Pierwszy krok w kierunku Inchcape Rock zrobiony! Półmaraton na Isle of Skye  przebiegnięty w świetnym czasie!

Udało się! Ania Jackowska, pierwsze szkockie mile i swój pierwszy półmaraton ma już za sobą! Początek pełen emocji – nowy motocykl, przyspieszony kurs nauki jazdy w ruchu lewostronnym, pierwsze rondo przejechane pod prąd.   Po  dwóch dniach intensywnej podróży, 13 czerwca, Ania dojechała na Isle of Skye, położoną w archipelagu Hebrydów Wewnętrznych. Ponad 700 mil na dwóch kołach motocykla BMW F700GS i  13 mil biegu. Malownicza i górzysta wyspa Skye to raj dla motocyklistów a dla biegaczy duże wyzwanie. Ania ukończyła bieg ze świetnym czasem 1:49:24.  Na swojej stronie pisze:

„ Na samym początku porządny podbieg postawił mnie na nogi! I tak było do końca! Raz w gore, raz w dół:) ale walczyłam dzielnie i z tego jestem dumna! 712 mil na moto w ciagu dwóch dni i 13 na własnych nogach w 1:49h:) A wokół piękna Szkocja...A jak przekraczałam linię Mety, to mieszkańcy malutkiego Portree usłyszeli: " Number 419 - Anna, Warszawa!" I poczułam się tak jakoś wyjątkowo......Jadę dalej i mam pewien plan...”.

Szkocja czaruje zmiennymi krajobrazami. Jeziora, góry, kręte drogi przecinające doliny. Po szybkim półmaratonie, Ania nie zwalnia. Motocykl nabiera pędu – z jego perspektywy najlepiej czuć przestrzeń tego wyjątkowego miejsca:: Portree, Półwyspy Duirinish, Waternish, Trotterish:

„Magia Skye - formacje skalne Quiraing...- Ile czasu zajmuje wspinaczka? -pytam z typowym dla siebie "czasoodmierzaczem" ) - Take your time...nie spiesz sie...Ile czasu warto tam spędzić? – Tyle ile będziesz potrzebowała, żeby poczuć to miejsce. Okazuje sie ze to typowo szkockie podejście... Zwolniłam. Juz sie nie spieszę. Niech bedzie po szkocku, a nie po mojemu:)”

 Tajemnicza wyspa Skye - „Wyspa Mgieł”, druga co do wielkości wyspa Szkocji, zachwyca, choć jej nieobliczalna aura, potrafi dać się we znaki każdemu podróżnikowi. Do tej zmienność Szkockiego oblicza, trzeba się po prostu przyzwyczaić. Za każdym zakrętem, Isle of Sky daje powód aby zsiąść z motocykla i choć przez chwilę pospacerować. Dziewiczy krajobraz zachwyca. Zachęca do odkrywania. Sprawdzenia co kryje się za zakrętem. Stojąc na skraju przylądka Nesti z widokiem na panoramę Hebrydów Zewnętrznych, podróżniczka spojrzała na kolejny cel swojej podróży. 17 czerwca wyrusza w kierunku wyspy Harris.

Sponsorami tegorocznej wyprawy są: BMW Inchcape, BMW Motorrad, Polski Związek Motorowy, Cobi Poland, Metzeler. Wsparcia sprzętowego udzieli: Canon Polska i DriftInnovation, High Level Center. Relacje z podróży znajdą się na stronie www.aniajackowska.pl, funpage Kobieta na motocyklu na Facebook oraz u patronów medialanych: ścigacz.pl, motormania.pl, bieganie.pl. Anię, będzie można usłyszeć w audycji „Odjechani” w Antyradio.

Kontakt dla mediów: wyprawa@aniajackowska.pl

 

Słowa kluczowe: