Wierczuk Race Promotion w Radomiu

Sukces zawodników Fundacji Wierczuk Race Promotion w Radomiu

Podczas rozgrywanej w Radomiu rundy Kartingowych Międzynarodowych Mistrzostw Polski znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Fundacji Wierczuk Race Promotion.  Jan Antoszewski w bezdyskusyjny sposób zdominował rywalizację w kategorii Młodzik 60, natomiast wiceprezes Fundacji Emilia Wierczuk zajęła trzecie miejsce w kategorii KF.

Wakacje w pełni, a mimo to zawodnicy kartingowi nie mają zbyt wiele czasu na relaks. Przed tygodniem Jan Antoszewski wywalczył w Gostyniu tytuł Wicemistrza Polski Młodzików, a już w kolejny upalny weekend rywalizował na torze w Radomiu. 12-latek wygrał kwalifikacje, dzięki czemu ruszał do pierwszego wyścigu z Pole Position, ale po zamieszaniu i przepychance z rywalami, po starcie spadł na siódmą pozycję. To jednak nie zniechęciło młodego zawodnika, który we wspaniałym stylu regularnie odrabiał straty i ponownie objął prowadzenie. Od tego momentu Antoszewski nie pozostawił już żadnych złudzeń rywalom i za każdym razem udowadniał, że jest najszybszym zawodnikiem tych zawodów. Po dwóch zwycięstwach  pierwszego dnia, Jaś wygrał także pierwszy wyścig w niedzielę, co wystarczało do triumfu w całych zawodach (liczą się 3 najlepsze wyniki). Nie powstrzymało to jednak Antoszewskiego przed kolejnym, czwartym zwycięstwem, którym potwierdził swoje „panowanie” na kartodromie w Radomiu.

- To były bardzo udane zawody. Cieszę się, że wygrałem wszystkie cztery wyścigi. Szczególne podziękowania chciałbym przekazać Fundacji Wierczuk Race Promotion, której wsparcie umożliwiło mi start w Radomiu oraz WTR Racing za doskonałe przygotowanie sprzętu, który sprawował się wręcz znakomicie – powiedział Jan Antoszewski.Przedstawiciele Fundacji Fundacji Wierczuk Race Promotion mieli jednak w Radomiu jeszcze więcej powodów do radości. Wiceprezes Fundacji Emilia Wierczuk dwukrotnie ukończyła wyścigi kategorii KF na drugim miejscu i w klasyfikacji generalnej zawodów zajęła znakomitą, trzecią lokatę.

- Mam satysfakcję, że treningi pod okiem męża Jarka przynoszą efekty. Miejsce na podium do dobry wynik, ale nie jestem w pełni zadowolona ze swoich startów. Mogło być jeszcze lepiej, jednak przytrafiło mi się kilka błędów, które postaram się wyeliminować w kolejnych zawodach – tłumaczyła skromnie Emilia Wierczuk.

Udany występ zawodników Fundacji podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Radomiu stanowi dobry prognostyk przed kolejną częścią sezonu serii Rok Cup Poland, która po wakacyjnej przerwie, w dniach 7-8 września zawita do Starego Kisielina.

Fundacja PZM: 1.5 proc. ma znaczenie
Okres rozliczania dochodów za 2023 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Polskie podia w Trofeo Andrea Margutti
Za nami 35. edycja Trofeo Andrea Margutti w Lonato. To była najbardziej owocna... więcej
Rotax pojechał bonusowo w Bydgoszczy
Polski sezon kartingowy rozpoczęty. 39 zawodników wystartowało w Bonus Cup... więcej
1 Runda - ROK CUP POLAND, TORUŃ
28 Polaków we Włoszech. Podium Daniela Zająca
Przed nami start polskiego sezonu Rok Cup, a za nami pierwsza... więcej
Podium Davida Aulejtnera w Campillos
David Aulejtner był jedynym polskim kierowcą, który rywalizował w ... więcej
Komunikat GKSK PZM nr 6 /2024 z dnia 12.03.2024r. - wprowadzenie licencji Hobby do systemu Inside
Główna Komisja Sportu Kartingowego informuje o uruchomieniu licencji Hobby w... więcej
Niesamowity wyczyn Borysa Łyżenia w Walencji
Spektakularnego wyczynu w finale inauguracyjnej rundy cyklu Euro Series... więcej