Jubileuszowa oferta Compensy
Z okazji 30-lecia działalności Compensa postanowiła zrobić prezent swoim... więcej
Projekt Horizon2020, pn. Drive2theFuture
Zachęcamy państwa do udziału w ankiecie, której celem jest zbadanie wśród... więcej
Uwaga! Powiatowe Komitety Organizacyjne Turniejów BRD w Województwie Podlaskim
Wojewódzki Komitet Organizacyjny Turniejów przedstawia najważniejsze zapisy... więcej
7. Zimowe Grand Prix Białegostoku – 15.02.2020r. – I runda STAG SMB i I runda SMOB – podsumowanie
Pierwszy rajd sezonu 2020 za nami!Sezon zmagań sportów samochodowych uważa się... więcej
7. Zimowe Grand Prix Białegostoku – 15.02.2020r. – I runda STAG SMB i SMOB 2020
W imieniu Automobilklubu Podlaskiego mamy przyjemność zaprosić na pierwszą... więcej
KURS RATOWNIKA DROGOWEGO PZM - 29.02.2020 r.
W związku z bardzo dużym zainteresowaniem poprzednim kursem oraz pozytywnym... więcej
Jubileuszowe logo z okazji 70-lecia Polskiego Związku Motorowego
W związku z 70 rocznicą powstania Polskiego Związku Motorowego Zarząd Okręgowy... więcej
Białostoczanin Jarosław Kazberuk w Rajdzie Dakar 2020.
17 stycznia zakończyła się 42 edycja Rajdu Dakar 2020. Był to niewątpliwie... więcej
Podsumowanie Samochodowych Mistrzostw Okręgu Białostockiego 2019-relacja
W sobotę 18 stycznia 2020 r. w Sali Bankietowej Magnolia w Białymstoku przy ul... więcej
Aukcje PZM na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Informujemy, że Polski Związek Motorowy uczestniczy w aukcjach na rzecz... więcej

13 Białostocki Rajd MOTO RETRO 15-18.06.2017

SMSMiT MOTO-RETRO w dniach 15 – 18 czerwca 2017 roku organizuje:
13 Białostocki Rajd Moto Retro przez Suwałki, Sejny, bazą noclegową w Augustowie. Meta w Białymstoku

Stowarzyszenie Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki MOTO-RETRO – klub zrzeszony w PZM pragnie zaprosić Państwa na Rajd Moto Retro, który jest niesamowitą okazją żeby zobaczyć niespotykane już na polskich drogach samochody. Trasa wiedzie przez kilka miejscowości województwa podlaskiego, które Organizator chce wyróżnić. Niektóre pojazdy to jedyne egzemplarze z Polsce, część z nich ma ponad 100 lat. . Głównym celem rajdu jest promocja turystyczna Rejonu północno-wschodniej Polski i popularyzacja wiedzy o motoryzacji.

Największą atrakcją jest samochód marki GROUT z 1899 roku (produkcji USA), napędzany silnikiem parowym. Zaprezentują się również inne pojazdy z początku XX wieku - RAMBLER z 1903 r, BRUSH z 1911 r, METZ z 1912 r. motocykl SOKÓŁ 600 z 1939r. Większość z nich to samochody i motocykle z lat 40. i 50. W sumie w rajdzie uczestniczy ok. 70 załóg z Polski, Litwy, Białorusi i Rosji. Nie może zabraknąć również Ciebie!

Planowana Trasa Rajdu

Wszyscy uczestnicy rajdu są zaproszeni od czwartku do hotelu Amber-Bay przy ulicy Turystycznej 81 w Augustowie celem rejestracji i zakwaterowania. Hotel jest położony nad jeziorem Białym w pięknej malowniczej scenerii i będzie naszą oazą. Liczymy, że wspomnienia po pobycie pozostaną niezapomniane.

