Życiowy występ Kajetanowicza

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran wyśmienicie zainaugurowali nowy rok. Wygrane odcinki specjalne w klasyfikacji generalnej z bardzo doświadczonymi i utytułowanymi zawodnikami w ekstremalnie ciężkich i nieprzewidywalnych warunkach panujących podczas Rajdu Jänner to bez wątpienia ogromny sukces Kajetana Kajetanowicza. Załoga LOTOS Team w swoim debiucie w pierwszej rundzie Mistrzostw Europy przez cały rajd, aż do ostatniego odcinka specjalnego, zacięcie rywalizowała i wygrywała w klasyfikacji Production Car z mistrzem Austrii i zwycięzcą tego rajdu z 2011 roku, Beppo Harrachem. Przez większą część rajdu Mistrzowie Polski prowadzili w klasyfikacji „produkcyjnych”, a od pokonania lokalnego matadora na mecie dzieliła ich jedynie sekunda. O niezwykłych emocjach panujących podczas Rajdu Jänner najlepiej opowie Kajetan Kajetanowicz - najwyżej sklasyfikowany Polak w historii tej imprezy:


Fot. Maciej Niechwiadowicz www.kajto.pl

- Udział w rajdzie o tak wysokiej randze, w międzynarodowej stawce to dla mnie niesamowite doświadczenie i spełnienie jednego z marzeń, a wygranie odcinka specjalnego z jednymi z najlepszych kierowców na świecie to rewelacyjne osiągnięcie - powiedział Kajetan Kajetranowicz. - Nie chciałem zawieźć oczekiwań i swoich i kibiców, a były one ogromne i naprawdę fajnie, że mogłem przez te kilka dni dać tyle pozytywnych emocji fanom sportów motorowych, i to nie tylko w Polsce, sprawić, by mieli powód do dumy i frajdę śledząc rywalizację w Rajdzie Jänner. Dziękuję Grupie LOTOS  za to, że mogliśmy tutaj wystartować i być uczestnikami tych niesamowitych wydarzeń. Rezultaty, jakie osiągaliśmy na odcinkach specjalnych całego rajdu, udowodniły, że jestem gotowy wraz z zespołem na nowe wyzwani

Rzutem na taśmę Jan Kopecky i Pavel Dressler wygrali 30 edycję Jänner Rallye. Załoga Skody powtórzyła ubiegłoroczny sukces we Freistadt. Lider do ostatniego oesu, Bryan Bouffier okazał się wolniejszy od Kopecky'ego o 11,1 sekundy na Bad Zell - Tragwein - Aisttal 2, spadając na drugą lokatę ze stratą 0,5 sekundy do zwycięzcy.

- Dziękuję Bryanowi za niesamowitą walkę, dziękuję wszystkim w teamie - mówił Jan Kopecky. - To był naprawdę trudny rajd. Pojechałem najlepiej, jak potrafiłem. Jeżeli przestajesz wierzyć, wówczas tracisz szanse.

- Starałem się pojechać dobrze, ale sytuacja była bardzo skomplikowana - powiedział Bryan Bouffier. - Rajd był zwariowany, dużo błota na szybkich zakrętach.

- Dzisiaj na tych oponach nie miałem szans - przyznał Raimund Baumschlager. -  Na zimówkach jechaliśmy szybko. Prowadzimy w mistrzostwach Austrii - to był nasz główny cel. Tu wcześniej trafiały się trudne warunki, ale w tym roku był naprawdę shit!

- Weekend był bardzo udany - ocenił Vaclav Pech. -  Mamy drugie miejsce w mistrzostwach Czech. To dla nas bardzo dobry wynik.

- Mam nadzieję, że wygraliśmy kategorię produkcyjną - zaczął Beppo Harrach. - Mieliśmy dużo szczęścia. Uderzyliśmy tylnym kołem w betonową barierę, ale było OK.

Francois Delecour otrzymał karę za falstart. - Jestem na mecie i punkty są ważne dla mistrzostw. Rajd był bardzo trudny. Mieliśmy dużo problemów, zabrakło nam opon. Mam nadzieję, że zaliczymy dziesięć rund ERC.

