2022 – 25.06.2022r.
W imieniu Automobilklubu Podlaskiego zapraszamy na III rundę STAG Samochodowe... więcej
18. Podlaski Rajd Moto Retro – 16-19.06.2022r.
Jak co roku zbliżający się długi czerwcowy weekend to okres, w którym odbywa... więcej
Zespół Cerber Motorsport – Studenci z pasją!!!
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat Cerber Motorsport. Zespół... więcej
U.T. Jurewicz Rajd Suwalski – 29.05.2022r. – relacja
W dniu 29.05.2022r. (niedziela) odbył się U.T. Jurewicz Rajd Suwalski... więcej

Stolarski i Dzienis na podium w Afryce

Sukcesem zakończył się start białostockiego zespołu SaMASZ Rally Team w rozgrywanym w Afryce rajdzie Fenix. Załoga w składzie Maciej Stolarski i Bartosz Dzienis uplasowała się na trzeciej pozycji w stawce klasy SSV.

Rajd rozpoczął się 13 marca w Tunisie i przez kolejnych siedem dni przesuwał się w głąb pustyni Sahara. Kierowcy pokonali ponad 1500 kilometrów rywalizując na różnego rodzaju nawierzchniach, których sporą częścią były wydmy.

Załoga SaMASZ Rally Team rozpoczęła rajd swoim Maverickiem z mocnym akcentem, a już po kilku dniach zaznaczyła swoją obecność w czołówce stawki SSV, warto wspomnieć, że mieli do pokonania blisko 50 rywali. Nie obyło się bez przygód, awarii i naprawy auta podczas odcinka. Konsekwencja i równe tempo Stolarskiego i Dzienisa doprowadziły załogę z Polski na trzeci stopień podium i to podczas swojego debiutu na pustyni. Wisienką na przysłowiowym torcie była wygrana ostatniego dnia rajdu, za co polska załoga została również nagrodzona.

Do tej pory z powodzeniem startowali w Mistrzostwach Polski Cross Country zdobywając w sezonie 2021 tytuł II Wicemistrza Polski oraz powołanie do Kadry Narodowej.

„Rajd był sporym wyzwaniem, ale zawsze stawiamy sobie wysoko poprzeczkę. Tak było i tym razem, w zasadzie oprócz auta wszystko było dla nas nowością począwszy od dystansu, z którym przyszło nam się zmierzyć i kończąc na bardzo wymagającej jeździe po wydmach. Rajd z pewnością zaliczymy do udanych, bo w najśmielszych oczekiwaniach nie spodziewaliśmy się takiego wyniku. Zaważyły o nim pewne czynniki takie jak świetna nawigacja za co dziękuję mojemu pilotowi Bartkowi oraz dobre przygotowania auta przed rajdem i w trakcie i tu podziękowania dla mechaników Krzyśka, Antoniego i Maćka. Ja natomiast byłem łącznikiem między kierownica, a fotelem i starałem się nie popełnić żadnych błędów, bo zakopanie się na pustyni oznaczać mogło nie tylko stratę pozycji, ale i noc na wydmach. Dziękuję kibicom za ciepłe słowa i z niecierpliwością czekam na kolejny rajd w Drawsku Pomorskim.” - Powiedział kierowca Maciej Stolarski.

Więcej na FB Samasz Rally Team

GRATULUJEMY!!!!

fot. Media4U

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: 
Share

Galeria