Załuż czeka na zgłoszenia

W czwartek o północy mija pierwszy termin zgłoszeń do 40 Międzynarodowego Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego – Załuż 2014. W tym roku zawody rozgrywane na Podkarpaciu stanowią po raz pierwszy rundę FIA Hill Climb Cup, co przyciąga zagranicznych zawodników.

Na ten moment mamy 7 obcokrajowców z Austrii, Chorwacji, Czech i Słowacji – mówi Marcin Fiejdasz dyrektor zawodów. Cała lista obejmuje 32 pozycje i mamy nadzieję, że do soboty urośnie do rekordowej frekwencji.

Pierwszy termin zgłoszeń kończy się 1 maja 2014 o godzinie 24:00. Kolejny drugi termin zamyka się 3 maja (sobota) o 24:00. W środę 6 maja o godzinie 12:00 poznamy pełną listę zgłoszeń inauguracji sezonu wyścigów górskich w Polsce, na trasie z Załuża do Tyrawy Wołoskiej.

Międzynarodowy Bieszczadzki Wyścig Górski w tym roku po raz 40 przyciągnie na zbocza gór Słonnych najlepszych polskich, słowackich oraz zagranicznych zawodników. Po raz drugi, podkarpacka trasa ponownie otworzy sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.  Zawody w Załużu będą stanowiły również rundy Mistrzostw Słowacji, a co najważniejsze FIA Hill Climb Cup oraz FIA CEZ Hill Climb Championship.

Tak bogatej historii górskiego ścigania na próżno szukać w Polsce. Najbezpieczniejszy, najstarszy, przyciągający rekordową frekwencję kibiców, to tylko niektóre z przymiotników, które w ciągu 35 lat zgromadził na swoim koncie kultowy już wyścig w Załużu.

Wyścigi górskie goszczą na Podkarpackiej trasie, zlokalizowanej na drodze z Sanoka do Przemyśla od 1979 roku. To jednak nie pierwsze zawody jakie odbywały się na tym odcinku. Jeszcze przed wojną, przepiękna malownicza trasa była miejscem rozgrywania rajdów oraz górskiego ścigania. Jednak to od 1979 roku, organizatorzy, najpierw Automobilklub Krośnieński, a  od 1996 roku Automobilklub Małopolski w Krośnie tworzą historię najwięcej razy rozgrywanego wyścigu górskiego w Polsce.

Pierwsze zawody zgromadziły na starcie zaledwie 15 zawodników, ale są to ikony krajowego motorsportu – mówi Łukasz Strzelecki, rzecznik prasowy zawodów. Takie nazwiska jak Otto Bartkowiak, Hieronim Kochański czy Marian Bublewicz mówią same za siebie. Oprócz zawodników warto wymienić Henryka Stryszowskiego, który był zarówno twórcą krośnieńskiego klubu jak i historii BWG. Tak właśnie rozpoczęła się historia, która w tym roku świętuje swoją 40 edycję.

Zapraszamy wszystkich kibiców w dniach 9-11 maja do Sanoka oraz na trasę Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego na prawdziwe święto górskiego ścigania.

Do pobrania:

MAPA TRASY

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

PRZEWODNIK PO TRASIE

Samochody: 
Źródło newsa: 
Share

News

Piąta wygrana Karola Krupy w tym sezonie
Karol Krupa (Skoda Fabia CT) lider klasyfikacji generalnej Górskich... więcej
Columna Medica Baja Poland - najtrudniejszy i najważniejszy rajd w sezonie
Światowa czołówka kierowców i najszybsze terenowe auta - to nas czeka na... więcej
Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia: emocje gwarantowane
Mimo, iż starty bolidów na trasie Sopot – Gdynia są od lat motorsportową... więcej
Najszybsi kierowcy wyścigowi powracają nad morze
Grand Prix Sopot Gdynia od początku istnienia imprezy cieszyło się sporą... więcej
Luty i Celiński zwyciężają w Rzeszowie czwarty raz z rzędu! (Motul HRSMP)
Zmagania załóg w historycznych samochodach rajdowych na Podkarpaciu dobiegły... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: czwarty raz Grzyba
Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali Marma 31. Rajd... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: Grzyb i Binięda prowadzą po I etapie
Dwukrotny mistrz Polski Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia Rally2 evo), pilotowany... więcej
Szkolenie na licencję RN, 13-14.08.2022 r., Świdnica
PROGRAM kursu na licencję RN organizowanego przez Global Sport1. Termin:13-14.... więcej

Strony

- Archiwum