Załuż czeka na zgłoszenia

W czwartek o północy mija pierwszy termin zgłoszeń do 40 Międzynarodowego Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego – Załuż 2014. W tym roku zawody rozgrywane na Podkarpaciu stanowią po raz pierwszy rundę FIA Hill Climb Cup, co przyciąga zagranicznych zawodników.

Na ten moment mamy 7 obcokrajowców z Austrii, Chorwacji, Czech i Słowacji – mówi Marcin Fiejdasz dyrektor zawodów. Cała lista obejmuje 32 pozycje i mamy nadzieję, że do soboty urośnie do rekordowej frekwencji.

Pierwszy termin zgłoszeń kończy się 1 maja 2014 o godzinie 24:00. Kolejny drugi termin zamyka się 3 maja (sobota) o 24:00. W środę 6 maja o godzinie 12:00 poznamy pełną listę zgłoszeń inauguracji sezonu wyścigów górskich w Polsce, na trasie z Załuża do Tyrawy Wołoskiej.

Międzynarodowy Bieszczadzki Wyścig Górski w tym roku po raz 40 przyciągnie na zbocza gór Słonnych najlepszych polskich, słowackich oraz zagranicznych zawodników. Po raz drugi, podkarpacka trasa ponownie otworzy sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.  Zawody w Załużu będą stanowiły również rundy Mistrzostw Słowacji, a co najważniejsze FIA Hill Climb Cup oraz FIA CEZ Hill Climb Championship.

Tak bogatej historii górskiego ścigania na próżno szukać w Polsce. Najbezpieczniejszy, najstarszy, przyciągający rekordową frekwencję kibiców, to tylko niektóre z przymiotników, które w ciągu 35 lat zgromadził na swoim koncie kultowy już wyścig w Załużu.

Wyścigi górskie goszczą na Podkarpackiej trasie, zlokalizowanej na drodze z Sanoka do Przemyśla od 1979 roku. To jednak nie pierwsze zawody jakie odbywały się na tym odcinku. Jeszcze przed wojną, przepiękna malownicza trasa była miejscem rozgrywania rajdów oraz górskiego ścigania. Jednak to od 1979 roku, organizatorzy, najpierw Automobilklub Krośnieński, a  od 1996 roku Automobilklub Małopolski w Krośnie tworzą historię najwięcej razy rozgrywanego wyścigu górskiego w Polsce.

Pierwsze zawody zgromadziły na starcie zaledwie 15 zawodników, ale są to ikony krajowego motorsportu – mówi Łukasz Strzelecki, rzecznik prasowy zawodów. Takie nazwiska jak Otto Bartkowiak, Hieronim Kochański czy Marian Bublewicz mówią same za siebie. Oprócz zawodników warto wymienić Henryka Stryszowskiego, który był zarówno twórcą krośnieńskiego klubu jak i historii BWG. Tak właśnie rozpoczęła się historia, która w tym roku świętuje swoją 40 edycję.

Zapraszamy wszystkich kibiców w dniach 9-11 maja do Sanoka oraz na trasę Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego na prawdziwe święto górskiego ścigania.

Do pobrania:

MAPA TRASY

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

PRZEWODNIK PO TRASIE

Samochody: 
Źródło newsa: 

News

Wystartował Rajd Safari, Kajetanowicz liderem w WRC2 Challenger!
Z tradycyjnym dopingiem tłumu fanów rozpoczęła się rywalizacja w ... więcej
Wśród afrykańskiej fauny i flory – WRC Rajd Safari 2024 na żywo w Motowizji
Po ponad miesięcznej przerwie do rywalizacji powracają najlepsze... więcej
Rajd Polski: 300 kilometrów oesowych i 70 widowiskowych stref kibica
Ponad 300 kilometrów na trasach dziewiętnastu, szutrowych odcinków... więcej
Komunikat GKSS PZM nr 5/2024
Informujemy, że Komunikat Głównej Komisji Sportu Samochodowego PZM nr 5/2024... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 06-07.04.2024, Olsztyn
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU KANDYDATÓW NA LICENCJĘ ZAWODNIKA I LICENCJĘ... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 06.04.2024, Olsztyn
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU NA LICENCJĘ SĘDZIEGO SPORTU SAMOCHODOWEGO STOPNIA... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-C, NDJ-C, 14-15.04.2024, Tor Kielce
1. Termin: 14 - 15 kwietnia 2024 r. (niedziela i poniedziałek) 2.... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, szkolenie na licencje stopnia ND-R, 03.04.2024, Gdynia
Szkolenie sędziów sportu samochodowego oraz szkolenie na licencję stopnia ND-R... więcej
Kajetanowicz i Szczepaniak już w Kenii, czas na legendarne Safari!
Gdyby kibice mieli wybierać rajdy według klucza: najbardziej ikoniczne,... więcej

Strony

- Archiwum