Zimna Nawigacja 2013 - zapraszamy na I rundę NMP!

 

Zawody w randze Pucharu są znakomitym miejscem do zdobywania pierwszych szlifów w ulubionej dyscyplinie. Każdy chyba sport ma swój Puchar – teraz ma go także Nawigacja Motorowa!

Wszystkich, którzy urodzili się z kompasem w ręce, zapraszamy zatem na nowoutworzony cykl Nawigacyjny Puchar Polski. Będzie to komplet rajdów, odbywających się w różnych miejscach Polski, a polegających na stopniowym wprowadzaniu adeptów tego sportu w tajniki jego zasad.

Na dobry początek, wystarczy samochód, prawo jazdy i partner. W rajdach startują dwu-osobowe załogi, kierowca i pilot. Zadanie pilota jest niejednokrotnie bardzo trudne i skomplikowane, zwłaszcza w rajdach nawigacyjnych: nie chodzi tutaj bowiem o prędkość, ale o umiejętność czytania mapy i książki drogowej, zwanej także itinererem. Szczegółową kodyfikację można znaleźć TUTAJ, jednak proszę się nie przerażać! Reguły zapisu rozmaitych rodzajów nawigacyjnych itinererów wyglądają może strasznie, ale imprezy w randze Pucharu służą także zdobyciu umiejętności w praktyce. Nie ma się zatem czego obawiać, a nawigowanie czas zacząć.

Pierwsza runda NPP to rajd „Zimna Nawigacja 2013”, organizowany przez Automobilklub Wielkopolski, już 10 lutego. Zawodnicy będą musieli znaleźć najkrótsze przejazdy między punktami, zaznaczonymi na planach. Organizatorzy tak przemyśleli trasę, by jak najbardziej liczyła się spostrzegawczość i dokładność, a pilot i kierowca naprawdę będą musieli współpracować i stworzyć rasową załogę. Czasy przejazdu na poszczególnych odcinkach będą tak dobrane, by uczestnicy bez problemu mogli wykonać wszystkie zadania autorów tras.

Trasa rajdu ma około 80 km i przebiega w okolicy Poznania. Wisienką na torcie, czyli zwieńczeniem zmagań będą próby samochodowe na Torze Poznań – jedynym w Polsce profesjonalnym samochodowym torze wyścigowym.

Tak jak zapewnialiśmy wcześniej: imprezy Pucharu Polski służą zdobywaniu ostróg i szlifowaniu wiedzy i umiejętności. Każdy chętny do wzięcia udziału w rajdzie będzie mógł przyjść na szkolenie, przeprowadzone przez Organizatorów przed rozpoczęciem rajdu. Z kolei na mecie żadne pytanie zawodników nie zostanie pozostawione bez odpowiedzi, udzielonej przez wielokrotnego Mistrza Polski w rajdach nawigacyjnych.

 

ks

 

REGULAMIN

Szczegóły na stronie Organizatora

Turystyka: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

Zdjęcia

fot. Automobilklub Wielkopolski 

News

Mysłowicka Czwórka
Automobilklub Mysłowicki zaprasza w dniach 17-19 czerwca 2022 r. do udziału w... więcej
Rajd Dzień Dziecka - 7. runda TPP
Zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych turystów lubiących podróżować samochodem... więcej
MYSŁOWICKA CZWÓRKA
Automobilklub Mysłowicki zaprasza do udziału w dniach od 17 do 19 czerwca 2022... więcej
INFORMACJA 2/2022
Po konsultacji z przedstawicielami środowiska zawodników obecnymi na spotkaniu... więcej
Szwajcaria Podlaska 2022
Automobilklub Bialskopodlaski zaprasza 29 maja 2022 r. na rajd turystyczny "... więcej
Rajd Bibliotekarza
Automobilklub Królewski serdecznie zaprasza na Rajd Bibliotekarza w dniu 14.05... więcej
Majówka 2022
Komisja Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski zaprasza w... więcej
Wiosenne Rajdowanie
Automobilklub Inowrocławski zaprasza w dniu 21.05.2022 do udziału w... więcej
XIII Rajd Eleganta z Mosiny
Wiecie kto to jest “Elegant z Mosiny? Nie? To 22 maja 2022 roku przy okazji “... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2021 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej

Strony

- Archiwum