Wypowiedzi zawodników przed 29. Rajdem Karkonoskim - 3. rundą LOTOS RSMP oraz 3. rundą RPP

Jan Chmielewski:
Rajd Karkonoski to impreza o specyficznym klimacie, który sprawia, że z uśmiechem na twarzy pakujemy walizki i z wielką ochotą jedziemy do Jeleniej Góry, by stanąć na starcie trzeciej rundy RSMP. Organizator przygotował zmienioną konfigurację trasy, na czele z mierzącą ponad 27 km Czernicą, na której będziemy rywalizowali podczas niedzielnego etapu. Jak zawsze jednym z atutów tych zawodów z pewnością jest malowniczy krajobraz Karkonoszy, składający się na wysoką renomę i duże zainteresowanie rajdem wśród kibiców. Rajd Karkonoski zapowiada się ciekawie również z powodu niepewnej, szybko zmieniającej się aury, choć w ostatnim czasie rundy RSMP przyzwyczaiły nas do nieprzewidywalnych warunków pogodowych i nie wykluczone, że i tym razem kluczowym elementem rajdowej strategii będzie właściwy dobór opon.

Jakub Gerber:
Czas od Rajdu Świdnickiego minął nam bardzo szybko i już w piątek wystartujemy do pierwszego odcinka specjalnego kolejnej, trzeciej już rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nie ma chyba zawodnika, który nie lubiłby Rajdu Karkonoskiego i ja podzielam tą opinię w stu procentach. Do plusów wymienionych przez Janka dodałbym jeszcze wysoki poziom pracy i zaangażowanie organizatorów Rajdu Karkonoskiego. Po raz kolejny znajdujemy się w licznej grupie rajdówek z napędem na jedną oś i właśnie na walce o zwycięstwo w ośce będziemy się w Jeleniej Górze koncentrowali.
 

Sławomir Ogryzek:
Rajd Karkonoski to impreza niezwykle atrakcyjna zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Przed nami 11 odcinków specjalnych, z których najdłuższy będzie liczył aż 27 km. W Jeleniej Górze zespół OgryzekRallySport rozpocznie współpracę ze stajnią C-Rally, która począwszy od trzeciej rundy RSMP będzie się zajmowała obsługą techniczną naszego Peugeota 208 R2. Jednocześnie chciałbym bardzo podziękować za dotychczasową współpracę stajni Fightersglory, która zawsze wykazywała się profesjonalizmem i wielką wyrozumiałością.

Jakub Wróbel:
Tegoroczny Rajd Karkonoski będzie moim szóstym występem na trasach zlokalizowanych wokół Jeleniej Góry i Karpacza. Wszystkie poprzednie edycje bardzo dobrze wspominam i to nie bez powodu. Atmosfera za sprawą organizatorów jest doskonała, trasy przepiękne a nieprzewidywalna, górska pogoda sprawia, że zawody te zwykle są bardzo interesujące. Podobnie jak w Świdnicy konkurencja w naszej klasie dopisała, co motywuje nas i zmusza do dalszych postępów. Mamy nadzieje, że będziemy w stanie systematycznie poprawiać nasze tempo, a na mecie znajdziemy się nie mniej zadowoleni niż w Świdnicy.

Tomek Czopik:
Trudno mi zliczyć, który raz tutaj startuję. Zawsze panuje  fajna atmosfera i rządzi przyjazny organizator. Konfiguracja oesów bardzo podobna jak w roku ubiegłym. W przeciwieństwie do mojego pilota, który nie lubi kostki Kowarów, bo trochę się tutaj porozbijał, tutejsze odcinki specjalne należą do moich ulubionych. Fajne, techniczne, bardzo szybkie, o coraz lepszej nawierzchni. Większość z nich to klasyki z kultowymi miejscami. Na odcinku specjalnym rozgrywanym w Karpaczu bolesny może okazać się kontakt z mijanymi przez cały czas krawężnikami.
Przygotowując się do rajdu przejechaliśmy trochę kilometrów na testach. Podobno w sobotę i niedzielę ma być mokro i chłodno. Trzeba będzie znaleźć dobry kompromis pod względem ustawienia zawieszenia  i doboru opon. Jeżeli sprawdzi się prognoza pogody, na pewno będzie się wiele działo.
Mamy nadzieję, że starsi  panowie pokażą na co ich stać i pojadą wreszcie w okolicach piątego miejsca. Liczymy na dobrą zabawę i będziemy nagrywać nasze dyskusje w samochodzie przed startem do odcinków.

