Wypowiedzi zawodników przed Rajdem Kaszub

Jacek Jurecki:
Po pechowym Karkonoskim, startujemy w Rajdzie Kaszub „głodni” jazdy. Niestety w Jeleniej Górze uciekło sporo punktów, dlatego tym bardziej jesteśmy zmotywowani, żeby odrabiać straty. Można powiedzieć, że będzie to mój debiut, ponieważ startowałem co prawda w Rajdzie Lotos, ale w jego zimowej wersji, więc trasy są dla mnie nowością. Wyzwanie jest tym samym większe, ale jestem ciekawy tych tras i konfiguracji odcinków. Trzecia runda RSMP i trzeci start w Citroenie C2 R2, ale teraz wsiadamy do samochodu przygotowanego przez firmę Evo-Tech. Bardzo mnie cieszy, że mogę wrócić do tak profesjonalnej ekipy. Przez cały poprzedni sezon doskonale nam się razem współpracowało. Chłopaki znają się na swojej robocie, więc jestem spokojny o samochód, jaki w ten weekend mamy do dyspozycji. Jest pozytywnie, a mam nadzieję, że w takich samych nastrojach spotkamy się na mecie. Zapraszam do kibicowania i trzymajcie mocno kciuki. Partnerami naszej załogi podczas drugiej rundy RSMP 2015 są: Blachdom Plus, Wokar-Bis, ASC Bielsko-Biała, Hoja oraz Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester.

Michał Trela:
Dla nas, zawodników z południa polski, gdzie skupia się większość imprez, wyjazd nad Morze Bałtyckie to prawdziwa wyprawa, ale warto, bo zapowiada się ciekawy weekend. Mam pozytywne wspomnienia z tymi okolicami, bo wygraliśmy tutaj w 2006 z Kramarem na szutrach „generalkę”. Z Jackiem jechaliśmy Baltic w wersji zimowej, więc asfalty tutaj będą dla nas obydwóch nowością. Słyszałem, że trasa jest ciekawa, ale zobaczymy po zapoznaniu. Konkurencja znów będzie mocna, ale mamy do dyspozycji naprawdę dobrze przygotowane auto, więc jedziemy z nastawieniem na wysokie miejsce. Mamy trochę do odrobienia po ostatnich przygodach, więc trzymajcie kciuki. Do zobaczenia na odcinkach.

Łukasz Byśkiniewicz:
Byłem na tym rajdzie dwa razy z naszymi kamerami TVN Turbo: raz gdy był to rajd szutrowy, drugi zimą. Teraz jedziemy po nieznanych trasach asfaltowych.  Przed rajdem odbyliśmy krótkie testy, aby sprawdzić czy w Clio R3T wszystko dobrze działa. Cieszę, się z nowych tras, gdzie trzeba się wykazać dobrym opisem, a nie jazdą na pamięć. Jesteśmy szczęśliwi, że do naszego zespołu oprócz naszego stałego partnera NOVOL dołączyli nowi. Od tego rajdu rozpoczynamy współpracę z RN Race Navigator firmą bardzo silnie związaną ze sportami motorowymi produkującą urządzenia video-telemetryczne analizujące osiągi kierowców. W nasz start na Kaszubach zaangażowała się także Grupa Zdunek- dealer BMW i Renault. Nie pozostaje nic innego jak nie zawieść naszych kibiców i partnerów.

Maciej Wisławski:
Startowałem w tym rajdzie tylko dwa razy, jeszcze kiedy był to w 100% rajd asfaltowy. Tak więc krajobraz jest mi znany, ale trasy nie. Na pewno trzeba się spodziewać wielu szczytów i szybkich partii bo takie są drogi morenowych terenów Kaszub. Zawsze na tym rajdzie moim kierowcom szło bardzo dobrze i wierzę, że teraz też tak będzie, tym bardziej, że jesteśmy wspierani przez nowych partnerów, którzy wiedzą co to jest motorsport. Dziękujemy za zaangażowanie firmom: RN Race Navigator, Grupa Zdunek oraz NOVOL. Trzymajcie za nas mocno kciuki!

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

News

Wyścig Górski Prządki: niedziela rekordów
Niedzielne rozdanie 21. Wyścigu Górskiego Prządki to podjazdy wyścigowe 2... więcej
Kacper Sztuka po debiucie na ulicach Monako
Księstwo Monako ugościło stawkę FIA Formula 3™ Championship w ... więcej
GSMP: Karol Krupa wygrywa wyścig na swoim terenie
Karol Krupa (POL, Skoda Fabia), zawodnik Automobilklubu Małopolskiego Krosno... więcej
Wyścig Prządki: Ostatnie odliczanie przed startem
Odbiór Administracyjny i techniczne Badanie Kontrolne, rozpoczęły 21.... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.05.2024 r., Marki
1. Termin:25 maja 2024 (sobota).2. Miejsce:Polska Federacja Driftingu Sp. z o.o... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-C, NDJ-C, 01-02.06.2024 r., Tor Poznań
Termin: 01-02 czerwca 2024 r. (sobota – niedziela) Miejsce: Tor... więcej
Gwiazdy wyścigów górskich wracają do Korczyny
W najbliższy weekend 24 – 26.05 w Korczynie k. Krosna rozegrany zostanie... więcej
Ruszyła wyścigowa karuzela
To był interesujący weekend wyścigów samochodowych. Na Torze Poznań... więcej
Po raz drugi z rzędu – Rajd Nadwiślański dla Madziary i Pawłowskiego
Unikali problemów, wygrali dziewięć z dziesięciu odcinków specjalnych i... więcej

Strony

- Archiwum