Polisa na letni wypoczynek i assistance

Turyści planujący letni wypoczynek powinni pamiętać, aby zadbać o wykup odpowiedniej polisy  ubezpieczeniowej. Podczas wyjazdu, tak jak i na co dzień, może nam przydarzyć się wszystko.Wykupując polisę nie będa musieli się Państwo martwić o dodatkowe koszty. Wyjeżdżając do krajów UE możemy zabrać ze sobą kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego).
Wniosek o wydanie karty można złozyc na stronie. Czas oczekiwania ok. 2 tygodnie. Karta zapewni dostęp do wszelkich niezbędnych usług państwowej opieki zdrowotnej podczas tymczasowego pobytu w jednym z 28 państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Szwajcarii, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie. Pod uwagę brany jest jednak tylko zakres usług medycznych finansowanych przez dane państwo.
W Polsce opieka ambulatoryjna, leczenie szpitalne czy stomatologiczne jest objęte ubezpieczeniem społecznym, jednak w niektórych krajach Państwo finansuje opiekę medyczną jedynie w części. W takiej sytuacji, EKUZ pokrywa tylko część tych „państwowych” kosztów, zaś koszty pacjenta, Polski turysta będzie musiał pokryć z własnych środków.
Nie zostanie nam  zwrócony koszt transportu medycznego, nie otrzymamy także zorganizowanej pomocy medycznej, pobytu rodziny w szpilatu.

Z doświadczenia polskich turystów, którzy odnieśli kontuzje, złamania bądź inny uszczerbek na zdrowiu wynika, że warto się dodatkowo ubezpieczyć. Dlatego zalecamy wykupić dodatkową polisę, zwłaszcza jeśli wybieramy się zagranicę. Zawierając umowę z ubezpieczycielem głównym warunkiem powinna być suma ubezpieczenia, czyli górna kwota, do której ubezpieczyciel będzie odpowiadał za naszą szkodę. Należy jednak zwrócić uwagę na relacje składki do sumy ubezpieczenia. W przypadku, gdy suma ubezpieczenia jest bardzo wysoka przy relatywnie niskiej składce, warto przestudiować Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Warto też sprawdzić jakie sporty zimowe obejmuje ubezpieczenie. Pamietajmy takze sprawdzic jaka jest suma OC za "nasze szkody wyrządzone osobom trzecim". Te sumy sa najwazniejsze!

Informujemy, że polisy renomowanych firm ubezpieczeniowych specjalizujacych sie w wyjazdach turystycznych mogą Państwo wykupić w naszym biurze, gdzie dopasujemy Pańswtu najkorzystniejszą ofertę uzależnioną od Państwa indywidualnych potrzeb. Zapraszamy do biur albo zakup polisy przez nasze aplikacje. Więcej informacji na STRONIE.

Przypominamy także o dobrowlonych ubezpieczeniach komunikacyjnych "assistance". Jak podaje Rzeczpospolita  ponad 75% Polaków deklaruje posiadanie pakietu usług assistance. Na pierwszym miejscu zgłoszeń plasują się prośby o holowanie auta.

Jeżeli Państwa ubezpieczenie komunikacyjnie nie zawiera w sobie pakietu assistance na zagranicę zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego klubu SOS PZMOT.
Assistance dla samochodów osobowych obejmuje usługi mające na celu udzielenie pomocy kierowcy i pasażerom pojazdu, który ulegnie awarii, wypadkowi, kradzieży lub innemu nieprzewidzianemu zdarzeniu na drodze. Pomocą assistance zwykle obejmujemy także takie zdarzenia, jak np. uszkodzenie ogumienia w samochodzie, zatrzaśnięcie w pojeździe lub utrata kluczyków, kłopoty z akumulatorem oraz brak lub zatankowanie niewłaściwego paliwa.
Kartę Assistance mogą nabyć Państwo osobiście w naszych oddziałach, a także on-line na stronie SOSPZMOT. Koszt wykupienia pakietu standardowego na jeden rok wynosi 71,88 zł ( lub w tej cenie assistance zagranicznego na miesiąc ) Po więcej informacji zapraszamy na STRONĘ.

