Ochrona Środowiska

Zespół Ochrony Środowiska PZM uprzejmie informuje, że jednodniowe szkolenie dla kandydatów na komisarzy ds. ochrony środowiska w sportach motorowych odbędzie się w dniu 19 marca 2011 roku od godz. 11.00 w siedzibie Polskiego Związku Motorowego w Warszawie przy ul. Górczewskiej 228 F.
W przypadku rezygnacji z udziału w seminarium prosimy o informację najpóźniej do dnia 14 marca 2011 roku 

Zespół Ochrony Środowiska PZM uprzejmie informuje, że w drugiej połowie marca 2011 roku planowana jest organizacja szkolenia dla kandydatów na komisarza ds. ochrony środowiska PZM w dyscyplinach:

Zgłoszenia kandydatów  (druk w załączeniu) do udziału w szkoleniu prosimy nadsyłać do Biura Sportu i Marketingu ZG PZM do dnia 21 lutego 2011 r. ( e-mail: speedway@pzm.pl
- zgłoszenie do szkolenia

Zespół Ochrony Środowiska PZM zatwierdził w dniu 8.12.2010 roku Regulamin Ochrony Środowiska w Sportach Motorowych, z mocą obowiązującą od dnia 1.01.2011 roku:
- Regulamin Ochrony Środowiska w Sportach Motorowych

- Regulamin Zespołu Ochrony Środowiska PZM (jednolity tekst 27.11.2010 r.) 

Ilustrowany przewodnik FIM dot. ochrony środowiska:
- chronimy środowisko - elementarz

W dniu 5 czerwca 2010 roku obchodzony był Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Od 2007 roku FIM przyłącza się do obchodów tego dnia, w celu zwrócenia uwagi wszystkim ludziom związanym ze sportem motocyklowym na ważność problemu ochrony środowiska.

W tym roku obchodzono Światowy Dzień Ochrony Środowiska m.in. w trakcie Mistrzostw Świata Sidecar rozgrywanych w dniach 5-6 czerwca 2010 na torze motocrossowym „Kacze Doły” we Wschowie. Podczas zawodów był obecny Delegat FIM ds. Ochrony Środowiska - pan Karl-Friedrich Ziegahn, członek Komisji ds. Ochrony Środowiska FIM. Z ramienia PZM obecni byli Przewodnicząca Zespołu ds. Ochrony Środowiska Elżbieta Marcinkiewicz oraz członek tego Zespołu, Szymon Kałuża, pełniący na zawodach funkcję Komisarza ds. Ochrony Środowiska.

W trakcie prezentacji zawodników podczas oficjalnego otwarcia zawodów wykonano wspólną fotografię zawodników, na tle specjalnie przygotowanego baneru, zawierającego oprócz nazwy obchodzonego święta - logo FIM, logo Komisji ds. Ochrony Środowiska FIM oraz Programu Ochrony Środowiska Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP) hasło „Ride Green”.

Z inicjatywy Zespołu ds. Ochrony Środowiska na terenie toru „Kacze Doły” zasadzono kilka drzewek. Dokonali tego delegaci zawodników startujących w zawodach między innymi: Mateusz Wojciechowski, Vadim Briuhov, Viorel Andronic, przedstawiciele władz lokalnych: Burmistrz Wschowy Krzysztof Grabka oraz Starosta Powiatu Wschowskiego Marek Kozaczek oraz przebywający gościnnie na zawodach Rafał Sonik, który również na co dzień popiera ideę ochrony środowiska, co potwierdza napis na kombinezonie Rafała: „DAJĘ PRZYQUAD – NIE JEŻDŻĘ PO LASACH”.

Zespół Ochrony Środowiska

Światowy Dzień Ochrony Środowiska będzie obchodzony w dniu 5 czerwca 2010 podczas różnych zawodów, w tym MotoGP, MX1 i MX2, MS Sidecar, Trial oraz Speedway.
FIM i PZM zachęcają kluby, organizatorów zawodów podczas weekendu 5-6 czerwca br. do podjęcia inicjatyw, działań związanych z propagowaniem ochrony środowiska.

  • sport kartingowy,
  • sport motocyklowy,
  • sport samochodowy,
  • sport żużlowy.

 

 

Słowa kluczowe: