V runda STAG SMB i V runda RSMOB 2022 – 08.10.2022
Przed nami październikowa – V runda STAG SMB i RSMOB 2022 organizowana... więcej
Zmarł Eugeniusz Prokop
Z żalem informujemy, że 18 września w wieku 84 lat zmarł Eugeniusz Prokop... więcej
35. edycja European Traffic Education Contest (ETEC)
35. edycja European Traffic Education Contest (ETEC) odbędzie się w dniach 24-... więcej
7. Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego – IV runda STAG SMB i IV runda RSMOB – 11.09.2022 – relacja
7. Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego, którego organizatorem był... więcej
Wizyta Prezesa ZO w Urzędzie Marszałkowskim
W czwartek, 8 września Prezes Zarządu Okręgowego PZM w Białymstoku, Pan Jerzy... więcej
Wizyta Przewodniczącego OKBRD ZO PZM Białystok w Szkole Podstawowej nr 2 w Sokółce
W dniu 6 września br. Przewodniczący Okręgowej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu... więcej
Relacja z 2 Grand Prix Retro Kart Białystok w TVN Turbo!!!
UWAGA, UWAGA, UWAGA!!!Już dziś o godzinie 18.00 i 22.00 w telewizji TVN Turbo w... więcej
Wizyta Prezesa ZO PZM w Białymstoku w siedzibie Podlaskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża
W dniu dzisiejszym Prezes Zarządu Okręgowego PZM w Białymstoku, Pan Jerzy... więcej
2 Grand Prix Retro Kart Białystok – 26-27 sierpnia 2022 – relacja
W dniach 26-27.08.2022 r. na Torze Białystok odbyła się druga edycja Grand Prix... więcej
IV runda STAG SMB i RSMOB 2022 – 7.Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego
W imieniu Automobilklubu Podlaskiego informujemy, że rozpoczęły się zapisy do 7... więcej

13 Białostocki Rajd MOTO RETRO 15-18.06.2017

SMSMiT MOTO-RETRO w dniach 15 – 18 czerwca 2017 roku organizuje:
13 Białostocki Rajd Moto Retro przez Suwałki, Sejny, bazą noclegową w Augustowie. Meta w Białymstoku

Stowarzyszenie Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki MOTO-RETRO – klub zrzeszony w PZM pragnie zaprosić Państwa na Rajd Moto Retro, który jest niesamowitą okazją żeby zobaczyć niespotykane już na polskich drogach samochody. Trasa wiedzie przez kilka miejscowości województwa podlaskiego, które Organizator chce wyróżnić. Niektóre pojazdy to jedyne egzemplarze z Polsce, część z nich ma ponad 100 lat. . Głównym celem rajdu jest promocja turystyczna Rejonu północno-wschodniej Polski i popularyzacja wiedzy o motoryzacji.

Największą atrakcją jest samochód marki GROUT z 1899 roku (produkcji USA), napędzany silnikiem parowym. Zaprezentują się również inne pojazdy z początku XX wieku - RAMBLER z 1903 r, BRUSH z 1911 r, METZ z 1912 r. motocykl SOKÓŁ 600 z 1939r. Większość z nich to samochody i motocykle z lat 40. i 50. W sumie w rajdzie uczestniczy ok. 70 załóg z Polski, Litwy, Białorusi i Rosji. Nie może zabraknąć również Ciebie!

Planowana Trasa Rajdu

Wszyscy uczestnicy rajdu są zaproszeni od czwartku do hotelu Amber-Bay przy ulicy Turystycznej 81 w Augustowie celem rejestracji i zakwaterowania. Hotel jest położony nad jeziorem Białym w pięknej malowniczej scenerii i będzie naszą oazą. Liczymy, że wspomnienia po pobycie pozostaną niezapomniane.

Zabytkowe auta wyruszą już w piątek (16.06.2017) o 10:00 z Augustowa w kierunku Sejn przez malownicze miejscowości Augustowszczyzny. Pierwszy dłuższy postój planowany jest w Sejnach wraz z prezentacją. Zaprzyjaźnione Gminy Litewskie zaprezentują swoją kulturowość oraz wyroby. W drodze powrotnej przez Wigry organizator zapewnia odwiedzenie Klasztoru Kamedułów. Zmęczeni i pełni nowych doświadczeń uczestnicy wracają do Oazy na kolację i wieczór integracyjny.

W sobotę (17.06.2017) trasa będzie wiodła przez teren Suwalszczyzny. Odwiedzicie Państwo słynną dolinę Rospudy i jej okoliczne zabytki. Po obiedzie w miłej scenerii ruszacie do Suwałk. Tutaj organizator zapewnia pokaz aut na Placu Miejskim oraz paradę ulicami Suwałk, w kierunku Augustowa, gdzie odbędzie się finalna część Rajdu – Pokaz Elegancji. Zobaczycie wówczas pojazdy i ich kierowców przebranymi zgodnie do danej epoki. Na koniec odbędzie się uroczysta kolacja „komandorska” z niespodziankami.

Tego roku dodatkowo w niedzielę (18.06.2017) prezentacja na Placu Branickich w Białymstoku wszystkimi pojazdów muzealnych.

Organizacja rajdu to spore przedsięwzięcie organizacyjne i finansowe. Uczestnicy rajdu wnoszą opłaty za udział, ale nie pokrywają one wszystkich wydatków. Nadmieniamy, że zespół organizacyjny Rajdu pracuje społecznie oraz, że część kosztów związanych z Rajdem pokrywamy ze środków Stowarzyszenia. Z racji zwiększonego zasięgu tegorocznej edycji rajdu Organizator prosi wszystkich zainteresowanych o wsparcie finansowe, objęcie opieką i patronatem. W zamian za wsparcie finansowe i pomoc w organizacji 13 Rajdu Moto Retro proponuje status współorganizatora oraz umieszczenie informacji o współfinansowaniu Rajdu na materiałach reklamowych / banery, plakaty / informację w mediach.
13 Rajd Moto Retro będzie uwieczniony poprzez reportaż – film dokumentalny nakręcony przez TVP, który będzie emitowany w oddziałach regionalnych TVP w całej Polsce (w stopce filmu będzie informacja o współorganizatorach i sponsorach), Gazeta Współczesna, Kurier Poranny, Radio JARD, TV JRAD, Radio 5, Augustowski Reporter.
Film będzie trwałym zapisem Rajdu, jedynego na Podlasiu. O potrzebie takich imprez świadczą później liczne wycieczki szkolne z całego województwa Podlaskiego, sąsiadujących województw, a nawet z Litwy i Białorusi, które odwiedzają „Muzeum na Węglowej” w Białymstoku, które jest chlubą SMSMiT Moto-Retro
- informuje Organizator

            Z roku na rok liczba uczestników Rajdu rośnie i tak w ubiegłym roku uczestniczyło 60 załóg gdzie średnio załoga liczy przynajmniej 2 osoby. Dodatkowo, jako, że każdy z organizowanych rajdów jest ogólnodostępny dla widzów, w roku 2016 prezentację pojazdów podczas rajdu miało możliwość podziwiać ponad 30 tys. widzów.

Wszystkich chętnych do przeżycia tych pięknych chwil ZAPRASZAMY - do zgłaszania się i rejestracji na poczcie elektronicznej.

Koszt uczestnictwa w 13 rajdzie MOTO RETRO - to 400 zł od osoby, numer konta do wpłat i rejestracji :32 1540 1216 2054 4459 2116 0001

więcej na : www

SMSMiT Moto- Retro

oraz KOMANDOR RAJDU

Zarząd Okręgowy PZM: 
Share

Galeria