Zabytkowe auta wyruszą już w piątek (16.06.2017) o 10:00 z Augustowa w kierunku Sejn przez malownicze miejscowości Augustowszczyzny. Pierwszy dłuższy postój planowany jest w Sejnach wraz z prezentacją. Zaprzyjaźnione Gminy Litewskie zaprezentują swoją kulturowość oraz wyroby. W drodze powrotnej przez Wigry organizator zapewnia odwiedzenie Klasztoru Kamedułów. Zmęczeni i pełni nowych doświadczeń uczestnicy wracają do Oazy na kolację i wieczór integracyjny.

W sobotę (17.06.2017) trasa będzie wiodła przez teren Suwalszczyzny. Odwiedzicie Państwo słynną dolinę Rospudy i jej okoliczne zabytki. Po obiedzie w miłej scenerii ruszacie do Suwałk. Tutaj organizator zapewnia pokaz aut na Placu Miejskim oraz paradę ulicami Suwałk, w kierunku Augustowa, gdzie odbędzie się finalna część Rajdu – Pokaz Elegancji. Zobaczycie wówczas pojazdy i ich kierowców przebranymi zgodnie do danej epoki. Na koniec odbędzie się uroczysta kolacja „komandorska” z niespodziankami.

Tego roku dodatkowo w niedzielę (18.06.2017) prezentacja na Placu Branickich w Białymstoku wszystkimi pojazdów muzealnych.

Organizacja rajdu to spore przedsięwzięcie organizacyjne i finansowe. Uczestnicy rajdu wnoszą opłaty za udział, ale nie pokrywają one wszystkich wydatków. Nadmieniamy, że zespół organizacyjny Rajdu pracuje społecznie oraz, że część kosztów związanych z Rajdem pokrywamy ze środków Stowarzyszenia. Z racji zwiększonego zasięgu tegorocznej edycji rajdu Organizator prosi wszystkich zainteresowanych o wsparcie finansowe, objęcie opieką i patronatem. W zamian za wsparcie finansowe i pomoc w organizacji 13 Rajdu Moto Retro proponuje status współorganizatora oraz umieszczenie informacji o współfinansowaniu Rajdu na materiałach reklamowych / banery, plakaty / informację w mediach.
13 Rajd Moto Retro będzie uwieczniony poprzez reportaż – film dokumentalny nakręcony przez TVP, który będzie emitowany w oddziałach regionalnych TVP w całej Polsce (w stopce filmu będzie informacja o współorganizatorach i sponsorach), Gazeta Współczesna, Kurier Poranny, Radio JARD, TV JRAD, Radio 5, Augustowski Reporter.
Film będzie trwałym zapisem Rajdu, jedynego na Podlasiu. O potrzebie takich imprez świadczą później liczne wycieczki szkolne z całego województwa Podlaskiego, sąsiadujących województw, a nawet z Litwy i Białorusi, które odwiedzają „Muzeum na Węglowej” w Białymstoku, które jest chlubą SMSMiT Moto-Retro
- informuje Organizator

            Z roku na rok liczba uczestników Rajdu rośnie i tak w ubiegłym roku uczestniczyło 60 załóg gdzie średnio załoga liczy przynajmniej 2 osoby. Dodatkowo, jako, że każdy z organizowanych rajdów jest ogólnodostępny dla widzów, w roku 2016 prezentację pojazdów podczas rajdu miało możliwość podziwiać ponad 30 tys. widzów.

Wszystkich chętnych do przeżycia tych pięknych chwil ZAPRASZAMY - do zgłaszania się i rejestracji na poczcie elektronicznej.

Koszt uczestnictwa w 13 rajdzie MOTO RETRO - to 400 zł od osoby, numer konta do wpłat i rejestracji :32 1540 1216 2054 4459 2116 0001

więcej na : www

SMSMiT Moto- Retro

oraz KOMANDOR RAJDU

Zarząd Okręgowy PZM: 
Share

Galeria