Zimna Nawigacja 2013 - zapraszamy na I rundę NMP!

 

Zawody w randze Pucharu są znakomitym miejscem do zdobywania pierwszych szlifów w ulubionej dyscyplinie. Każdy chyba sport ma swój Puchar – teraz ma go także Nawigacja Motorowa!

Wszystkich, którzy urodzili się z kompasem w ręce, zapraszamy zatem na nowoutworzony cykl Nawigacyjny Puchar Polski. Będzie to komplet rajdów, odbywających się w różnych miejscach Polski, a polegających na stopniowym wprowadzaniu adeptów tego sportu w tajniki jego zasad.

Na dobry początek, wystarczy samochód, prawo jazdy i partner. W rajdach startują dwu-osobowe załogi, kierowca i pilot. Zadanie pilota jest niejednokrotnie bardzo trudne i skomplikowane, zwłaszcza w rajdach nawigacyjnych: nie chodzi tutaj bowiem o prędkość, ale o umiejętność czytania mapy i książki drogowej, zwanej także itinererem. Szczegółową kodyfikację można znaleźć TUTAJ, jednak proszę się nie przerażać! Reguły zapisu rozmaitych rodzajów nawigacyjnych itinererów wyglądają może strasznie, ale imprezy w randze Pucharu służą także zdobyciu umiejętności w praktyce. Nie ma się zatem czego obawiać, a nawigowanie czas zacząć.

Pierwsza runda NPP to rajd „Zimna Nawigacja 2013”, organizowany przez Automobilklub Wielkopolski, już 10 lutego. Zawodnicy będą musieli znaleźć najkrótsze przejazdy między punktami, zaznaczonymi na planach. Organizatorzy tak przemyśleli trasę, by jak najbardziej liczyła się spostrzegawczość i dokładność, a pilot i kierowca naprawdę będą musieli współpracować i stworzyć rasową załogę. Czasy przejazdu na poszczególnych odcinkach będą tak dobrane, by uczestnicy bez problemu mogli wykonać wszystkie zadania autorów tras.

Trasa rajdu ma około 80 km i przebiega w okolicy Poznania. Wisienką na torcie, czyli zwieńczeniem zmagań będą próby samochodowe na Torze Poznań – jedynym w Polsce profesjonalnym samochodowym torze wyścigowym.

Tak jak zapewnialiśmy wcześniej: imprezy Pucharu Polski służą zdobywaniu ostróg i szlifowaniu wiedzy i umiejętności. Każdy chętny do wzięcia udziału w rajdzie będzie mógł przyjść na szkolenie, przeprowadzone przez Organizatorów przed rozpoczęciem rajdu. Z kolei na mecie żadne pytanie zawodników nie zostanie pozostawione bez odpowiedzi, udzielonej przez wielokrotnego Mistrza Polski w rajdach nawigacyjnych.

 

ks

 

REGULAMIN

Szczegóły na stronie Organizatora

Turystyka: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

Zdjęcia

fot. Automobilklub Wielkopolski 

News

Majówka 2023
Komisja Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski zaprasza na... więcej
RALLY GALA 2023
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza w dniach 21-23.04.2023r. do... więcej
Centralne szkolenie OSP stopnia "O" i "P".
Mamy już prawie połowę lutego, dlatego przypominamy, że już za tydzień w... więcej
WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!
WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!
Ubezpieczenia sport 2023
Komunikat ZG PZM z dnia 21.12.2022 dot. Ubezpieczeń na rok 2023 z... więcej
Zakończenie Sezonu GKSPiT 2022
W dniach 26-27.11.2022r w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu... więcej
Informacja 3/2022 GKSPiT
Informacja 3/2022 GKSPiT dotycząca wyników generalnych Nawigacyjnych... więcej
"Włóczykij 2022" 8. i 9. Runda NSMP 10. i 11. Runda TMMP
Automobilklub Królewski zaprasza do udziału w imprezie turystyczno-... więcej
Nietoperz 2022
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza w dniach 11-12 listopada 2022r... więcej
Światowid 2022
Komisja Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski w dniach 21-22.... więcej

Strony

- Archiwum