Złota jesień w Kijowie

Drodzy przyjaciele!

 

Kolejny sezon zbliża się ku końcowi. Lato jeszcze cieszy nas ciepłem słonecznych promieni ale drzewa powoli ubierają złote szaty a noce stają się coraz dłuższe i zimniejsze. Więc pożegnajmy to pamiętne lato roku 2012 razem, w ciepłym międzynarodowym towarzystwie:

 

Klub Carawanierów Ukrainy wspólnie z Campingiem Nr 1 "KYIV" zapraszają Was na Zlot z okazji ukończenia sezonu carawaningowego "Złota Jesień w Kijowie - 2012"! 

  

Pierwsza stolica starożytniej Rusi, miasto, w którym Wschód spotyka się z Zachodem, gościnnie czeka na carawanierów i turystów zmotoryzowanych z różnych krajów. Bedzie nam miło gościć Was wszystkich! Pod czas podróży będziecie Państwo mieli możliwość podziwiania pięknej ukraińskiej natury a po przybyciu - stromych brzegów Dniepra w kororach jesieni, głównego placu Rewolucji Pomarańczowej jak też błyszczących kopuł licznych śwątyń prawosławnych, skosztowania specjałów kuchni lokalnej i przejścia się uroczymi uliczkami Pieczersku, Lipek czy też Podołu opisanych przez Michaiła Bułhakowa. Ośrodek tradycji historycznej oraz kultury ukraińskiej – Kijów, zaprasza Państwa odczuć jego specialną, ciepłą jesienną nieco magiczną atmosferę oraz odpocząć duszą i ciałem w dobrym słowiańskim stylu.

 

Poza tym, nasz Zlot to świetna możliwość spotkania się ze starymi przyjaciółmi i nawiązania nowych znajomości, podzielenia się wrażeniami z Euro-2012, którego gospodarzami były nasze kraje i, być może, ułożenia wspólnych planów na przyszłe podróże. Więc, postawmy razem mocny akcent, uczcijmy ten rok ważny dla Polsko-Ukraińskich relacji aby pozostał w pamięci na długo!

 

Zlot odbędzie się w dniach 12-14 października 2012 roku. Miejsce Zlotu – Kijów, Camping Nr 1 "KYIV" (http://www.camping-kyiv.com, współrzędne GPS: N 50.362642, E 30.469496) w stanie przyjąć sporą ilość załóg i stworzyć jedyny internacjonalny biwak w malowniczym parku, bezpośrednio w granicach miasta - na terenie Targów Narodowych Ukrainy (istniejących z czasów Związku Radzieckiego).

 

Wszyscy chętni zdążą wrócić z podróży nadmorskich i podreperować pojazdy, załatwić pilne sprawy domowe i wyruszyć w drogę na Ukrainę!

 

Plan zlotu «Złota jesień w Kijowie - 2012»:

 

12.10.12 piątek 

Od rana Camping Nr1 «KYIV» jest gościnnie otwarty dla gości Zlotu.  Zajeżdżamy, rejestrujemy się, rozlokowujemy sie - podłaczamy się i od razu zaczynamy się integrować!

 

(foto 1, ????????? ?????????? ???????? ? ?????? ?????????? ??? ? ?????? ??????, ? ?? ??? ??? ?????? ???????? ?????-?????..)

 

Można ciekawie i z korzyścią dla siebie spędzić ten dzień, biorąc udział w różnych wycieczkach oraz zwiedzaniu na wybór. Nie musicie Państwo daleko chodzić (jeździć), żeby odwiedzić:

 

- Narodowe Muzeum architektury i bytu ludowego Ukrainy w Pirohowo

 http://www.pyrohiv.com.ua

 

 - Unikalne show w kijowskim Delfinariumie Nemo czy też egzotyczne terrarium

 http://nemokiev.com/

 

 - Zabytek historyczny, arcydzieło sztuki parkowo-ogrodowej «Feofania»

http://feofaniya.kiev.ua/

 

 - oraz, oczywiście, bliżej poznać obszerne tereny Głównych Targów Państwowych obfitujące w niespodziewane plenery, zadziwiające swą architekturą, powstałą za czasów stalinowskich i mającą na celu udowodnić wyższość reżimu komunistycznego (gdzie są teraz te czasy..).

http://www.expocenter.com.ua

 

W dniach Zlotu odbędą się tu następujące wystawy:

«Ogród-2012» http://www.expocenter.com.ua/ua/Exhibitions%202012/garden/info/

oraz

«Warzywa i owoce Ukrainy» http://www.expocenter.com.ua/ua/Exhibitions%202012/vegetables/info/

 

Wszystko to znajduję się w odległości 2 do 4 kilometrów od miejsca Zlotu!