Dominik Butvilas:
W przerwie pomiędzy rajdami dużo pracowałem z moim trenerem na Litwie. Przeprowadzaliśmy różnego typu sesje, głównie w wirtualnych symulatorach, ale także i na prawdziwych drogach. Analizowaliśmy również onboardy i znaleźliśmy wiele rzeczy do poprawy. Start w grupie z bardziej zbliżonymi autami jest zawsze przyjemniejszy i łatwiej będzie śledzić moje postępy. Różnica nie będzie ogromna i nie ścigałem się już od pewnego czasu autem grupy N, ale mam nadzieję na przypomnienie sobie jego niuansów podczas zbliżających się testów. Nie zaprzątam już sobie głowy rozczarowaniami z Rajdu Świdnickiego. Jestem w pełni skupiony na kolejnej rundzie RSMP i choć wiem, że nie wykorzystuję jeszcze mojego potencjału  pełni, to zrobię wszystko, by pojechać szybciej. Jak zawsze startuję z poniesioną głową. Dziękuję całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Subaru Import Polska, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Lemona Electronics, SJS oraz AIBĖ

Kamil Heller:
Rehabilitacja była bardzo udana, nic mnie nie boli, czuję jeszcze że jakiś czas temu się poobijałem, ale nie jest to uporczywe. Byłem naświetlany laserami i polem magnetycznym, musiałem też się oszczędzać i unikać obciążeń. Ostatni rajd w którym występowałem odbył się w marcu, więc czuję spory głód jazdy. W międzyczasie zaangażowałem się bardziej w sprawy zespołowe, ale to nie to samo co prawy fotel w rajdówce. Na Rajdzie Karkonoskim wystartuję w gorsecie, który odciąża część lędźwiową kręgosłupa. Tę eliminację RSMP wspominam bardzo pozytywnie, zawsze osiągaliśmy tam dobre rezultaty i notowaliśmy niezłe czasy odcinków specjalnych. Sądzę, że będziemy walczyć o zwycięstwo w grupie 3, to będzie nasz główny cel.

Samochody: 
Share

News

Rewolucja w motoryzacji - PZM na konferencji Impact mobility rEVolution’19
Katowicka konferencja Impact mobility rEVolution’19 (9 – 10... więcej
Rajd Baja Europe zbliża się wielkimi krokami
Drodzy zawodnicy, fani i przedstawiciele mediów,Z przyjemnością informujemy was... więcej
Kurs na licencję RN
Kurs na licencję RN1. Termin: 2-3.11.2019 r. (sobota-niedziela),2. Miejsce: 2-3... więcej
Kurs na licencje B,C , BC JUNIOR
Kurs na licencje B,C; B,C JUNIOR        ... więcej
53. Rajd Dolnośląski - Hotel Zieleniec - Bouffier zwycięża i zostaje drugim wicemistrzem Polski
(06.10.2019) Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Hyundai i20 R5) odnieśli... więcej
Emocjonujące finały w Toruniu – 7. runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross
Przy zmiennej pogodzie rozegrana została finałowa, siódma runda Oponeo... więcej
Sezon Motul HRSMP dla Lutego, Rajd Dolnośląski dla Grzelewskiego
Marcin Grzelewski i Krzysztof Niedbała (Ford Sierra Cosworth 4x4) zwycięzcami... więcej
53. Rajd Dolnośląski - Hotel Zieleniec - Bouffier najszybszy w deszczu i mgle
(05.10.2019) Bryan Bouffier i Xavier Panseri prowadzą po dwóch etapach 53.... więcej

Strony

- Archiwum