XII Samochodowy Rajd Walentynkowy - relacja

Dokładnie 14 lutego, czyli w Walentynki Delegatura Mosina Automobilklubu Wielkopolski zorganizowała XII już Samochodowy Rajd Walentynkowy.
Na starcie stawiły się 24 załogi. Część z nich przyjechała nietypowo udekorowanymi samochodami, a wszystko za sprawą konkursu na najbardziej „walentynkowe” auto. W tej konkurencji to sami zawodnicy wskazali wygraną załogę wskazując które ich zdaniem auto powinno zająć pierwsze, drugie i trzecie miejsce na podium tej konkurencji. Zwycięską załogą okazała się załoga nr 20 czyli Paulina Gabryelczyk i Michał Badke. Gratulacje!

Zgodnie z regulaminem zostały przeprowadzone dwie próby samochodowe – pierwsza przed pierwszym odcinkiem, a druga po zakończeniu drugiego odcinka.
Próby wydawały się bardzo zakręcone, jednak po bardziej szczegółowym zapoznaniu się z nimi okazały się bardzo przyjemnymi, chociaż druga z nich, części załóg przysporzyła trochę kłopotów skutkujących otrzymaniem taryfy.
Najlepszy czas na pierwszej próbie uzyskała załoga numer 7 czyli Joanna Piotrowska i Julka Piotrowska a drugą próbę wygrała załoga numer 5 czyli Dorota Skowrońska i Stanisław Skowroński.

Po ukończeniu pierwszej próby samochodowej, załogi otrzymały komplet dokumentów do pierwszego odcinka rajdu i po kilku ciepłych i podtrzymujących na duchu słowach weryfikatora, który wcielił się w rolę osoby „wypuszczającej” załogi można było ruszyć w trasę. Pierwszy etap po tradycyjnej chwili kluczenia po Mosinie poprowadził nas przez kolejne miejscowości w kierunku Czempinia. Trasa wydawała się łatwa i przyjemna, jednak organizatorzy postarali się ją nam nieco utrudnić. Pierwszym utrudnieniem były aż trzy constanse! Drugim zdjęcia do znalezienia na trasie. Samo to że były zdjęcia nie było niczym nowym, jednak tym razem zdjęcia były wpasowane w itinerer. Wygranymi byli Ci którzy mieli podkładki pozwalające rozłożyć wszystkie strony itinerea (nawigatorzy górą). Zbieranymi PKPami były tradycyjne tablice z numerami, znaki ograniczenia prędkości, dwie początkowe litery z mijanych nazw miejscowości oraz zadania z trasy. Jedno z nich przysporzyło nie lada kłopotu. Do teraz nie wiem, gdzie było to ścięte drzewo! Jednak z mniejszymi lub większymi problemami dotarliśmy w komplecie na PKC który znajdował się w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Piechaninie.

Szybkie zdanie dokumentów, obowiązkowe sprawdzenie ustawienia świateł (chociaż nisko zawieszone samochody miały problem z przejazdem przez diagnostykę) i po otrzymaniu dokumentów na drugi odcinek już jedziemy w trasę! I już na początek problem! Choinka! Jedziemy raz – nie wychodzi, drugi – kończymy w innym miejscu – też nie wychodzi, kolejny przejazd – jeszcze coś innego, w końcu prawidłowo przejeżdżamy większość, ale coś się nie zgadza. Nie kończymy na ulicy na której powinniśmy skończyć. Cóż GPS w dłoń i jedziemy na koniec choinki bo czas nas goni, a nie wiemy jakie będą inne atrakcje na trasie. Na szczęście dalej obeszło się bez problemów. Trasa trochę trudniejsza od pierwszego odcinka, a to za sprawą constansa, który pojawiał się dopiero na samym końcu, jak już się o nim prawie zapomniało! W każdym razie, na metę zjawiamy się kilka minut przed czasem. Pozostało przepisanie PKPów i oddanie dokumentów rajdowych. Jeszcze tylko przejazd drugiej próby samochodowej i możemy jechać do bazy na posiłek regeneracyjny. Zdążyliśmy zjeść i trochę porozmawiać o trasie i wrażeniach z rajdu, a już otrzymaliśmy wyniki prowizoryczne. Po drobnych korektach stały się wynikami końcowymi.

Zwycięzcą XII Samochodowego Rajdu Walentynkowego, przejeżdżając obydwa odcinki na 0 została załoga numer 12 Marek Śmiglak i Michał Świtała
Drugie miejsce, łapiąc jedną fałszywkę i jeden brak PKPa zajęła załoga numer 4 - Monika Bździel i Małgorzata Tomczak
Ostatnie trzecie miejsce na podium z jedną fałszywką i brakiem jednego PKPa zajęła załoga numer 8 Wojciech i Henryka Puk

Zwycięzcom gratulujemy!!!
http://www.aw.poznan.pl/imprezy2016/20160214walentynki/index.html

Share

News

Rajd Dzień Dziecka - 7. runda TPP
Zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych turystów lubiących podróżować samochodem... więcej
MYSŁOWICKA CZWÓRKA
Automobilklub Mysłowicki zaprasza do udziału w dniach od 17 do 19 czerwca 2022... więcej
INFORMACJA 2/2022
Po konsultacji z przedstawicielami środowiska zawodników obecnymi na spotkaniu... więcej
Szwajcaria Podlaska 2022
Automobilklub Bialskopodlaski zaprasza 29 maja 2022 r. na rajd turystyczny "... więcej
Rajd Bibliotekarza
Automobilklub Królewski serdecznie zaprasza na Rajd Bibliotekarza w dniu 14.05... więcej
Majówka 2022
Komisja Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski zaprasza w... więcej
Wiosenne Rajdowanie
Automobilklub Inowrocławski zaprasza w dniu 21.05.2022 do udziału w... więcej
XIII Rajd Eleganta z Mosiny
Wiecie kto to jest “Elegant z Mosiny? Nie? To 22 maja 2022 roku przy okazji “... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2021 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
W dniu 2 maja 2022 r. Biuro ZG PZM w Warszawie (ul. Kazimierzowska 66 i ul. Górczewska 228F) będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 2 maja 2022 r. (poniedziałek) Biuro Zarządu Głównego... więcej

Strony

- Archiwum