 

Polecamy również zwiedzanie:

 

 - Świętej Uspieńskiej Lawry Kijowskowo-Pieczerskiej. Najstarszej świątyni prawosławnej Rusi, liczącej ponad 1000 lat historji oraz miejsca ostatniego spoczynku wielu świętych prawosławnych.

http://lavra.ua/

 

- Narodowego Teatru Opery i Baletu Ukrainy

http://www.opera.com.ua/

 

- Rejs statkiem po Dnieprze.

 

Wszystkie powyższe aktywności są fakultatywne i wymagają wcześniejszego zgłoszenia.

 

Tych z Państwa, kto nie zapragnie wzięcia udziału w wymienionych wyżej wycieczkach, w wolnym czasie zapraszamy na wspólną międzynarodową zbiórkę opału dla wieczorowego ogniska (zupełnie jak za „tamtych” czasów). Czas wolny można też spędzić przy tradycyjnym spokojnym grilowaniu lub żwawym „polowaniu” z kamerą fotograficzną na liczne wiewiórki, w wycieczce rowerowej licznymi alejami Expocentrum lub wziąć udział w dyskusji na temat rozwoju carawaningu w Ukrainie (wstęp wolny)».

 

Również, po wcześniejszym zgłoszeniu, możliwe jest organizowanie objazdu terytorium Expocentrum prawdziwą dorożką (lekkim pojazdem konym)))

 

18:00 – Wspólny obiad w formacie Global Village – wspólnego stołu, gdzie każdy może jednocześnie odgrywać rolę gospodarza oraz gościa. Każdy częstuje każdego, mile widzine przysmaki i trunki regionalne!

 

Bierzemy swoje stoły i krzesła, naczynia, zrobione w domu pierogi lub przygotowany już na miejscu bigos i zbieramy wszyscy się przed sceną, w naszej międzynarodowej «Globalnej Wiosce» - zabawa się rozpoczyna!

 

Uwaga - zaczynamy imprezę dokładnie o 18:00! Sygnałem posłuży powitalne słowo organizatorów Zlotu! (przygotowywać się i serwować stoły można już od godz. 17:00). 

 

Nie lenimy się, uczestniczymy i skladamy test na słowiańską życzliwość oraz gościnność ;-)))

 

19:00 - Święto. Część pierwsza.

Spotkanie przyjaciól - to zawsze święto! Dlatego, po dobrym rozgrzaniu w trakcie «Global Village», na naszej scenie logicznie zaczynają odbywać się powitania-występy uczestników Zlotu. Wychodzimy i prezentujemy swój klub albo załogę jaskrawie, wesoło i pomysłowo. Zachęcamy Państwa do twórczego podejścia i niespodziewanych zwrotów akcji (poprzednio uzgodnionych z prowadzącym impresy). Po ukońceniu będzie przeprowadzono głosowanie na najbardziej oryginalne powitanie!))

 

21:00 (ciut wcześniej lub później, zależy od intensywności powitań) – Program Muzyczny!

Na nas czekają występy na żywo znanych ukraińskich wykonawców!

Ładunek pozytywu i dobry nastrój jest gwarantowany! Mile widziane są wszystkie rodzaje tańców.  Na zakończenie wieczora zaplanowane jest małe Ognisko Przyjaźni Karawaningowej w specjalnie oznaczonym miejscu (próba Dużego Ogniska)). Proponuje się wspólnie sporządzić i zgłosić listę piosenek wszechczasów do śpiewania przy ognisku w akompaniamencie akordów gitarowych (organizatorzy postarają się wydrukować teksty).

