Wielebski w motocyklowym pucharze Superstock 1000 w Portugalii

Reprezentujący na co dzień barwy lubelskiego zespołu Bogdanka Junior Team Poland w Pucharze Europy Juniorów, Artur Wielebski wystartuje w najbliższy weekend w przedostatniej rundzie międzynarodowego pucharu motocyklowego Superstock 1000 na torze Portimao w Portugalii.

Wielebski rywalizuje w tym roku w pełnym cyklu Pucharu Europy Juniorów, a dzięki podium w ostatnim wyścigu na niemieckim torze Nurburgring, wciąż ma szansę na triumf w klasyfikacji generalnej serii. Zanim jednak Juniorzy wystartują w ostatniej, podwójnej rundzie EJC na torze Magny Cours we Francji za trzy tygodnie, ubiegłorocznego mistrza Polski klasy Superstock 600 czeka debiut w cyklu Superstock 1000.

Kategoria ta jest bezpośrednim przedsionkiem do MŚ World Superbike i Supersport, w których Bogdanka wystawia swój flagowy zespół, Bogdanka PTR Honda. Wielebski ma już na swoim koncie starty w ME Superstock 600, a także testy motocykli o pojemności 1000ccm, ale start na portugalskim torze Portimao w najbliższy weekend, będzie jego oficjalnym debiutem w większej klasie Superstock 1000.

Tegoroczny maturzysta, Wielebski dosiądzie motocykla Ducati 1098R w barwach ekipy SK Energy Bogdanka Racing i będzie musiał nauczyć się nie tylko zupełnie nowego toru, ale i maszyny. Zespół nie nakłada jednak na „Artiego” presji związanej z wynikiem, licząc jedynie, że dodatkowy czas spędzony na torze, pomoże 19-latkowi w walce w ostatniej rundzie Pucharu Europy Juniorów we Francji.

Niedzielny wyścig rozpocznie się o godzinie 11:30, a relację na żywo obejrzeć będzie można na antenie Eurosportu 2. W ten sam weekend, drugi z juniorów lubelskiej ekipy, Adrian Pasek, wystartuje w Portimao w wyścigu MŚ World Supersport w barwach Bogdanka PTR Honda. Więcej o wyścigowym zespole motocyklowym Bogdanki pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilach Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing na Facebooku, a także na profilu BogdankaPTR na Twitterze. Więcej o EJC na oficjalnej stronie: www.europeanjuniorcup.com

Artur Wielebski: „Nigdy nie byłem na torze Portmao, który jest jednym z najtrudniejszych w kalendarzu, a także nigdy nie jeździłem na Ducati, dlatego traktuję zbliżający się weekend jako zupełnie nowe doświadczenie i mam nadzieję, że pomoże mi ono w przyszłości. Nie liczę na żaden konkretny wynik, ale mam nadzieję, że zaliczę udany weekend i wiele się nauczę. Jeździłem już wieloma motocyklami, także o pojemności 1000 i czułem się na nich bardzo dobrze, więc jestem spokojny. Uczyłem się toru grając w gry wideo, a także oglądając wyścigi z poprzednich lat, ale tak trudne obiekty wymagają wielu okrążeń, aby wszystkiego się nauczyć. Mam nadzieję, że koledzy z Bogdanki pomogą mi w poznaniu tajników Portimao. Lubię techniczne tory. Rok temu startowałem w ME na Imoli i szybko nauczyłem się jej konfiguracji, zdobywając w wyścigu dobry wynik. Mam nadzieję, że w ten weekend będzie podobnie.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Artur świetnie poradził sobie na torze Nurburgring, gdzie wywalczył kolejne podium w Pucharze Europy Juniorów. Jego forma jest wysoka, więc zamiast czekać na ostatnią rundę EJC, wykorzystujemy szansę i na jedną rundę nawiązujemy współpracę z ekipą SK Energy, wystawiając Artura w pucharze Superstock 1000 w barwach Bogdanki. Od dawna chcieliśmy, aby Artur wystartował na motocyklu największej pojemności. Jest wysoki, a rok temu, kiedy testował maszynę o pojemności 1000ccm w Poznaniu, zaskoczył nas tym, jak szybko zaczął uzyskiwać dobre czasy. Czekamy na to, co pokaże, ale najważniejsze, aby dobrze się bawił. Cieszy nas też fakt, że Artur będzie w Superstock 1000 drugim Polakiem, u boku Andrzeja Chmielewskiego, który gościnnie startował w naszych barwach w niedawnej rundzie World Supersport w Rosji."

Motocykle: 
Słowa kluczowe: 
Share

News

Biesiekirski punktuje w debiucie w mistrzostwach świata w Malezji
Debiutując w motocyklowych mistrzostwach świata FIM EWC, 18-letni Piotr... więcej
Polacy z kolejnymi punktami w mistrzostwach świata
Motocykliści polskiego zespołu LRP Poland wywalczyli kolejne punkty do... więcej
ORLEN edukuje kierowców na PGE Narodowym!
Jazda na suwak i formowanie korytarza życia to nowe obowiązki kierowców... więcej
Wójcik Racing Team gotowy na start w Malezji
Już w sobotę 14 grudnia o godzinie 13:00 lokalnego czasu i 6:00 rano czasu... więcej
Wielki finał sezonu minimotocykli. Znamy laureatów tegorocznej Gali Pit Bike!
To było fantastyczne wydarzenie, które do Zamku w Osieczku pod Warszawą... więcej
Taddy Błażusiak drugi w Krakowie - Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro
14-tysięcy gardeł skandujących „Taddy, Taddy”, niezapomniane starcie... więcej
Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro w Krakowie
Wielkie odliczanie do krakowskiej rundy motocyklowych, halowych Mistrzostw... więcej
Informacja o zakończeniu kadencji GKSM na lata 2015-2019
Tegoroczna Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego to także podsumowanie całej... więcej
Zima to czas zmian i przygotowań do nowego sezonu
Dobre wiadomości napływają z Klubu SM CRT. Ich czołowy zawodnik –... więcej
Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego 2019
Tradycyjnym ukoronowaniem sezonu była nasza Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego... więcej

Strony

- Archiwum