V runda Pucharu Polski w Lipnie

W miniony weekend na lipnowskim torze odbyła się V Runda Międzynarodowych  Indywidualnych Mistrzostw Polski w motocrossie klas: MX 65, MX 85, MX 2 Junior, MX OPEN oraz IV Runda Pucharu Polski w motocrossie klasy weteran. Organizatorem zawodów był Lipnowski Klub Sportowy "Jastrząb".  Zawodnicy walczyli o puchary marszałka województwa kujawsko – pomorskiego, starosty lipnowskiego, burmistrza Lipna oraz wójta gminy Lipno. Po raz pierwszy zawody w Lipnie trwały cały weekend. Zgromadziły około dwóch tysięcy kibiców tej wyjątkowo widowiskowej dyscypliny sportu.

W klasie MX 65, w której ścigają się zawodnicy w wieku od 8 do 12 lat, najlepszy okazał się Marcus Petersen z Danii, drugi był Filip Bukowicz z KM Wisła Chełmno, a trzeci Daniel Volovich z Białorusi. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Amadeusz Murawski z Automobilklubu Głogów, Wiktor Małecki z KM CROSS Lublin, Damian Zdunek z Człuchowskiego AutoMotoKlubu, Wiktor Jasiński z KM Wisła Chełmno oraz Maksymilian Rogalski z Motosport Castrol Team Toruń.

Zawody w klasie MX 85 wygrał Szymon Staszkiewicz, reprezentujący Moto Klub Lidzbark Warmiński. Na drugim miejscu ukończył je Jakub Barczewski z LKS „Jastrząb”, który w tej chwili prowadzi w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.

Trzecie i czwarte miejsca zajęli zawodnicy z KM CROSS Lublin – Kamil Osieleniec i Dominik Małecki, a piąte reprezentant „Jastrzębia” – Artur Łykowski. O dużym pechu może powiedzieć faworyt gospodarzy Gabriel Chętnicki, któremu zepsuł się motocykl. Do tej pory zajmował on pierwsze miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski.

W klasie MX2 Junior zwyciężył Maciej Więckowski z KM CROSS Lublin przed Luisem Carstensem z AMK Drwęca Ostróda i Michałem Krechem z MOTOKLUBu Olsztyn. Piąty był Karol Kruszyński z Motosport Castrol Team Toruń. Z kolei klasę MX Open wygrał Karol Kedzierski z KM CROSS Lublin przed Evgenijem Tyletskim z Białorusi i Maciejem Zdunkiem z Człuchowskiego AutoMotoKlubu. Zawodnik „Jastrzębia”, Marcin Krakowski, zajął 12. miejsce.

Z kolei w klasie weteran bezkonkurencyjny był Mariusz Bukowski z Człuchowskiego AutoMotoKlub. Na drugim miejscu uplasował się, jeżdżący na hondzie, Janusz Herman z Moto Klubu Lidzbark Warmiński, a na trzecim Dariusz Strzelecki z Motosport Castrol Team Toruń.

Zawody zostały dofinansowane ze środków publicznych Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego i Urzędu Gminy w Lipnie. Wsparcia finansowego, rzeczowego i organizacyjnego udzieliło wiele firm i instytucji.

 

 

Motocykle: 

News

Wójcik Racing Team przed nowym wyzwaniem w MŚ FIM EWC
Motocykliści polskiego Wójcik Racing Teamu rozpoczynają na francuskim torze... więcej
Milan Pawelec rozpoczyna sezon w mistrzostwach świata
17-letni Milan Pawelec już w najbliższy weekend zadebiutuje w ... więcej
Fundacja PZM: 1.5 proc. ma znaczenie
Okres rozliczania dochodów za 2023 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
W Mrągowie wystartują Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike YCF, MRF, Kayo!
Ekscytujący początek sezonu Mistrzostw i Pucharu Polski Pit Bike YCF, MRF,... więcej
Nie żyje Tadeusz Hołubowski
Bardzo smutną informację otrzymaliśmy z Klubu Motorowego "Cisy" z... więcej
Duust Rally Team z punktami w Rajdzie Portugalii
Zawodnicy Duust Rally Teamu, Konrad Dąbrowski i Jean-Loup Lepan, dotarli do mety... więcej
Duust Rally Team solidnie na początku Rajdu Portugalii
Uczestnicy BP Ultimate Rally Raid Portugal mają za sobą dwa z ... więcej
Jeremiasz Wojciechowski w juniorskich mistrzostwach świata Moto3
16-letni Jeremiasz Wojciechowski już w najbliższy weekend rozpocznie... więcej
Duust Rally Team zmotywowany przed rundą w Portugalii
Po krótkim odpoczynku stawka Mistrzostw Świata w Rajdach Terenowych... więcej
Spokojnych Świąt Wielkanocnych
Spokojnych, dobrych i zdrowych Świąt Wielkanocnych życzy Polski Związek Motorowy... więcej

Strony

- Archiwum