 

13.10.12 sobota

Nieśpiesznie budzimy się i konsumujemy śniadanie, rozkoszując się czystym powietrzem, odgłosami przyrody i oszałamiającym jesiennym krajobrazem.

 

11:00-15:00 – Objazdowa wycieczka autobusowa po Kijowie – miastu, znanemu też jak „Matka Miast Ruskich” (w sumie nie wiadmo dlaczego to „matką”, gdyż brzmienie nazwy jest raczej męskie niż żeńskie ale tak się utarło), pełnemu legend i tradycji, tajemnic i zagadek, łączacemu stare i nowe, pamiętającemu swoje dramaty historyczne, nie mniej jednak tryskającego życiem i optymizmem, zarazem eklektycznemu i stylowemu jednocześnie.

 

Żeby dokładnie poznać Kijów, niezbędne są miesiące, może lata, ale żeby zakochać się w nim – wystarczy raz tu przyjechać. Zobaczymy najbardziej znane i znaczące miejsca i zabytki stolicy Ukrainy, zapoznamy się po krótce z jego bogatą historią.

 

Po wycieczce objazdowej i do momentu rozpoczęcia programu wieczorowego – czas wolny, inaczej mówiąc: zbiórka opału do kolejnego ogniska))) po czy, jeżelili zostanie - czas wolny))

 

Również, jak w dniu poprzednim, chętni mogą się wybrać na wycieczki, wymienione wyżej. (Przypominamy – zgłoszenia na wycieczki wysyłamy z wyprzedzeniem!)

 

Ci goście, którzy doskonale opanowali pieczenie tradycyjnych kiełbasek, dziś mogą poćwiczyć w przyrządzaniu rybek na grilu, a którym się powiodło we wczorajszym „polowaniu-foto” na wiewiórki – przerzucić się na zającę, których w okolicy tez nie brakuje. Po rowerowym zwiedzaniu parku przestawić się dziś można na przechadzki piesze a amatorom słowa mówionego proponuje się kolejna dyskusja, tym razem na temat świeży «Ruch Klubowy w Ukrainie, Rosji, Białorusi – perspektywy rozwoju caravaningu w krajach postsowieckich lub Początki są trudne» (wstęp wolny). Zapraszamy do dzielenia się doświadczeniami, jak to było w Waszym kraju. Wszystkie istniejące materiały informacyjne, odnośnie Waszych klubów, stowarzyszczeń, campingów etc. – zabieramy na spotkanie i swobodnie się wymieniamy. Materiały promocyjne, można będzie też zostawić w specjalnym dostępnym dla wszystkich miejscu do chwili zakończenia Zlotu oraz na przyszły rok do rozdawania na Campingu.

 

18:00 – Wspólny posiłek!

Nic nie jednoczy lepiej, aniżeli wspólny obiad za jednym dużym stołem! Na nas czeka smaczny poczęstunek, toasty i powitalne przemówienia (trunki we własnym zakresie), dowcipy i turystyczne baśnie.  Tu też, ogłoszone zostanie „Show talentów” - najlepszy z możliwych rozrywkowych programów. Pokażcie swoje talenty przed najbardziej wdzięczną publicznością – przyjaciół i zwolenników. Śpiewamy, tanczymy, gramy na instrumentach muzycznych, recytujemy wiersze, opowiadamy historie, stoimy na głowie albo artystycznie poruszamy uszami – scena jak też cała nasza uwaga i ciepło serc należą do występujących! Mile widziane wystepy najmłodszych uczestników Zlotu. (Prośba zgłoszenia na uczestnictwo w Show również podawać zawczasu)

 

19:00 – Święto. Część druga. Zamknięcie sezonu turystycznego «Złota jesień w Kijowie - 2012»!

Uroczysta część z elementami oficjalnymi a także gratulacjami i odznaczeniami. Podziękowania odchodzącemu sezonowi, anonsy przyszłych imprez.

 

21:00 (ciut wcześniej lub później, zależy od intensywności powitań) - Program Koncertowy! Piosenki, tańce, radość i zabawa..

