V runda Pucharu Polski w Lipnie

W miniony weekend na lipnowskim torze odbyła się V Runda Międzynarodowych  Indywidualnych Mistrzostw Polski w motocrossie klas: MX 65, MX 85, MX 2 Junior, MX OPEN oraz IV Runda Pucharu Polski w motocrossie klasy weteran. Organizatorem zawodów był Lipnowski Klub Sportowy "Jastrząb".  Zawodnicy walczyli o puchary marszałka województwa kujawsko – pomorskiego, starosty lipnowskiego, burmistrza Lipna oraz wójta gminy Lipno. Po raz pierwszy zawody w Lipnie trwały cały weekend. Zgromadziły około dwóch tysięcy kibiców tej wyjątkowo widowiskowej dyscypliny sportu.

W klasie MX 65, w której ścigają się zawodnicy w wieku od 8 do 12 lat, najlepszy okazał się Marcus Petersen z Danii, drugi był Filip Bukowicz z KM Wisła Chełmno, a trzeci Daniel Volovich z Białorusi. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Amadeusz Murawski z Automobilklubu Głogów, Wiktor Małecki z KM CROSS Lublin, Damian Zdunek z Człuchowskiego AutoMotoKlubu, Wiktor Jasiński z KM Wisła Chełmno oraz Maksymilian Rogalski z Motosport Castrol Team Toruń.

Zawody w klasie MX 85 wygrał Szymon Staszkiewicz, reprezentujący Moto Klub Lidzbark Warmiński. Na drugim miejscu ukończył je Jakub Barczewski z LKS „Jastrząb”, który w tej chwili prowadzi w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.

Trzecie i czwarte miejsca zajęli zawodnicy z KM CROSS Lublin – Kamil Osieleniec i Dominik Małecki, a piąte reprezentant „Jastrzębia” – Artur Łykowski. O dużym pechu może powiedzieć faworyt gospodarzy Gabriel Chętnicki, któremu zepsuł się motocykl. Do tej pory zajmował on pierwsze miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski.

W klasie MX2 Junior zwyciężył Maciej Więckowski z KM CROSS Lublin przed Luisem Carstensem z AMK Drwęca Ostróda i Michałem Krechem z MOTOKLUBu Olsztyn. Piąty był Karol Kruszyński z Motosport Castrol Team Toruń. Z kolei klasę MX Open wygrał Karol Kedzierski z KM CROSS Lublin przed Evgenijem Tyletskim z Białorusi i Maciejem Zdunkiem z Człuchowskiego AutoMotoKlubu. Zawodnik „Jastrzębia”, Marcin Krakowski, zajął 12. miejsce.

Z kolei w klasie weteran bezkonkurencyjny był Mariusz Bukowski z Człuchowskiego AutoMotoKlub. Na drugim miejscu uplasował się, jeżdżący na hondzie, Janusz Herman z Moto Klubu Lidzbark Warmiński, a na trzecim Dariusz Strzelecki z Motosport Castrol Team Toruń.

Zawody zostały dofinansowane ze środków publicznych Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego i Urzędu Gminy w Lipnie. Wsparcia finansowego, rzeczowego i organizacyjnego udzieliło wiele firm i instytucji.

 

 

Motocykle: 
Share

News

50 rajd Wrocławski im. Lucjana Korszka
W dniach 07 – 08.05.2022 r. TMSM Sparta Wrocław zorganizowała II i III... więcej
Wysocki najszybszym zawodnikiem drugiej rundy Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej!
Debiut Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej na długo pozostanie w... więcej
Mistrzostwa Polski Motocross już w ten weekend w Dąbrowie Górniczej!
Już 7-8 maja najlepsi zawodnicy kraju staną na bramkach startowych drugiej rundy... więcej
Majówkę rozpoczęli na dwóch kołach
Długi weekend, idealna pogoda, fantastyczny rodzinny klimat. Tak miłośnicy... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2021 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
W dniu 2 maja 2022 r. Biuro ZG PZM w Warszawie (ul. Kazimierzowska 66 i ul. Górczewska 228F) będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 2 maja 2022 r. (poniedziałek) Biuro Zarządu Głównego... więcej
Rozgrzeją asfalt na bydgoskim Kartodromie
Runda Rozgrzewkowa Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM... więcej
Sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road wystartował!
Na nowym torze, przy zmiennej pogodzie i z nastawieniem na pełen sukces.... więcej
Ruszyła rejestracja na Mistrzostwa Polski Motorcross 2022 w Dąbrowie Górniczej!
Już 7-8 maja czeka nas prawdziwe Motocrossowe święto! To właśnie wtedy druga... więcej
Jurand Kuśmierczyk w pierwszej piątce Yamaha bLU cRU w Assen!
Jurand Kuśmierczyk znów błysnął w Pucharze Yamaha bLU cRU, w którym startują... więcej

Strony

- Archiwum