Upały, burze i ulewy – kierowcy utknęli w drodze do Argentyny

Wszyscy zawodnicy reprezentacji Polski, którzy dotarli już do Ameryki Południowej podkreślają, że tegoroczny Dakar będzie ekstremalny. I nie chodzi tylko o dwa etapy maratońskie, czy jazdę na wysokościach znacznie przekraczających 3000 m n.p.m., ale również pogodę, która od pierwszych dni pobytu w Argentynie daje im się we znaki.

W ostatnich dniach grudnia w Buenos Aires panowały ogromne upały. Lokalne media podawały informacje o rekordowo wysokiej temperaturze, która znacznie przekraczała 40 stopni w cieniu, a na terenach, którymi prowadzi trasa tegorocznego Dakaru sięgała powyżej 50 kresek. Z nowym rokiem przyszło załamanie pogody i na głowy kierowców „szturmujących” brzegi Ameryki Południowej spłynęły ulewne deszcze, połączone  z ostrymi burzami.

Te nagłe zmiany pogody nie pozostały bez wpływu na zawodników Poland National Team. Część z nich musiała zrezygnować z treningów na sprzęcie, który ostatni raz widziała pod koniec listopada we francuskim porcie Hawr. Inni… utknęli na lotnisku.

Załoga MANa w składzie Grzegorz Baran, Robert Jachacy i Paweł Grot oraz Jarosław Kazberuk i Maciej Marton z potężnej Tatry zamiast w Buenos Aires wylądowali w Montevideo. Po kilku godzinach oczekiwania na lotnisku w stolicy Urugwaju, w końcu udało im się dotrzeć do Argentyny, ale ich podróż z ojczyzny wydłużyła się tym samym do 24 godzin.

Teraz polskich „ciężarowców” czeka już „tylko” droga do Rosario, a w piątek administracyjna część rajdu, czyli odbiory techniczne i administracyjne.

Na miejscu startu rywalizacji są już załogi Piotra Beaupre i Jacka Lisickiego oraz Rafał Sonik. Jak na razie jednak wszystkie zespoły są rozsiane po okolicy Rosario, a do pierwszego spotkania całej reprezentacji dojdzie podczas załatwiania formalności.

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Wyścigowy finisz na Torze Poznań
To będzie już ostatnia w tym sezonie runda wyścigów samochodowych w naszym... więcej
Rally Rzeszów 2019 - zdjęcia
Autor: mikla-foto.pl
2. Rajd Polski Nowych Energii / 8. Rajd Polski Historyczny
Zdjęcia autorstwa Marcina Kaliszki www.rallyfoto.pl
Marczyk i Gospodarczyk Rajdowymi Samochodowymi Mistrzami Polski
(07.09.2019) Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5) wygrali Rajd... więcej
Kolejna wygrana Szymona Łukaszczyka w Etoll Wyścigu Górskim Czarna Góra.
Szymon Łukaszczyk wygrał 12 Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski i... więcej
Gagacki wygrywa w Słomczynie, Kuchar mistrzem Polski
Marcin Gagacki triumfuje w szalonej przedostatniej rundzie, ale to wrocławianin... więcej
Po 8. Rajdzie Polski Historycznym i 2. Rajdzie Polski Nowych Energii.
W Krakowie u stóp Wawelu została wyznaczona meta dwóch międzynarodowych imprez... więcej

Strony

- Archiwum