Zakończenie sezonu na Torze Poznań

Prawie 180 kierowców weźmie udział w ostatnich w tym roku wyścigach samochodowych na Torze „Poznań”. Kierowcy w dniach 2-4 października powalczą o decydujące punkty w: 8. i 9. rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 4. rundzie Mistrzostw Polski Hour Race, 7. rundzie Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe, 6. rundzie Volkswagen Golf Cup oraz 5. rundzie niemieckiej ADAC Historic Cup Haigo.

W kilku klasach sytuacja jest już praktycznie wyjaśniona, ale w wielu walka o tytuły mistrzowskie będzie trwała do samego końca. W klasie D4 powyżej 3500 ccm nic już nie odbierze zwycięstwa Jarosławowi Budzyńskiemu (A. Rzeszowski). Z kolei w klasie D4 3500 ccm o wygraną powalczą kierowcy A. Wielkopolski – Dawid Bokiej i Dariusz Gałęzki.

Ciekawie jest w dywizjach narodowych. W klasie 1N praktycznie zwyciężył już Adrian Wielowiejski (A. Wielkopolski), ale o pozostałe miejsca na podium walkę stoczą jeszcze Przemysław Kaźmierczak, Maciej Garstecki (obaj A. Wielkopolski) i Piotr Kowner (A. Łódzki). W klasie 2 mistrzem kraju może czuć się już Mikołaj Jóźwiak (A. Wielkopolski).

W klasie 3 szanse na tytuł mają jeszcze Paweł Widawski (A. Polski) oraz Karol Jodko-Kamiński (A. Wielkopolski), bo obu kierowców dzieli jedynie czteropunktowa różnica.

Zacięta rywalizacja toczy się w klasie 5. Tutaj mistrzowskie aspiracje ma czterech zawodników: Artur Obuchowski (A. Wielkopolski), Mateusz Tokarski (A. Piast Dolnośląski), Mateusz Bartkowiak i Krzysztof Ratajczak (obaj A. Wielkopolski). W klasie 6 bliski zwycięstwa jest Dawid Abramczyk (A. Wielkopolski), ale szyki będą mu chcieli pokrzyżować Łukasz Rawecki i Daria Dziwisz (oboje A. Wielkopolski).

W klasie 8.1 (maluchy) Konrad Tadla (A. Wielkopolski) wygrał pięć spośród sześciu rozegranych rund. Nikt mu już nie odbierze triumfu w tym sezonie. W klasie 8.2 Kamil Osóbka (A. Wielkopolski) także zapewnił już sobie zwycięstwo w cyklu, a o drugą pozycję powalczą jeszcze z pewnością Bartosz Idźkowski (A. Nowomiejski) i Jarosław Tyras (A. Częstochowski).

Do ostatniego wyścigu będzie trwała walka w Porsche Platinum GT3 Cup, a na tytuł mają szanse: Rafał Mikrut (A. Rzeszowski), Marcin Jedliński i Grzegorz Moczulski (A. Wielkopolski).

Po raz pierwszy w tym sezonie, jedyny raz na Torze „Poznań” zagości Volkswagen Golf Caup. Tutaj o zwycięstwo walczyć będą kierowcy zagraniczni: Jeffrey Kruger (RPA), Dylan Pereira (Luksemburg) i Marcus Fluch (Szwecja).

Po raz kolejny kierowcy wezmą udział w Memoriale im. Jana Leśniaka (będzie to niedzielny wyścig D4 o godz. 16.15), aby oddać hołd wieloletniemu działaczowi Automobilklubu Wielkopolski.

W piątek na Torze „Poznań” odbędą się już pierwsze kwalifikacje, natomiast w sobotę i niedzielę wyścigi w poszczególnych klasach. Dokładny harmonogram na stronie internetowej Automobilklubu Wielkopolski:

http://www.aw.poznan.pl/imprezy2015/20151002-04sam/index.html

 

Serdecznie zapraszamy tych którzy nie mogą być osobiście w tych dniach na Torze “Poznań” do oglądania relacji na żywo na TV LIVE  www.livemotorsport.tv

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Szkolenie na licencję RN, 22-23.01.2022 r., Świdnica
Kurs na licencję RN - 22.01 i 23.01.2022 w ŚwidnicyPROGRAM kursu na licencję RN... więcej
Sunderland i Al-Attiyah wygrywają, świetne wyniki Polaków!
Najważniejsze fakty: ➢      Od startu nad brzegiem... więcej
Sunderland i Al-Attiyah na ostatniej prostej, zamiana braci Goczałów na podium
W centrum uwagiCarlos Sainz cieszył się z drugiego zwycięstwa w tej edycji... więcej
Odliczanie do Finału Europejskiego FIA Rally Star
Ponad 80 osób, które chcą zostać mistrzami rajdowymi i reprezentują 17 krajów,... więcej
Peterhansel i Price powiększają konta zwycięstw, Polacy znów na podium!
W centrum uwagiW środę rano uczestnicy 44. edycji Dakaru wyruszyli z Wadi Ad-... więcej
Szkolenie na licencję RN, 19-20.02.2022, Tychy
Kurs na licencję RN 19-20.02.2022 r. TychyTermin: 19-20.02.2022 r. (sobota-... więcej
Dzień dla Cornejo i DeVilliersa, Marek Goczał wygrywa po raz piąty!
W centrum uwagiEtap dziewiąty tegorocznego Dakaru został zaprojektowany tak, by... więcej
Sunderland znów na czele, dublet braci Goczałów, Wiśniewski na podium!
W centrum uwagiW 44. edycji Dakaru główną rolę gra piasek, a 8. etap był tego... więcej
Cornejo i Loeb, powracają do gry, świetny dzień Polaków!
W centrum uwagiDyrektor Dakaru David Castera ostrzegał, że etapy 7 i 8 będą... więcej

Strony

- Archiwum