Volkswagen Golf Cup wraca na Lausitzring

W pierwszy weekend lipca Volkswagen Golf Cup zaliczy trzecią tegoroczną rundę na torze Lausitzring. Tym razem zmagania 25-pucharowych Golfów przygotowanych przez Volkswagen Racing Polska ponownie będą towarzyszyć niemieckiej serii wyścigowej ADAC GT Masters, więc na trybunach możemy spodziewać się tłumów kibiców, a rywalizację będzie można obejrzeć w Internecie za pośrednictwem live streamingu. Obiekt zlokalizowany w Łużycach jest dobrze znany większości kierowców, gdyż gościł już ubiegłoroczną edycję pucharu Golfa.

25 kierowców reprezentujących barwy aż 10 krajów zawita w najbliższy weekend na zlokalizowany tuż przy polskiej granicy tor Lausitzring – obiekt dobrze znany zawodnikom, gdyż znajdował się w zeszłorocznym kalendarzu, a także był areną testów przed sezonem 2015. Wówczas kierowcy zainteresowani startem w Volkswagen Golf Cup mogli zapoznać się z tą prestiżową serią oraz Golfem GTI wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów DSG oraz innowacyjny system Push – to – Pass.

Podczas trzeciego weekendu sezonu 2015 bardzo ważne będą treningi. O ile w poprzednich rundach zawodnicy korzystali z nich, aby wrócić do formy po długiej przerwie, tak tym razem będą one ważne dla utrzymania dobrego tempa - Volkswagen Golf Cup po weekendzie w Słowacji miał zaledwie tydzień odpoczynku, więc wszyscy zawodnicy są „w uderzeniu”. Można się więc spodziewać, że już od pierwszego wyjazdu na tor zacznie się bardzo zacięta walka o jak najwyższe lokaty.

Wyścigowy weekend rozpocznie w się w piątek 3 lipca od pierwszej półgodzinnej sesji treningowej zaplanowanej na godz. 14:35. Na drugi trening trzeba będzie jednak poczekać do soboty, kiedy puchar organizowany przez Volkswagen Racing Polska rozpocznie rywalizację na niemieckim torze już o godz. 8:00 rano. Na godz. 13:25 zaplanowano natomiast kwalifikacje, których wyniki ustalą kolejność, w jakiej na starcie do pierwszego wyścigu ustawią się zawodnicy. Drugi najlepszy czas każdego kierowcy z kwalifikacji będzie determinował ustawienie na starcie do drugiego wyścigu. Pierwszy z nich zostanie rozegrany również w sobotę punktualnie o godzinie 17:00. Niedziela będzie stała pod znakiem drugiego wyścigu, który o godz. 13:35 zwieńczy trzecią rundę sezonu 2015.

Na niemieckim torze kierowcom Volkswagen Golf Cup towarzyszyć będzie jedna z najpopularniejszych niemieckich serii - ADAC GT Masters. Ścigają się w niej najlepsze samochody GT takie jak Lamborghini, Ferrari czy McLaren, więc na torze zawsze jest wielu kibiców, którzy wsłuchują się w hipnotyzujący dźwięk wyścigowych silników.

Kibiców, którzy nie będą mogli odwiedzić toru Lausitzring zapraszamy do śledzenia rywalizacji w Volkswagen Golf Cup za pośrednictwem live streamingu. Transmisja na żywo będzie dostępna pod poniższym linkiem: http://volkswagengolfcup.pl/index.php/live-stream/

Tym, co ułatwi zawodnikom wyprzedzanie na niemieckim obiekcie i jednocześnie ubarwi rywalizację w trzeciej rundzie Volkswagen Golf Cup będzie system Push – to – Pass. Jest to rozwiązanie zastosowane w pucharowych Golfach przygotowanych przez Volkswagen Racing Polska od początku istnienia pucharu. Podczas rundy na torze Lausitzring zawodnicy będą mogli zwiększyć moc wyścigowego Golfa o dodatkowe 50 KM (do 310 KM) 19 razy podczas jednego wyścigu. Za każdym razem system Push – to – Pass zwiększy moc auta na 10 sekund z tym, że kolejny „strzał” będzie można wykonać dopiero po upływie kolejnych 10 sekund. W ubiegłym sezonie mogliśmy zaobserwować, że umiejętne wykorzystanie dodatkowej mocy może być kluczowe w walce o zwycięstwo. Na początku sezonu z pewnością w uprzywilejowanej sytuacji są kierowcy, którzy w poprzednim roku mieli okazję nauczyć się sprytnego korzystania z tego rozwiązania. Liczba wyświetlana na bocznych szybach pucharowych samochodów pokazuje ile razy kierowca może jeszcze użyć 50-konnego „dopalacza”. Aktywację układu Push – to – Pass sygnalizuje także niebieska lampka umieszczona za przednią szybą każdego z Golfów GTI.

