Znakomite wyniki polskich zawodników na mistrzostwach Europy Enduro.

Podczas niezmiernie wymagających zawodów w czeskich Uhlirskich Janovicach ze znakomitej strony pokazali się polscy zawodnicy. Finał mistrzostw przebiegł podczas zmiennych warunków atmosferycznych, które spowodowały że przygotowana przez organizatorów bardzo trudna trasa nie pozwalała na jakiekolwiek błędy.
Podczas tych zawodów w galerii sław mistrzostw Europy zostało zapisane nowe polskie nazwisko. Do dotychczasowych mistrzów Europy polskiego pochodzenia, czyli Stanisławie Olszewskim, Ryszardzie Augustynie i Michale Szusterze, do listy dołączył Paweł Szymkowski - tegoroczny zdobywca mistrzostwa Europy klasy Junior E2/E3. „Pawka” po latach konsekwentnego dążenia do najwyższych europejskich laurów, wywalczył swój upragniony tytuł już rundę przed zakończeniem mistrzostw. W niedzielę podczas ostatniego przejazdu Enduro Testu, jadąc  głównie dla reprezentacji Polski, Paweł zaliczył bardzo groźnie wyglądający wypadek, który na szczęście zakończył się bez poważniejszych konsekwencji.
Reprezentacja Polski, w składzie Sebastian Krywult, Marcin Frycz, Adam Tomiczek oraz Paweł Szymkowski, zajęła znakomite trzecie miejsce zdobywając tytuł Drużynowego wicemistrza Europy i wygrała z tak znakomitymi rywalami jak Niemcy, Francja czy Holandia nie wspominając o gospodarzach zawodów. Jedynie Brytyjczycy i Włosi okazali się lepsi od naszego kwartetu. Najmłodszy w składzie Adam Tomiczek również pojechał znakomite zawody pieczętując bardzo udany sezon na drugim miejscu w klasie Junior do lat 20 i tym samym zdobywając tytuł wicemistrza Europy.
W zawodach wystartował również Maciej Giemza, który ostatecznie w klasyfikacji sezonu ME zajął czwartą lokatę wśród zawodników do lat 20, a zawsze uśmiechnięty Jakub Kucharski, po czterech rundach zajął ósmą lokatę w klasie Junior E1.
Podczas zawodów rozegrano także Puchar Europu młodzików w klasie 50 cc, w którym wystartowało aż 4 reprezentantów naszego kraju – Aleksander Bracik, Kacper Zięba, Michał Cedro i Kamil Skowron. Niestety żaden z naszych młodzików nie osiągnął mety głównie z powodów sprzętowych.

Motocykle: 
Share

News

I i II Runda Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Trial 2020 w Gliwicach
Zawodnicy i uczestnicy I i II rundy MP i PP Trial w Gliwicach, zostali... więcej
W dniu 12 czerwca 2020 r. (piątek) Biuro ZG PZM będzie nieczynne.
Informujemy, że w dniu 12 czerwca 2020 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Kalendarz Mistrzostw Europy Enduro 2020
Informujemy, zgodnie z decyzją FIM Europe, że Mistrzostwa Europy w rajdach... więcej
Kalendarz Sportu Motocyklowego
Główna Komisja Sportu Motocyklowego informuje, iż kalendarz sportu motocyklowego... więcej
Rozpoczęcie Sezonu 2020 Tor Słomczyn - Klub SM CRT 01 czerwca 2020 r.
Początek sezonu wyścigowego coraz bliżej, warto należycie się do niego... więcej
Motocyklowa Reprezentacja Polski wraca na tor
Zawodnicy Wójcik Racing Teamu, największego polskiego zespołu motocyklowego i... więcej
Flaga narodowa „Dla wszystkich, którzy niosą pomoc” - PKN ORLEN
Z okazji Dnia Flagi, który przypada 2 maja, PKN ORLEN przygotował kampanię... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 04-15.05.2020 r.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 04.05-15.05.2020r. Biuro Zarządu Głównego... więcej

Strony

- Archiwum