WIELKOPOLANKI NA TORZE „POZNAŃ”

 

Tradycyjnie od wielu lat (na pewno znacznie więcej niż mogłoby się wydawać) około 8 marca panowie z Automobilklubu Wielkopolski przygotowują specjalnie dla Pań wyjątkowe wydarzenie. Nie inaczej było w tym roku. W dniu 9 marca zorganizowany został rajd samochodowy „Wielkopolanki za Kółkiem”, w którym mogły wystartować wyłącznie załogi kobiece. Tegoroczna edycja rajdu zgromadziła na starcie 144 Panie w 62 samochodach. Całość odbywała się na Torze „Poznań”. Tu zlokalizowany był start, mety poszczególnych odcinków oraz próby samochodowe. Te ostatnie były ustawione na nitce toru co sprawiło, że jadąc od próby do próby Panie mogły „zwiedzić” cały tor. Rajdowe zmagania uzupełniły dwa odcinki turystyczno-nawigacyjne, które łącznie miały ok. 60 km. Jeden z nich opisany był najczęściej spotykanym w tego typu rajdach itinererem strzałkowym, drugi natomiast zapisany był tzw. „cienką czerwoną linią”. Zapis ten od kilku lat stosowany jest w rajdzie Wielkopolanek, ale w tym roku sprawił może trochę mniej problemów i dostarczył więcej zabawy niż w latach poprzednich, gdyż Panie otrzymały przed rajdem szczegółową, specjalnie opracowaną instrukcję.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych wszystkie Panie dotarły na metę bez przykrych niespodzianek, a za to w dobrych nastrojach.  Na mecie czekał ciepły posiłek wraz ze słodkim poczęstunkiem, a czas oczekiwania na wyniki wypełniły liczne atrakcje. Spotkanie z policjantem z Komendy Wojewódzkiej Policji dostarczyło Paniom wielu emocji, o czym mogła świadczyć ożywiona dyskusja na temat konkretnych sytuacji drogowych. W dalszej części były porady dotyczące projektowania wnętrz, omówione przez Panią Klementynę Michalską  z firmy Mookoo, a jak dbać o stopy opowiedziała Pani Paulina Gurczyńska, właścicielka Gabinetu Pedologicznego. Ratownicy z Automobilklubu Wielkopolski wraz ze strażakami z OSP w Luboniu zaprezentowali w niezwykle widowiskowy sposób akcję ratowniczą po poważnym wypadku samochodowym. Aby uwolnić uwięzione w rozbitym samochodzie osoby, trzeba było użyć specjalistycznego sprzętu ratowniczego. Przez cały czas trwania imprezy Panie miały możliwość połączyć się z odległymi miejscami za pomocą specjalnie uruchomionej radiostacji, działającego przy Zespole Szkół Odzieżowych, Szkolnego Klubu Krótkofalowca. Dokonano 86 połączeń z wieloma krajami Europy - najdalszym miejscem była Sardynia. Na koniec wystąpił Jacek Hałasik, który przybliżył uczestniczkom gwarę poznańską.

Imprezę zakończyła ceremonia wręczenia nagród. Pierwsze trzy miejsca zajęły załogi składające się z sióstr. Pierwsze miejsce przypadło Izabeli i Katarzynie Bzyl, drugie - Dorocie Skowrońskiej i Alicji Tomaszewskiej, a trzecie Joannie i Dorocie Piotrowskim. Wśród nagród było 8 samochodów na weekend z pełnymi zbiornikami paliwa od firm Pol-Car, Nissan Polody, Lee Motors, Krotoski-Cichy i Berdychowski, talony na projekty wnętrz od firmy Mookoo, karnety na zajęcia fitness od Just4Fit, talony do Gabinetu Pedologicznego Pauliny Gurczyńskiej. Akademia Jazdy Automobilklubu Wielkopolski ufundowała bezpłatny udział w zajęciach, a Carrera Car Team - przejażdżki samochodami Porsche po torze „Poznań”. Wszystkie Panie zostały obdarowane okolicznościowym kubkiem, dyplomem ze swoim zdjęciem,  talonami na zabiegi Bewei Studio, zniżkami na kursy językowe od Centrum Językowego Akces Benefit oraz zniżkami na warsztaty artystyczne od firmy Dekoratorki. Serdecznie dziękujemy sponsorom i partnerom.

Sprawność organizacyjna oraz fachowość sędziów sprawiły, że impreza odbyła się bez opóźnień i z zapewnieniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Najlepszą zapłatą za włożony trud blisko 20 osobowej grupy organizatorów pracujących pod kierunkiem Komandora Ryszarda Śliwińskiego, był uśmiech Pań od początku do końca imprezy. Już dziś zapraszamy Panie na przyszłoroczną imprezę.

 

Grzegorz Rybak

Automobilklub Wielkopolski

 

Turystyka: 
Źródło zdjęcia: 
Share

Zdjęcia

News

Spokojnych Świąt Wielkanocnych
życzyPolski Związek Motorowy - Zarząd Główny  
Centrum Informacyjne Rządu na temat koronawirusa
W związku z licznymi pytaniami w załączeniu briefy przygotowane przez Centrum... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 06-14.04.2020 r.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 06.04-09.04.2020 i 14.04–17.04.2020r. Biuro... więcej
#NasiMistrzowie #OurChamps
Kochani! Dobrze wiemy, jak trudny jest to czas dla nas wszystkich i jak wielka... więcej
#zostańwdomu, ale jeśli jedziesz gdzieś samochodem, warto o tym pamiętać
Drodzy kierowcy! Wszyscy doskonale już wiemy, jak prawidłowo myć ręce, czym je... więcej
Odeszła Mirka Rynowiecka
ZO PZM w Poznaniu przekazuje smutną informację o śmierci Mirosławy... więcej
Komunikat Polskiego Związku Motorowego w związku z zagrożeniem epidemiologicznym
Komunikat Polskiego Związku Motorowego w związku z zagrożeniem... więcej
RUNDA ZAWIESZONA! Śladami Wiosny - II runda Pucharu Polski - Turystyczna Jazda na Orientację
Automobilklub Królewski zaprasza do udziału w imprezie turystyczno-... więcej
SZKOLENIE ZAWIESZONE! Szkolenie OSP w Warszawie
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Warszawie wraz z... więcej
SZKOLENIE ZAWIESZONE! Szkolenie OSP w Poznaniu
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Poznaniu na zlecenie GKSPiT PZM... więcej

Strony

- Archiwum

Strony