Wracają Bezpieczne Rajdy

Po rocznej nieobecności na trasach RSMP, zespół BEZPIECZNERAJDY powraca do pracy na odcinki specjalne.

- W roku 2013 będziemy rozwijać naszą ideę i nadal pomagać organizatorom w krzewieniu bezpiecznego kibicowania podczas każdej rundy krajowego czempionatu. Stałe samochody zero sprawdziły się podczas sezonów 2009-2011 i po konsultacjach z ZG PZM postanowiliśmy wystawić zespół ponownie do pracy - mówi Tomasz Kamiński, szef grupy Rallysafety. - Tak jak dotychczas,  zespół będzie czynnie uczestniczył w kontroli przygotowania odcinków specjalnych oraz będzie przekazywał wszystkie uwagi z trasy do Centrum Kierowania Rajdem, które to na podstawie przekazanych informacji będzie podejmować strategiczne decyzje dotyczące rozgrywania danego odcinka specjalnego. Delegat PZM do spraw bezpieczeństwa, Piotr Burdalski przekazał nam dodatkowe uwagi dotyczące pracy zespołu i postawił konkretne zadania, z których musimy wywiązać się w stu procentach.

Jako projekt nadal będziemy uświadamiać kibiców, w jaki sposób najbezpieczniej, na żywo mogą oglądać rajdowe emocje. Wyprodukujemy odpowiednie ulotki informacyjne, będziemy rozdawać gwizdki i oczywiście będziemy promować cykl RSMP. Nasz zespół pozostał wierny marce SUBARU i choć zaczniemy sezon w samochodach różnej specyfikacji - od cywilnego STI MY11 poprzez Imprezę 2002 aż do A-grupowej Subaru Impreza 555, to cel jest jeden - wyposażyć zespół w klasyczne, historyczne rajdówki - Subaru Impreza 555, od Rajdu Wisły będą w zespole już dwa takie samochody.  W naszych planach oprócz RSMP, znajduje się jeszcze Rajd Lausitz, oraz bardzo intensywnie pracujemy nad wystawieniem teamu w jednej z europejskich rund WRC.

Do zacnego grona sponsorów w sezonie 2013 zaliczają się HANDLOPEX. SA lider w dystrybucji opon i felg, Ubezpieczenia GENERALI, grupa logistyczna SCHNUG POLSKA, sklep internetowy AUTORACING.PL oraz autoryzowany serwis MTS SUBARU Marek Kluszczyński. Samochody na odcinkach specjalnych wyposażone będą w najnowsze opony DUNLOP, a zespół swoje umiejętności podnosić będzie w WALLRAV RACE CENTER Zielona Góra/Stary Kisielin. Oczywiście popularyzować cykl zamierzamy poprzez naszego partnera Oficjalny Serwis Mistrzostw Polski RSMP.PL Dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy! Już w następny weekend pierwsza runda Rajd Świdnicki KRAUSE,  pamiętajcie Motorsport może być niebezpieczny! Szanowny widzu CIESZ SIĘ RAJDEM I KIBICUJ BEZPIECZNIE!!!

Więcej na www.biezpiecznerajdy.pl

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Share

News

Szesnastka z dwutaktem
16 załóg w rajdówkach sprzed lat ruszy do rywalizacji w 30. edycji Rajdu... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 14.08.2021, Świdnica
PROGRAM SZKOLENIA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGO Organizator: Stowarzyszenie G4... więcej
Kurs na licencję RN, 14-15.08.2021, Świdnica
Program kursu na licencję RN organizowany przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej
Kolejny konkurs FIA Rally Star z JBL
Dystrybutor marki JBL w Polsce jest partnerem polskich eliminacji do projektu... więcej
Podwójny rekord Christiana Merlego
9 Runda FIA EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich była... więcej
Michał Ratajczyk wygrywa 7 Rundę GSMP Christian Merli najszybszy w treningach przed 9 Rundą FIA EHC.
109 kierowców z 10 krajów Europy przystąpiło do podjazdów treningowych 9 Rundy... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 30-31.07.2021, Rzeszów
SZKOLENIE KANDYDATÓW NA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOOrganizator szkolenia:... więcej
Kulminacja rajdowego sezonu w Szczecinie, Dobrej i Drawsku Pomorskim
Wysoka Grzęda Baja Poland to od 10 lat najważniejsza pozycja w kalendarzu... więcej
Gwiazdy europejskich wyścigów wracają do Limanowej!
114 zawodników zgłosiło się do 12 Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz... więcej

Strony

- Archiwum