Uwieńczeniem wieczoru a zarazem Zlotu stać się ma «Duże Ognisko Przyjaźni Karawaningowej» i wspólne wykonanie ulubionych piosenek, przećwiczonych zeszłej nocy przy «Małym Ognisku». Październikową nocą płomienie ogniska przyjemnie ogrzewa ciało, duszę ż – ciepło ludzkich serc i góralska herbata z cukrem w kostkach. Bohaterowie zbierania opału dostaną podwójna porcję herbaty J

 

14.10.12 Niedziela. 

Budzenie bez budzika. Jeszcze jeden poranek w cudownej aurze parku w samym środku starego i wiecznie młodego Kijowa. Jeszcze jedno śniadanie w zgranym internacjonalnym towarzystwie.  Wolny dzień odpoczynku, kontaktów, shoppingu bądź programu kulturalnego wg samodzielnie ułożonego planu albo też uczestnictwa w zaanonsowanych powyżej wycieczkach i zwiedzaniu (zgodnie zgłoszeniu wysłanego zawczasu).

 

Uwaga! Dodatkowo do spisu wymienionych w pierwszej części tekstu wycieczek, w niedzielę możliwe jest zwiedzenie jeszcze jednej ciekawej imprezy, mianowicie wyścigów konnych na pobliższym Hippodromie Kijowskim na Puchar Ukrainy oraz Puchar Dubrowskiej stadniny wśrod koni Orłowskiej rasy! Poza wyścigami na Hippodromie zaanonsowane są konkursy, niespodzianki i inne rozrywki więc rodziny, szczególnie z dziećmi nie powinny zostać zawiedzione. Początek o godz. 12:30

 

Czas leci nieubłagannie i w pewnej chwili nadchodzi moment pożegnania: pakowanie się, ciepłe uściski dłoni, wymiana kontaktów oraz odjazd. Najważniejsze pamiętać, że żegnamy się po to, żeby się spotkać następnym razem! Otwarcie nowego sezonu już za parę miesięcy!

 

Cena udziału w zlocie: 300 UAH od osoby dorosłej.

Cena obejmuje: postój, podłączenie 230V, wodę, opróźnienie zbiorników, korzystanie z toalet i prysznica letnich oraz w budynku stałym, wywóz śmieci, jedną wycieczkę objazdową, jeden wspolny posiłek, program koncertowy, korzystanie z basenu (o ile pogoda pozwoli).

Dziecko od lat 6 do 16: 150 UAH.

Dzieci do 6 lat – bez opłat (bez nadania oddzielnego miejsca na objazdówcę oraz przy wspólnym stole)

 

Zgłószenie do udziału na stronie internetowej: www.caravaning.in.ua

 

* Istnieje mozliwość wcześniejszego przyjazdu (przed 12/10/2012) bądź późniejszego odjazdu (po 14/10/2012) z postojem odpłatnym zgodnie z cennikiem Campingu.

 

Caravaning: 
Share

News

Odszedł Marian Mroziński
W smutku i żalu zawiadamiamy, iż odszedł od nas kolega i przyjaciel śp. Marian... więcej
Komunkat nr 1/2021 GKC PZM
Informujemy, że na stronie internetowej został opublikowany ... więcej
Kalendarz zlotów na 2021 rok
Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń zlotów i imprez caravaningowych, celem... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2021
życzyPolski Związek MotorowyZarząd Główny 
Biuletyn PZM nr 21 - Grudzień 2020
Cóż to był za rok! Przekładanie zawodów, ograniczenia, brak pewności, reżim... więcej
Ruszyła strona internetowa 59. Europa Rallye
Z przyjemnością informujemy o uruchomieniu strony internetowej... więcej
Regulaminy CMP, MKC, KAT PZM na 2021 rok
Informujemy, że na stronie internetowej zostały opublikowane regulaminy... więcej
Zmarł Arkadiusz Korek
W głębokim smutku i żalu pragniemy poinformować o śmierci naszego... więcej
Komunikat nr 9/2020 GKC PZM - zawieszenie szkolenia w 2021 roku
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje o opublikowaniu Komunikatu nr 9/2020... więcej
Komunikat nr 8/2020 GKC PZM - Kalendarz na 2021 rok
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje o opublikowaniu Komunikatu nr 8/2020... więcej

Strony

- Archiwum