Ruszył program wspierający najmłodsze ofiary wypadków drogowych. Fundacja... więcej
TURYSTYCZNY RAJD SAMOCHODOWY „PODLASKIE ZA KÓŁKIEM: KRUSZYNIANY – NA STYKU KULTUR” - 20.04.2024 r.
Z wielką radością informujemy, że do grona członków wspierających Polskiego... więcej
Rajd Łap – II runda STAG SMB i RSMOB 2024 – 13.04.2024 r.
W imieniu Automobilklubu Podlaskiego z radością ogłaszamy, że zbliża się... więcej
OFFROAD BIAŁYSTOK NA PODIUM W GŁOGOWIE
W dniach 23-24 marca odbyła się 1 i 2 runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski... więcej
Spotkanie z Główną Komisję BRD PZM w Puszczykowie – 9/10.03.2024 r. – relacja
W dniach 9-10 marca w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym w Puszczykowie pod Poznaniem... więcej
1. Runda Mistrzostw Okręgu Białostockiego w Cross Country – 10.03.2024 r. – relacja
Sukcesem zakończyła się pierwsza odsłona Mistrzostw Okręgu Białostockiego w... więcej
1. Runda Mistrzostw Okręgu Białostockiego w Cross Country – 10.03.2024 r.
W imieniu Podlaskiego Stowarzyszenia Motocyklowego Offroad Białystok zapraszamy... więcej

I i II runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w rajdach enduro - Sokólka 14 i 15.04.2012

14 i 15.04.2012 w Sokółce została rozegrana I i II runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w rajdach enduro. Zawody rozpoczynające sezon w tej dziedzinie zostały zorganizowane przez ZO PZM w Białymstoku przy współudziale Off Road Białystok, Podlaskiego Zrzeszenia Motorowo-Turystycznego, Meksykańskiego Klubu Motorowego, TKM-Polska oraz Metal-Fach sp. z o. o. w Sokółce. Impreza został objęta honorowym patronatem Starosty Sokólskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Sokółka.

Współzawodnictwo przebiegało głównie na próbach w Łosośnej i Zadworzanach. Niestety, w sobotę na trasie rajdu pojawiły się niespodziewane utrudnienia. Ze względu na akcję protestacyjną na przejściu granicznym w Kuźnicy kolejka tirów zaczęła zbliżać się niebezpiecznie do granic Sokółki. W tej sytuacji policja profilaktycznie skróciła sobotnie zawody ze względów bezpieczeństwa. W niedzielę - po niewielkiej korekcie trasy - zawody ruszyły zgodnie z pierwotnym planem. Ze względu na liczne kontrole  drogowe - większość zawodników miała spóźnienia na PKC i mecie. Organizator zadecydował o neutralizacji czasu i zaniechaniu karania zawodników za te niezamierzone spóźnienia. Kary zostały nałożone wyłącznie na zawodników skracających trasę.

Mimo obiektywnych utrudnień zawody zostały rozegrane w obu dniach i zawodnicy mogli sobie doliczyć do dorobku punktowego sezonu wyniki z obu rund. W przeciwieństwie do policji - służby medyczne nie miały zbyt wiele pracy. Wypadków nie odnotowano ani na trasie, ani na próbach, a jedynymi interwencjami była ... pomoc przeziebionym!

tekst i zdjęcia: Anna Smorczewska TKM-Polska