OZDG (Spółka zarządzająca): 
Słowa kluczowe: 

News: Travel

Winiety na autostrady kup w PZMot
Winiety na autostrady Austria, Czechy, Słowacja, Słowenia,... więcej
Winiety zagraniczne kupisz w PZM!
Przejazd autostradami i drogami szybkiego ruchu w Europie... więcej
Wyjątkowe oferty podróży dla naszych członków w serwisie JUST AWAY
– szeroka oferta wczasowa z dojazdem własnym i... więcej
Wczasy w Chorwacji ze zniżką specjalną PZM!
Polski Związek Motorowy podpisał w kwietniu b.r.... więcej
Polisa na letni wypoczynek i assistance
Turyści planujący letni wypoczynek powinni pamiętać,... więcej
Wolne miejsca na „Zlot nad Bugiem” oraz na Białoruś
Zlot wypoczynkowy Nad Bugiem Polska 27.07-04.08.2013.Na... więcej
Super Campingi w Europie
Chcesz spędzić wspaniałe, beztroskie wakacje na ładnym... więcej
Węgry - opłata elektroniczna +3,5 t.
Z dniem 1 lipca 2013 r., wchodzi w życie nowy elektroniczny... więcej
PZM Travel poleca na sezon wakacyjny wygodne domy, apartamenty i domki
PZM Travel poleca na sezon wakacyjny wygodne domy,... więcej
Winiety do Austrii i Szwajcarii na 2013 rok
Uprzejmie informujemy że Od 1 grudnia 2012 wchodzi do... więcej
Sylwester na statku
Przywitaj nowy rok na statku Stena Line Spirit, podczas... więcej
Rejsy wycieczkowe
Czyli zwiedzanie świata na pokładach luksusowych statków... więcej
Super Campingi w Europie. Zarezerwuj wczasy 2013
ZAREZERWUJ JESZCZE  DOMKI  LUB PARCELE NA SEZON... więcej

WINIETY, Winietki, Opłaty drogowe


Telefon do pomocy drogowej
Stacje Kontroli Pojazdów:
Województwo:
Stacje Obsługi Pojazdów:
Województwo:
Telefon do pomocy drogowej
Rzeczoznawcy PZM, samochodowi, opinie i wyceny:
Województwo:
Telefon do pomocy drogowej
Ośrodki Szkolenia Kierowców, prawo jazdy i doskonalenie techniki jazdy:
Województwo:
Zwieranie ubezpieczeń:
Województwo:
Zachęcamy Kluby będące organizatorami wszelkich imprez samochodowych, motocyklowych, caravaningowych oraz spotkań rekreacyjno-sportowych do skorzystania z unikalnych programów ubezpieczeniowych OC (dobrowolne) i NNW przygotowanych na prośbę Związku przez towarzystwo ubezpieczeń INTERRISK TU S.A. Vienna Insurance Group. Oba programy są atrakcyjne cenowo i umożliwiają Klubom wybór wariantu najlepiej odpowiadającego ich potrzebom – więcej informacji patrz tutaj.

Ubezpieczenia – oferty specjalne
Zachęcamy wszystkich Członków Klubów zrzeszonych w PZM, do skorzystania z naszej wyjątkowej oferty internetowej na ubezpieczenie turystyczne Bon Voyage (krótko i długoterminowe, indywidualne i rodzinne) oraz ubezpieczenie assistance (w ofercie krótkoterminowe assistance zagraniczne!).Bliższe informacje o wszystkich ww. ubezpieczeniach dostępne są na tej stronie pod Karta PZM lub Assistance, a także na stronach: www.sospzmot.pl i pzmot.pl.

Dla stałych klientów Spółek PZM proponujemy roczne kompleksowe ubezpieczenie assistance Pomoc PZM . Oferta obejmuje assistance domowe, infolinię i assistance medyczne, organizację wynajmu pojazdu i usługi rzeczoznawcy PZM więcej informacji patrz tutaj

Przypominamy też, że Klubom zrzeszonych w PZM, a także członkom tych Klubów i ich pracownikom oraz pracownikom wszystkich struktur organizacyjnych PZM, towarzystwo INTERRISK TU S.A. Vienna Insurance Group oferuje kompleksowe ubezpieczenie DOM MAX ze specjalną zniżką w wysokości 30%. Ubezpieczenie to dostępne jest w Spółkach PZM będących agentami INTERRISK TU S.A. VIG i w oddziałach INTERRISK.
Biura Obsługi Turystycznej:
Województwo:
Telefon do pomocy drogowej
Winiety:
Województwo: