Wypowiedzi zawodników przed LOTOS 70. Rajdem Polski

Aleks Zawada:
Już we wtorek rozpoczęliśmy rajdowy weekend od treningów na luźnej nawierzchni. W piątek rozpoczną się zmagania, które z pewnością przyniosą kibicom wielu wrażeń i jeszcze więcej emocji. Jestem bardzo zadowolony, że pracę naszego zespołu doceniają takie marki jak ENEOS, z którą rozpoczynamy współpracę. Wraz z Cathy mamy nadzieję na dobry występ, po litewskiej rundzie w Kownie jesteśmy dobrze przygotowani na szutrowe trasy, ale przede wszystkim postaramy się dotrzeć do mety.

Łukasz Byśkiniewicz:
Nasz Ford Fiesta R2 otrzymał nowe płyny ustrojowe od naszych nowych partnerów: do chłodnicy wlaliśmy Borygo (Boryszew ERG), a silnik zalaliśmy sportowym olejem klasy premium marki Eneos. Samochód pomalowaliśmy w nowe barwy lakierami NOVOL, wstawiliśmy szybę Saint-Gobain Sekurit, założyliśmy opony Pirelli, a o sprawność techniczną auta zadbała Rzetelna Firma MSZ Racing. Chroniąc się przed szarugą w bluzach Ozoshi, jesteśmy dobrej myśli – część OS-ów znam z zeszłego roku, więc będę się na nich czuł pewniej, a te nowe, arcytrudne i nierytmiczne, musimy po prostu solidnie opisać. Na niektórych szerokich fragmentach jest jak w Finlandii – kibice przy trasie na pewno zobaczą widowiskową jazdę bokiem, a tych, którzy nie dotrą do Mikołajek, zapraszamy na relację z rajdu w specjalnym odcinku programu „Auto-Sport” w TVN Turbo.

Maciej Wisławski:
Większość odcinków znam, zupełnie nowy jest dla mnie tylko ten w okolicach Mrągowa – mam nadzieję, że dzięki moim archiwalnym notatkom i wspomnieniom maksymalnie ułatwię Łukaszowi pracę na tym nieprzewidywalnym rajdzie. Nasza skromna ekipa jedzie z dalekim numerem startowym, co zwiększa ryzyko – po przejeździe kilkudziesięciu załóg na trasie na pewno zostaną wyczesane korzenie i kamienie, a droga będzie strasznie rozkopana. Cieszę się, że wielkie nazwiska ze szczytu listy startowej działają jak magnes na kibiców – organizator spodziewa się ich stu tysięcy: to więcej niż na hitowych meczach piłki nożnej!
 

Michał Kościuszko:
Testy wypadły pozytywnie, ale nie wiem jak będzie na długich oesach, takich jak na rajdzie. Nadal odczuwam ból kręgosłupa, ale jestem dobrej myśli. Na testach jeździłem po suchej i mokrej nawierzchni, mogłem więc zobaczyć jak nasze nowe auto spisuje się w różnych warunkach. Cieszę się, że jestem na mazurach i że mój start jest możliwy. To nasz pierwszy występ w tym sezonie przed polską publicznością, więc na pewno nie zabraknie nam adrenaliny.

Maciek Szczepaniak:
Rajd Polski od kiedy wygrałem go w 2006 należy do moich ulubionych rajdów rozgrywanych w Polsce. W tym roku dzięki zaangażowaniu Grupy LOTOS rajd będzie miał oprawę na światowym poziomie i każdy ze startujących zawodników marzy, aby mieć w swoim dorobku puchar za pierwsze miejsce. Z powodu kontuzji Michała przygotowujemy się do tego rajdu w sposób szczególny. Wzięliśmy udział w Rajdzie Warmińskim, aby sprawdzić kondycję jego pleców. Zarówno rajd jak i dzisiejsze testy wypadły pozytywnie, dlatego wierzę, że będziemy mogli wspólnie z innymi wspaniałymi kierowcami tworzyć ciekawe widowisko podczas LOTOS 70. Rajdu Polski
 

Michał Bębenek:
Litewska eliminacja RSMP rozgrywana na luźnej nawierzchni zapewniła nam doskonały trening przed najważniejszą imprezą w sezonie, czyli przed Rajdem Polskim. Nie jest tajemnicą, że bardzo lubię szutrowe drogi wokół Mikołajek, a swoje zwycięstwo w tym rajdzie, które miało miejsce w 2008 roku uważam za jedno z ważniejszych wydarzeń w mojej karierze. Dlatego już nie mogę doczekać się startu tegorocznej edycji rajdu, choć obsada zawodów jest bardzo mocna a rodzaj trasy preferuje raczej załogi startujące samochodami S2000. Nie oznacza to jednak, że zamierzamy tanio sprzedać skórę. Będziemy walczyć do końca o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej. Do zobaczenia w Mikołajkach!

Grzegorz Bębenek:
Wspólnie z Michałem bardzo lubimy ten rajd i jazdę po szutrze. Wiele razy zajmowaliśmy w Mikołajkach wysokie miejsca, a pokonywanie kilometrów oesowych po luźnych nawierzchniach sprawiało nam zawsze mnóstwo frajdy. Mam nadzieję, ze podobnie będzie i tym razem. Znakomita międzynarodowa obsada i szybkie trasy wokół mazurskich jezior spowodują, że tempo jazdy z pewnością nie będzie należało do najwolniejszych. Jeśli chcecie pooglądać skaczące na hopach rajdówki i szybkich kierowców, koniecznie przyjeżdżajcie na Rajd Polski!

Wojtek Chuchała:
Rajd Polski to zawody, na które kibice czekają przez cały rok. My także odliczamy dni do występu w Mikołajkach, które mają wspaniały, rajdowo-rekreacyjny klimat. Po udanym Rally Kauno Ruduo z optymizmem patrzymy na kolejny w tym sezonie start na szutrowych trasach. Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Keratronik, Raiffeisen Leasing, Geberit, Greco, SJS i Sony VAIO, a także pozdrawiamy wszystkich kibiców. Widzimy się w Mikołajkach!

Kamil Heller:
Przed nami zdecydowanie największa i najważniejsza impreza w sezonie, czyli święto motorsportu z bazą w Mikołajkach. Tegoroczny Rajd Polski zapowiada się wyjątkowo emocjonująco i to nie tylko za sprawą bardzo mocnej listy zgłoszeń. Szutrowa nawierzchnia i duża ilość hop jak zwykle zapewnią kibicom wspaniałe widowisko. My też będziemy chcieli czerpać wiele radości z jazdy, a po treningu na litewskich szutrach czujemy się trochę pewniej na tej nawierzchni, więc postaramy się dać z siebie wszystko.
 

Samochody: 
Share

News

Inter Europol Competition na torze i na ekranie
Listopad stał dla zespołu Inter Europol Competition pod znakiem finału serii... więcej
Rajd Barbórka: Kajetan Kajetanowicz stawia czoła rywalom i kontuzji!
Do ostatnich chwil nie było pewne, czy Kajetan Kajetanowicz, ośmiokrotny... więcej
Walka z czasem trwa. Kajetan Kajetanowicz zbiera siły przed Rajdem Barbórka
W najbliższy piątek wystartuje jubileuszowy, 60. Rajd Barbórka –... więcej
RAJD BARBÓRKA 2022. KAMENA RALLY TEAM PONOWNIE NA STARCIE
Przed kibicami motorsportu wielkie święto wieńczące sezon! W pierwszy weekend... więcej
Rekordowa oglądalność Porsche Esports Sprint Challenge Poland 2022 (Mistrzostw Polski Digital Motorsport)
Wielkim sukcesem zakończył się sezon Mistrzostw Polski w Digital Motorsporcie:... więcej
79. Rajd Polski trzecią rundą ERC, w maju 2023
Światowa Rada Sportów Motorowych FIA (WMSC) zatwierdziła kalendarz Rajdowych... więcej
Mistrzowie nagrodzeni
Najlepsi zawodnicy w krajowych cyklach sportu samochodowego odebrali puchary... więcej
Pierwszy sezon F1inSchools w Polsce otwarty
W piątek, 18 listopada odbyło się oficjalne otwarcie pierwszego sezonu projektu... więcej
GRZEGORZ CHMIELEWSKI (16.6.1946-17.11.2022)
Przyjaciele, koledzy o Grzegorzu Chmielewskim:„17 listopada w wieku 76... więcej

Strony

- Archiwum