Wypowiedzi zawodników przed wyścigami w Brnie

Marcin Jedliński:
W Brnie jadę rozsądnie ponieważ muszę zagrać o punkty. Nie będę zbędnie ryzykował bo zwycięstwo w sezonie 2015 jest bardzo blisko. Jeśli zachowam zimną głowę i pojawię się dwukrotnie na mecie to wszystko będzie po mojej myśli. Muszę włączyć bezpiecznik już od wolnych treningów. Nie koniecznie muszę zająć pierwsze miejsce. Brno nie jest moim ulubionym torem , więc będę musiał włożyć więcej zaangażowania i pracy w tą rundę. Z pewnością docisnę na finale w Poznaniu jeśli będzie taka potrzeba i będę musiał zaryzykować. W tej fazie sezonu należy dbać o każdy punkt. Z jednej strony cieszę się że mogę rywalizować z Rafałem o końcowy laur ale tez wymierną stratą dla rywalizacji indywidualnej i zespołowej jest brak Jarka, który nie wystartuje w Brnie z przyczyn technicznych. Teraz trzeba już tylko spokojnie czekać na to co wydarzy się w najbliższy weekend.

Rafał Mikrut:
Zaczyna się rywalizacja i walka o tytuł Mistrza. Zobaczymy co z tego wyjdzie podczas zawodów w Brnie. Mam 11 punktów straty do lidera Marcina Jedlińskiego, mojego zespołowego kolegi z GT3 Poland. Jedziemy tym razem w Czechach na torze który zdecydowanie lubię. Cały weekend jest bardzo fajnie rozłożony jeśli chodzi o harmonogram i nie ma niepotrzebnej gonitwy. Na pewno nie będę odpuszczał, bo jak pokazały ostatnie dwa wyścigi, moja jazda daje szanse na zwycięstwo. Pozostały ostatnie dwa weekendy wyścigowe tego sezonu, dlatego trzeba się spiąć i rywalizować. Cieszę się, że w tym roku nie dokucza mi żadna kontuzja, jak to miało miejsce  w 2014 roku. Spodziewam się zaciętej rywalizacji z kolegami z Porsche GT3 Cup i gwarantuję, że nie będę odpuszczał, bo taki jest sport. Trzeba walczyć o najwyższe podium. Z pewnością w całej walce, to kwalifikacje i ustawienie na starcie odegrają kluczowe znaczenie. Brno jest dla mnie szczęśliwe i liczę na to, że i tym razem wyjdzie tak, jak sobie zakładam.

Marek Rzepecki:
Nie startuję w Brnie, gdyż mam pewne osobiste sprawy w tym czasie. Poza tym postanowiłem wycofać się ze startów w roli zawodnika i będę zajmował się jazdą w Track Days na różnych torach Europy i być może szkoleniem innych kierowców. Jeszcze w tym roku odwiedzę włoskie tory takie jak Imola oraz Mugello, gdzie odbędą się zorganizowane przeze mnie imprezy. Mam zamiar jednak wystartować w Poznaniu w wyścigu Hour Race na początku października.

Tomasz Rzepecki:
Nie będzie łatwo w Brnie, a emocje podczas wyścigu będą na wysokim poziomie. Znam tor, jeździłem tam w zeszłym roku stając dwukrotnie na podium. Normalnie zawsze moim celem jest dojechanie do mety, ale teraz jest inaczej, gdyż muszę być pierwszy lub drugi, aby zakończyć sezon na 2. pozycji. Mocno na to liczę, ale oprócz dobrej jazdy potrzeba będzie też dużo szczęścia. Będę startował samochodem podstawionym przez inny zespół, jednak liczę, że LEMA Racing wykona dobrą robotę i odpowiednio ustawi mi auto.

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Stay&Play: Wielki finał Rocket League coraz bliżej
Projekt ORLEN Stay&Play po kilku tygodniach zespołowych treningów pod okiem... więcej
Fińskie Szutry drugą rundą Motul HRSMP Digital
Rywalizacja w Motul HRSMP Digital nabiera tempa. Uczestnicy wirtualnej... więcej
Zawodnicy ORLEN Team i Grupy Sportowej ORLEN zmierzą się z esportowcami i kibicami w wirtualnym wyścigu
Robert Kubica, Kuba Przygoński, Miko Marczyk – to tylko część zawodników... więcej
Komunikat w sprawie rekomendacji odwołania / zmiany terminu zawodów
W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu w sprawie rekomendacji odwołania /... więcej
Finał Oponeo Rallycross Challenge
W niedzielę 17 maja o godzinie 13:00, 36 zawodników, wśród których byli... więcej
77. Rajd Polski w stulecie narodowego klasyka
(14.05.2020) Polski Związek Motorowy, organizator 77. Rajdu Polski podjął... więcej
Klasyczna Skoda na trasach Motul HRSMP
Czy już wkrótce na trasach Motul HRSMP zobaczymy rajdową Skodę, która niegdyś... więcej
Sportowcy wspierani przez PKN ORLEN dołączają do wirtualnej rywalizacji
PKN ORLEN wykorzystuje przerwę w organizacji wydarzeń sportowych na stworzenie... więcej
MPDM - wirtualny rallycross, prawdziwa rywalizacja
Pandemia COVID-19 zatrzymała niemal cały sportowy świat. W sytuacji, w której... więcej

Strony

- Archiwum