Lublin:

Polski Związek Motorowy Okręgowy Zespół Działalności Gospodarczej sp. z o.o. w Lublinie

20-064 Lublin, ul. B. Prusa 8, lublin@pzm.pl

Tel. 81 53 34 204 - PZM OZDG LUBLIN
Tel. 81 74 78 493, fax 81 53 34 300

Inspektor Ochrony Danych Osobowych iodo.lublin@pzm.pl

Policealna Szkoła

Policealna Szkoła Transportu Samochodowego i Logistyki PZM w Lublinie

Oficialna strona: http://www.szkolapzmlublin.pl

 

NABÓR ROZPOCZETY. Nowa działalności Lubelskiego PZM jest otwarta we wrześniu 2013 r Policealna Szkoła Transportu Samochodowego i Logistyki. Szkoła mieści się w Lublinie przy ulicy B. Prusa 8 w budynku szkoły nauki jazdy. Jest to dwuletnia prywatna szkoła ponad gimnazjalna prowadzącą nauczanie w zawodzie Technik Transportu drogowego.

 

Oferta Szkoły PZM w Lublinie.

W trakcie dwu letniej nauki uczeń szkoły zdobywa następujące uprawnienia:

•             świadectwo kwalifikacji zawodowej (tzw. kwalifikację wstępną)

•             kurs na prawo jazdy kat. C, C1, C+E, C1+E

•             tytuł Technika transportu drogowego

W zawodzie technika transportu drogowego wyodrębnione zostały następujące dwie kwalifikacje: A.69 Eksploatacja środków transportu drogowego oraz A.70 Organizacja przewozu środkami transportu drogowego.

 

Specjalna oferta noclegowa.

Dla uczniów pochodzących  z poza Lublina została przygotowana specjalna ofertę noclegowa w Motelu PZM w Lublinie. Wszystkie pokoje wyposażone są w: łazienki z natryskami, bezpłatny bezprzewodowy Internet, TV oraz radio, telefon, 2 pokoje przystosowane są dla osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji uczniów są 2 parkingi: parking niestrzeżony – bezpłatny oraz parking strzeżony-płatny.

 

Dodatkowe umiejętności.

Dodatkowo uczniowie mają możliwość poszerzenia swoich uprawnień poprzez uczestnictwo w kursach organizowanych przez Polski Związek Motorowy OZDG Sp. z o.o. Oferujemy naszym uczniom następujące kursy w bardzo konkurencyjnej cenie (duże zniżki):

•             Kat. AM, A1, A2, A, D,

•             operator wózków widłowych,

•             ADR – przewóz materiałów niebezpiecznych

•             HDS – windy i hydrauliczne dźwigi samochodowe

•             pierwsza pomoc przedmedyczna,

Oczywiście nasi uczniowie uzyskują duże zniżki na wszystkie usługi PZM-tu.

Warto zaznaczyć, iż wszelkie kursy oraz nauka jazdy na poszczególne kategorie prawa jazdy realizowane są przez Ośrodek Szkolenia Kierowców Polskiego Związku Motorowego, który jest jednostką organizacyjną organu prowadzącego szkołę: Polskiego Związku Motorowego OZDG Sp. z o. o. w Lublinie, ul. B. Prusa 8, 20-064 Lublin.

Uczniowie, mogą jeździć samochodem ciężarowym w ramach uzyskiwanej kategorii nie tylko w Lublinie, ale również w innych miejscowościach położonych bliżej ich miejsca zamieszkania jak np.: Parczew, Piała Podlaska.

 

Kandydat na ucznia powinien posiadać:

•             świadectwo ukończenia szkoły średniej (nie wymagana jest matura)

•             prawo jazdy kat. B

aktualne badania stwierdzające brak przeciwwskazań do nauki w zawodzie technika transportu drogowego oraz brak przeciwwskazań psychologicznych i zdrowotnych do kierowania pojazdami w zakresie kat. C, C+E prawa jazdy.

 

Najbliższy nabór do szkoły.

Nabór do szkoły zgodnie  ze Statutem przeprowadzany jest dwa razy w roku: we wrześniu i w styczniu. Najbliższy nabór już trwa, decyduje kolejność zgłoszeń.

Przyjęcie ucznia do szkoły odbywa się bez egzaminów wstępnych, w przypadku zbyt dużej ilości kandydatów przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna. Rekrutacja odbywa się po złożeniu wymaganego wniosku i opłaceniu należnej opłaty.

 

Zajęcia dla uczniów.

Szkoła mimo, iż jest szkołą dla młodzieży prowadzi kształcenia w dogodnej formie dla osób pracujących i bez ograniczeń wiekowych. Zajęcia odbywają się w czwartki i piątki od godziny 16:00 do 20:05 oraz w soboty i niedziele od godz. 8:00 do 17:35. Proponowana forma organizacji zajęć daje szansę na zdobycie dyplomu technika transportu drogowego uprawniającego do pracy na stanowisku kierowcy zawodowego, bez przerywania dotychczasowego zatrudnienia.

 

Co nas wyróżnia - czyli jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na świecie.

Zawód technik transportu drogowego został wprowadzony w 2010 roku. Jest zawodem bardzo kosztownym w edukacji, dlatego też żadna szkoła publiczna nie kształci techników transportu drogowego w szkołach dziennych. Zawód jest dopuszczony do nauki w szkołach policealnych w systemie młodzieżowym lub/i zaocznym. Wiele szkół proponuje naukę w systemie zaocznym, ale w takiej ilości godzin bardzo trudno zrealizować efekty wynikające z obowiązującej podstawy programowej i wykształcić w pełni wykwalifikowanych absolwentów.

 

Uczniowie kończący edukację w naszej szkole dzięki nauce w systemie młodzieżowym uzyskują

  • odpowiednie przygotowanie merytoryczne,
  • posiadają dobrą znajomość języka angielskiego wymagana na stanowisku zawodowego kierowcy i w transporcie,
  • odpowiednie przygotowanie w zakresie przewozu rzeczy oraz wymagane kategorie prawa jazdy (C, C+E),
  • możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji typu: ADR – przewóz towarów niebezpiecznych i cystern, operator wózków widłowych  co gwarantuje im znalezienie atrakcyjnego finansowo zatrudnienia.

 

Plany na przyszłość - pierwszeństwo naszych uczniów.

Jako PZM mamy zamiar współpracować z firmami transportowymi z całej Polski w zakresie ułatwiania zatrudniania naszych absolwentów w tych firmach. Myślimy nad zawarciem porozumień z firmami transportowymi, dzięki którym oferty naszych uczniów rozpatrywane będą w pierwszej kolejności.

http://www.szkolapzmlublin.pl

OZDG (Spółka zarządzająca): 

News: Lublin

Nasze oferty na OTOMOTO
ZAPRASZAMY - Sprawdź nasze oferty na OTOMOTO.pl
Wydłuż gwarancję MAXIMUM CARE
Super oferta dla naszych wyjątkowych Klientów. Serdecznie... więcej
Lublin Wydarzenia 2021
 Wydarzenia 2021
OZONOWANIE KLIMATYZACJI GRATIS
Szanowni Państwo!Z pewnością już planujemy wyjazdy... więcej
Telefon do pomocy drogowej
Stacje Kontroli Pojazdów:
Województwo:
Stacje Obsługi Pojazdów:
Województwo:
Telefon do pomocy drogowej
Rzeczoznawcy PZM, samochodowi, opinie i wyceny:
Województwo:
Telefon do pomocy drogowej
Ośrodki Szkolenia Kierowców, prawo jazdy i doskonalenie techniki jazdy:
Województwo:
Zwieranie ubezpieczeń:
Województwo:
Zachęcamy Kluby będące organizatorami wszelkich imprez samochodowych, motocyklowych, caravaningowych oraz spotkań rekreacyjno-sportowych do skorzystania z unikalnych programów ubezpieczeniowych OC (dobrowolne) i NNW przygotowanych na prośbę Związku przez towarzystwo ubezpieczeń INTERRISK TU S.A. Vienna Insurance Group. Oba programy są atrakcyjne cenowo i umożliwiają Klubom wybór wariantu najlepiej odpowiadającego ich potrzebom – więcej informacji patrz tutaj.

Ubezpieczenia – oferty specjalne
Zachęcamy wszystkich Członków Klubów zrzeszonych w PZM, do skorzystania z naszej wyjątkowej oferty internetowej na ubezpieczenie turystyczne Bon Voyage (krótko i długoterminowe, indywidualne i rodzinne) oraz ubezpieczenie assistance (w ofercie krótkoterminowe assistance zagraniczne!).Bliższe informacje o wszystkich ww. ubezpieczeniach dostępne są na tej stronie pod Karta PZM lub Assistance, a także na stronach: www.sospzmot.pl i pzmot.pl.

Dla stałych klientów Spółek PZM proponujemy roczne kompleksowe ubezpieczenie assistance Pomoc PZM . Oferta obejmuje assistance domowe, infolinię i assistance medyczne, organizację wynajmu pojazdu i usługi rzeczoznawcy PZM więcej informacji patrz tutaj

Przypominamy też, że Klubom zrzeszonych w PZM, a także członkom tych Klubów i ich pracownikom oraz pracownikom wszystkich struktur organizacyjnych PZM, towarzystwo INTERRISK TU S.A. Vienna Insurance Group oferuje kompleksowe ubezpieczenie DOM MAX ze specjalną zniżką w wysokości 30%. Ubezpieczenie to dostępne jest w Spółkach PZM będących agentami INTERRISK TU S.A. VIG i w oddziałach INTERRISK.
Biura Obsługi Turystycznej:
Województwo:
Telefon do pomocy drogowej
Winiety:
Województwo: