Wypowiedzi zawodników przed Rally Liepāja

WOJCIECH CHUCHAŁA:
Rok 2015 będzie dla mnie nowym wyzwaniem. Postanowiłem wraz z Sebastianem stawić czoła nowym barierom. Po "rozprawieniu się" z polską czołówką rajdową i zdobyciu tytułu Rajdowego Mistrza Polski, chcę rozwijać się dalej i poszerzać horyzonty. Powinienem pozwolić innym kierowcom powalczyć o ten piękny tytuł. Niech poczują również, jakie to wspaniałe. Cel na ten rok mam jeden, zwyciężać! Moim atutem jest wiek i umiejętności, dlatego wraz z nowym zespołem spróbuję swoich sił w cyklu Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC). Wystartujemy w kategorii juniorskiej Peugeotem 208 R2 obsługiwanym przez Rallytechnology. Rozpoczynamy rajdowe zmagania startem na Łotwie w Rajdzie Liepāja. Wszystko będzie dla mnie nowe: samochód Peugeot 208 R2, odcinki specjalne, grono Partnerów: Peugeot Polska, Rexona Men, DIL SUROWCE WTÓRNE, MD Power Racing, GoPro oraz ICEO. Tak naprawdę po tym starcie zadecyduję o dalszych planach i kolejnych startach. Dla mnie zaczyna się nowy rozdział rajdowej kariery. Zobaczymy co w nim będzie napisane.

ALEKS ZAWADA:
Tuż przed rajdem zrobiliśmy sporo kilometrów, aby dobrze poczuć nowy samochód i ustawić zawieszenie. Jestem zadowolony z tych testów, wszystko przebiegło po naszej myśli i znaleźliśmy, mam nadzieję, odpowiedni setup. Odcinki nie będą łatwe i różnią się przede wszystkim nawierzchnią od zeszłorocznych: w tym roku będzie więcej śniegu i lodu, co zapowiada świetny, zimowy rajd. Mamy ochotę na dobry wynik i postaramy się nie zawieść naszych fanów. Musimy pamiętać o tym, że to pierwszy rajd w sezonie, a ten składa się z sześciu rund. Chcielibyśmy już teraz pokazać nasze najlepsze tempo, ale patrzymy głównie na perspektywę całego sezonu, który chcemy wygrać. Opel sprawuje się naprawdę dobrze i teraz już wszystko w naszych rękach. Wbrew pozorom samochód mimo że jest krótki, prowadzi się spokojnie i pewnie. Trzymajcie kciuki, wraz z Cathy pozdrawiamy Was bardzo mocno! Nasze zmagania będziecie mogli śledzić na moim fan page, www.facebook.com/alekszawadaofficial. Dziękuję partnerom, którzy wspierają nasze starty w ERC: Media Service Zawada, firmie Abaprim oraz Opel Motorsport, który zapewnia nam wsparcie techniczne i logistyczne.

ARON DOMŻAŁA:
Rally Liepāja to dla nas rozpoczęcie sezonu i fragment naszych zimowych przygotowań. W tym roku planujemy start w dwóch-trzech rundach mistrzostw Europy, ale nasz główny program to Junior WRC. Przed Lipawą zaliczyliśmy testy na śniegu i teraz nie mogę się doczekać na rajd. Liczę, że na trasie będą tony śniegu! Z pewnością planem jest uzyskanie jak najlepszego wyniku. Jedziemy Citroënem DS3 R3T bez zestawu Max. Samochód przygotował i serwisuje zespół  Creative Rally Solutions. Bardzo się cieszę, że w ośce mamy tak duża konkurencję. To z pewnością zmotywuje nas do szybkiej jazdy.

TOMASZ KASPERCZYK:
Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęliśmy w tym roku bardzo wcześnie. Przede wszystkim odbyliśmy testy z naszym estońskim trenerem – Urmo Aavą, dzięki któremu możemy doskonalić swoje rajdowe umiejętności. Przejechałem już kilkaset kilometrów naszą treningową Subaru Imprezą STI N14. Tym samym autem planujemy starty w dwóch rundach Mistrzostw Europy – Rajdzie Liepaja na Łotwie i w Rajdzie Estonii. Nasza przygoda z Subaru rozpoczęła się podczas Warszawskiej Barbórki i postanowiliśmy wystartować nim treningowo w wybranych rundach Mistrzostw Europy. W rajdach Mistrzostw Polski wracamy oczywiście do Forda Fiesty R5, którego obsługę podobnie jak w ubiegłym roku powierzamy profesjonalistom z C-Rally. W sezonie 2015 stawiamy przede wszystkim na zbieranie cennych doświadczeń, ale nie wykluczam walki o podium w poszczególnych rundach Mistrzostw Polski.

ŁUKASZ PIENIĄŻEK:
Nie mogę się doczekać pierwszego startu. Pomimo że nie miałem zbyt wiele czasu na odpoczynek, z niecierpliwością oczekuję początku Rajdu Liepaja. Początek roku był dla mnie bardzo pracowity, dzięki temu mogę zapewnić, że jesteśmy w pełni przygotowani na pierwsze starcie w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Przed nami niełatwy rajd, ale wierzę, że uda się go pokonać bez przygód. Starcie z najlepszymi kierowcami w Europie będzie niezwykle motywujące. Jestem bardzo ciekawy jak wypadniemy na tle konkurencji, jednak celem jest zebranie jak największych doświadczeń. Nie nastawiam się na konkretne wyniki, chcę być na mecie, a przy okazji pokazać się z jak najlepszej strony. Dziękuję wszystkim partnerom za umożliwienie mi startu w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Wszystkich kibiców namawiam do trzymania kciuków i śledzenia moich poczynań na Facebooku oraz na antenie Eurosportu!

DOMINIK BUTVILAS:
Bardzo lubię jeździć po śniegu, to moja ulubiona nawierzchnia. Mimo to, po całym sezonie spędzonym na asfalcie, powrót na nią nie jest taki łatwy. Po dobrym treningu będę jednak tak szybki jak poprzednio. Mam na uwadze cele wyznaczone przez zespół, będę również skupiać się na czystej jeździe. Wynik końcowy to wypadkowa wielu czynników, więc pojadę najszybciej jak potrafię w pełni wykorzystując potencjał mojego Subaru. W przeszłości walczyłem i wygrywałem z takimi zawodnikami ERC2 jak Janis Vorobjovs czy Siim Plangi, więc i tym razem dam z siebie wszystko, choć nie będzie łatwo. W poprzedni weekend wystartowaliśmy na Litwie z Kamilem w Halls Winter Rally. Pierwsze odcinki specjalne przejeżdżane na kolcu były naprawdę trudne, ale dostosowałem mój styl jazdy i szybkość wróciła. Moje doświadczenie z polskich rajdów asfaltowych pomoże mi jechać jeszcze szybciej na luźnej nawierzchni - czuję się bardziej kompletnym kierowcą niż kiedykolwiek. Dziękuję całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Subaru Import Polska, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Lemona Electronics, SJS oraz AIBĖ.

KAJETAN KAJETANOWICZ:
Jazda z zawrotnymi prędkościami po śniegu i lodzie powinna odpowiednio rozgrzać zarówno nas, jak i kibiców. Motywacja przed tym startem jest jeszcze większa, bo ciężka praca całego LOTOS Rally Team przynosi fantastyczne efekty. Trzeba jednak pamiętać, że to jeden z tych rajdów, przed którym trudno ocenić, jak szybko będę mógł pojechać w porównaniu z konkurentami. Nie jestem przyzwyczajony do jazdy na oponach, które razem wyposażone są w ponad 1500 długich kolców. Pozornie to kolejny zimowy rajd, ale gumy jakich będziemy używać na Łotwie działają zupełnie inaczej niż te, na których wygraliśmy pierwszą rundę Mistrzostw Europy. Długie kolce dają dobrą przyczepność na lodzie, a po wielu latach startów mój mózg był zaprogramowany zupełnie odwrotnie. Byłem przyzwyczajony do tego, że lodu trzeba unikać. Dlatego w Rajdzie Lipawy będę przekraczał granice mojego poznania i doświadczenia. Na długim kolcu konieczna jest zmiana myślenia, nawyków i odruchów, których nie da się nauczyć na innych oponach. Przy tak wysokich prędkościach margines błędu jest minimalny, zatem doświadczenie z ubiegłorocznego startu na Łotwie z pewnością będzie przydatne. Żeby myśleć o zwycięstwie, musimy dać z siebie absolutnie wszystko. Fajnie, że tak wiele polskich załóg chce spróbować swoich sił w FIA ERC. To naprawdę wspaniały cykl i wierzę, że polskie flagi będą dominować przy odcinkach specjalnych.
Starty Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team - Grupa LOTOS - a także i CUBE.ITG i Driving Experience. Szczegółowe informacje dotyczące Kajetana Kajetanowicza i zespołu są dostępne na stronach www.lotosrallyteam.pl oraz www.kajto.pl, a także na: www.facebook.com/EmocjeDoPelna i www.facebook.com/KajetanKajetanowicz.

 

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 

News

Zmarł Henryk Mandera
W wieku 82 lat zmarł Henryk Mandera zasłużony dla sportu, wybitny zawodnik... więcej
Barbórkowy niezbędnik kibica, czyli co, gdzie i kiedy
Rajd Barbórka tradycyjnie rozgrzewa wszystkich fanów sportów motorowych w ... więcej
Gala Zakończenia Sezonu Sportu Samochodowego za nami!
Po wielu miesiącach zmagań przyszedł wreszcie czas na zamianę nomexu... więcej
Kacper Sztuka dołącza do Red Bull Junior Team!
Kacper Sztuka został kierowcą juniorskiego programu Red Bull! Rok 2023 to ... więcej
Ceremonia Zakończenia Sezonu Sportu Samochodowego 2023- transmisja
Transmisja z gali rozpocznie się o godz. 15 na profilu facebook Motowizja, a od... więcej
Szkolenie sędziów portu samochodowego, 03.12.2023, Tychy
Szkolenie Sędziów Sportu Samochodowego1. Termin: 3 grudnia 2023 r., (niedziela)... więcej
Gala Sportu Samochodowego 2023 na żywo w Motowizji
Tradycyjnym zakończeniem roku w polskim motorsporcie są gale na ... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 16.12.2023, Świdnica
Sobota: 16 grudnia 2023 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica, ul.... więcej
Szkolenie na licencje ND-R, 16-17.12.2023, Świdnica
1. Terminy:16.12.2023 - 17.12.2023 (sobota - niedziela)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej

Strony

- Archiwum