Wypowiedzi zawodników po 1. rundzie Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe

Marcin Jedliński:
To był udany weekend. Jeśli tak ma wyglądać każdy wyścig w tym sezonie, to ja się już cieszę. Oprócz tego, że jest szansa powalczyć w tym roku o dobre lokaty, to przede wszystkim mam ogromną radochę z jazdy i oby trwało to jak najdłużej. Również mój Tato wyjeździł się i poszło mu zdecydowanie lepiej aniżeli w pierwszym wyścigu na Hungaro. Gratuluję Grzegorzowi Moczulskiemu wygranej, Jarkowi Budzyńskiemu trzeciego miejsca. Nie spodziewałem się, że na otwarciu sezonu dwukrotnie znajdę się na podium i wyjadę z zawodów jako lider serii. Teraz szykujemy się w GT3 POLAND na WSMP w Poznaniu i kolejna rundę Pucharu Porsche . Na koniec,.. dziękuje bardzo całej ekipie GT3 POLAND za perfekcyjnie przygotowane auto.

Jarosław Budzyński:
Najważniejsze, że nic się nie stało. Dzisiaj startowałem podczas wyścigu na używanej gumie, na której jechałem kwalifikacje. Niestety Czesi nie mieli już dzisiaj nowych opon w sprzedaży. Pomimo tego start to była istna petarda i do pierwszego zakrętu dojechałem jako drugi w kolejności. Rafał dzisiaj wystartował bardzo słabo i widziałem go tylko w tylnym lusterku. Grzesiek Moczulski i Marcin Jedliński pokazali dzisiaj się z dobrej strony i pojechali bardzo dobry wyścig. Goniłem ich od startu, ale też nie chciałem szaleć i starałem się wszystko robić na luzie. Jestem zadowolony z całego weekendu, nic się nie podziało i to dla mnie jest najistotniejsze. Teraz czeka nas kolejny wyścig w Poznaniu w WSMP. Wystartuję w dywizji narodowej.

Rafał Mikrut:
Startowałem do niedzielnego wyścigu z P2, co dawało duże szanse na dobry wynik. Niestety na starcie nie skleiła mi guma i nie ruszyłem tak, jak bym tego chciał. Przez to straciłem kilka miejsc i musiałem odrabiać podczas wyścigu. Wyprzedziłem tylko trzy auta, ale dużo czasu zajęła mi walka z jednym z Turków i Stevem. Pod koniec wyścigu miałem w zasięgu wzroku Jarka, ale niestety wyścig się skończył. To z pewnością nowe doświadczenie. Dzisiaj była fajna walka, dobre tępo. Coraz lepiej czuję się w nowym samochodzie, a cały weekend oceniam pozytywnie. Po 1 wyścigu jechałem z ograniczonymi emocjami. Jadę w tym roku tylko puchar Porsche, więc kolejny wyścig dla mnie już w czerwcu na Torze Poznań. Jeśli pojawi się opcja testów, to na pewno wezmę w nich udział.

Share

News

Centrum Informacyjne Rządu na temat koronawirusa
W związku z licznymi pytaniami w załączeniu briefy przygotowane przez... więcej
ORLEN Team rusza z cyklem rozmów z zawodnikami
Zawodnicy ORLEN Team przygotowali dla swoich fanów rozwiązanie, dzięki któremu... więcej
Motorsport w dobie koronawirusa – autorski reportaż Motowizji
W sobotę 4 kwietnia na antenie Motowizji premiera pierwszego w Polsce reportażu... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 06-14.04.2020 r.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 06.04-09.04.2020 i 14.04–17.04.2020r.... więcej
Nowa wersja konkursu PZM dla kibiców
Drodzy kibice!Ze względu na trudny czas związany z epidemią koronawirusa, jaki... więcej
#NasiMistrzowie #OurChamps
Kochani! Dobrze wiemy, jak trudny jest to czas dla nas wszystkich i jak wielka... więcej
Zmiany w kalendarzu zawodów.
Informujemy, że w związku z decyzjami  Prezydium Zarządu Głównego PZM, w... więcej
#zostańwdomu, ale jeśli jedziesz gdzieś samochodem, warto o tym pamiętać
Drodzy kierowcy!Wszyscy doskonale już wiemy, jak prawidłowo myć ręce, czym je... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 18-27.03.2020r.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 18-27.03.2020r. Biura Zarządu Głównego... więcej

Strony

- Archiwum