Pavel Valousek zamknął czołową dziesiątkę, finiszując za Jaroslavem Orsakiem i Jaromirem Tarabusem. - Weekend okazał się zbyt trudny. Nie pamiętam tak trudnego rajdu. Ciężki był szczególnie ostatni oes, z dużą ilością stojącej wody.

Jan Cerny odpadł na ostatnim oesie z powodu awarii tylnego dyferencjału.


Fot. Marek Wicher www.cersanitrally.pl

Michał Sołowow i Maciek Baran wycofali się z Jänner Rallye. Peugeot zatrzymał się na dojazdówce po OS 8 - przyczyną była awaria elektroniki. Sołowow zajmował dwunaste miejsce w rajdzie.

Kłopoty z samochodem zaczęły się już w czasie drugiej pętli rajdu. Awaria była na tyle poważna, że pomimo wysiłków ekipy serwisowej zespołu, nie udało jej się usunąć.

30. JÄNNER RALLYE
1. Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ) Skoda Fabia S2000 2:35.45,3
2. Bryan Bouffier/Olivier Fournier (F) Peugeot 207 S2000 +0,5
3. Raimund Baumschlager/Klaus Wicha (A/D) Skoda Fabia S2000 +1.18,1
4. Václav Pech/Petr Uhel (CZ) Mini S2000 +2.47,0
5. Beppo Harrach/Leopold Welsersheimb (A) Mitsubishi Lancer Evo IX R4 +3.31,8
6. Kajetan Kajetanowicz/Jarek Baran (PL) Subaru Impreza WRX STI R4 +3.32,9
7. Francois Delecour/Dominique Savignoni (F) Peugeot 207 S2000 +5.21,2
8. Jaroslav Orsák/David Šmeidler (CZ) Mitsubishi Lancer Evo IX +6.33,7
9. Jaromir Tarabus/Daniel Trunkát (CZ) Skoda Fabia S2000 +7.56,0
10. Pavel Valoušek/Lukáš Kostka (CZ) Peugeot 207 S2000 +8.11,8

PUNKTACJA ERC
1. Kopecký 38, 2. Bouffier 31, 3. Baumschlager 23, 4. Pech 20, 5. Harrach 16, 6. Kajetanowicz 12, 7. Delecour 9, 8. Orsák 4, 9. Tarabus 2, Valoušek 2.

PUNKTACJA ERC PRODUCTION CUP
1. Harrach 38, 2. Kajetanowicz 31, 3. Orsák 25, 4. Blomqvist 18, 5. Mifka 15, 6. Aigner 11.

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Kolejny konkurs FIA Rally Star z JBL
Dystrybutor marki JBL w Polsce jest partnerem polskich eliminacji do projektu... więcej
Podwójny rekord Christiana Merlego
9 Runda FIA EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich była... więcej
Michał Ratajczyk wygrywa 7 Rundę GSMP Christian Merli najszybszy w treningach przed 9 Rundą FIA EHC.
109 kierowców z 10 krajów Europy przystąpiło do podjazdów treningowych 9 Rundy... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 30-31.07.2021, Rzeszów
SZKOLENIE KANDYDATÓW NA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOOrganizator szkolenia:... więcej
Kulminacja rajdowego sezonu w Szczecinie, Dobrej i Drawsku Pomorskim
Wysoka Grzęda Baja Poland to od 10 lat najważniejsza pozycja w kalendarzu... więcej
Gwiazdy europejskich wyścigów wracają do Limanowej!
114 zawodników zgłosiło się do 12 Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz... więcej
Kurs na licencję RN, 31.07-01.08.2021, Wrocław
PROGRAM kursu na licencję RN organizowanego przez Global Sport1. Termin:31.07.... więcej
Inter Europol o włos od podium w „Świątyni szybkości”!
Polski zespół Inter Europol Competition spisał się znakomicie w trzeciej... więcej
Miko Marczyk z kolejną wygraną w sezonie
Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk zostali zwycięzcami Rajdu Nadwiślańskiego,... więcej

Strony

- Archiwum