Zlokalizowany w Łużycach tor jest dobrze znany zawodnikom. Przed sezonem 2015 zorganizowano na nim testy zapoznawcze, w trakcie których chętni na ściganie się w Volkswagen Golf Cup mieli okazję poznać tę prestiżową serię wyścigową oraz pucharowego Golfa GTI. Ponadto Lausitzring znalazł się w zeszłorocznym kalendarzu, więc część kierowców dokładnie zna już ten nowoczesny obiekt.

Otwarty w 2000 roku tor o długości nieco ponad 4,5 kilometra na stałe wpisał się w kalendarz wielu serii wyścigowych i gościł na swojej nitce tak znamienite cykle jak DTM czy nawet Champ Car. Jedną z najważniejszych zalet tego toru jest fakt, że został on wpisany w owal, przez co kibice na trybunach widzą niemal całe okrążenie.

Volkswagen Golf Cup 2015 – 3. runda – harmonogram

Piątek, 3 lipca

14.35 – 15.05 – Trening 1

Sobota, 4 lipca

8.00 – 8.30 – Trening 2

13.25 – 13.55 – Sesja kwalifikacyjna

17.00 – 17.30 – Wyścig 1

Niedziela, 5 lipca

13.35 – 14.05 – Wyścig 2

Wypowiedzi przed III rundą Volkswagen Golf Cup 2015 na torze Lausitzring:

Marcus Fluch: - Po bardzo udanym weekendzie w Słowacji, już niebawem wyruszymy w podróż do Niemiec. Mieliśmy tylko jeden wolny weekend, więc w tym czasie miałem czas na relaks i naładowanie swoich baterii. Tor Lausitring znam dość dobrze, ponieważ ścigałem się na nim w zeszłym roku, a także w pucharze Volkswagen Polo w sezonie 2009. Dam z siebie wszystko i spróbuję zdobyć jak najwięcej punktów do klasyfikacji generalnej.

Alexander Artemyev: - W zeszłym roku po raz pierwszy jeździłem na torze Lausitzring i muszę przyznać, że od samego początku bardzo mi się spodobał. Czuję, że jestem dobrze przygotowany, ponieważ bardzo dużo trenowałem na symulatorze, a także przypominałem sobie zeszłoroczne onboardy. Będę chciał ukończyć wyścig w Niemczech w czołowej dziesiątce.

Piotr Parys: - Toru Lausitzring nie znam tak dobrze, jak obiektu w Słowacji, jednak już na nim jeździłem i przypadł mi do gustu. Przygotowuję się pod kątem fizycznym i regularnie odbywam ćwiczenia. Moim celem na ten weekend ponownie nie będzie żaden konkretny wynik, a właściwe wykonanie swojego zadania, co zaprocentowało podczas ostatniej rundy na Slovakia Ringu.

Adam Rzepecki: - Weekend na Slovakia Ringu przyniósł mi dużo satysfakcji z jazdy oraz uświadomił mnie, że mogę walczyć o najwyższe pozycje. Przede mną runda na torze Lausitzring. Tor znam bardzo dobrze. W zeszłym sezonie poradziłem sobie na nim całkiem nieźle zajmując pozycje 11. i 10. Jest to już półmetek sezonu, więc muszę się skupić, aby błędy, jakie popełniałem podczas poprzednich rund się nie powtórzyły. W Słowacji celem było zdobycie duże liczby punktów, co się udało. Przed wyjazdem na Lausitzring mam zamiar wziąć udział w treningu na Torze Poznań w celu poprawy kwalifikacji, które są w moim wykonaniu coraz lepsze. Aktualnie zajmuję 10. pozycję w generalce. Zrobię wszystko, aby po weekendzie w Niemczech nie wypaść z czołowej dziesiątki.

Jędrzej Szcześniak: - Po dwóch rundach Volkswagen Golf Cup jestem bardzo zadowolony z postępów, które udało mi się wypracować, zdecydowanie przyspieszyłem. Jak pokazują czasy z treningów i kwalifikacji moja strata do lidera cały czas się zmniejsza, i też już wiadomo nad czym należy pracować żeby było jeszcze szybciej. Tor w Lausitz zdecydowanie różni się od Slovakia Ringu, nie ma tutaj tylu długich prostych, jest bardzo techniczny, kręty. Ważne aby mądrze wykorzystywać charakterystykę zakrętów. Czuję się dobrze przygotowany i mam nadzieję że przełoży się to na wynik czyli miejsce w pierwszej dziesiątce.

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

News

Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej
Decydujące 2,4 sekundy – Matulka i Dymurski najlepsi w Koszycach
Jakub Matulka i Daniel Dymurski (Skoda Fabia Rally2 evo) w świetnym... więcej
Garrett 50. Rajd Koszyc: zaskakująca końcówka I etapu
Trzy pierwsze oesy Garrett 50. Rajdu Koszyc zapowiadały, że rekord liczby... więcej

Strony

- Archiwum