Upał nie przeszkadzał

Miało być gorąco i było gorąco. Mimo tropikalnych upałów (w sobotę temperatura powietrza dochodziła do 37 stopni Celsjusza, a temperatura w słońcu nawet 50 stopni!), zawodnicy startujący w 5. i 6. rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 4. rundzie Kia Lotos Race oraz 3. rundzie Mistrzostw Polski Hour Race, dzielnie znieśli sportową rywalizację na Torze "Poznań". A w sierpniowej rundzie wzięło udział ponad 140 kierowców.

W sobotę w najszybszej Dywizji 4, klasę pow. 3500 ccm wygrał Marcin Jedliński wyprzedzając o prawie 11 sekund kolegę z GT3 Poland, Jarosława Budzyńskiego. Na trzecim miejscu finiszował Dominik Kotarba-Majkutewicz. W klasie 3500 ccm zwyciężyła Małgorzata Rdest. W niedzielnym wyścigu najlepszy był Jarosław Budzyński, który po drugim zwycięstwie w klasie pow. 3500 ccm umocnił się na czele klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski. 20 sekund za nim finiszował Marcin Jedliński, startujący z ostatniego pola. Trzeci ponownie był Dominik Kotarba-Majkutewicz. W klasie 3500 ccm najszybszy Dariusz Gałęzki, a za nim finiszowali Jakub Glasse i Małgorzata Rdest.

W klasie 1N swoje przodownictwo w klasyfikacji generalnej potwierdził dwukrotnie Adam Wielowiejski. Za nim dwa razy finiszowali Przemysław Kaźmierczak i Łukasz Trzeciak. Dwurotnie na czwartej pozycji był Maciej Garstecki, który w klasyfikacji generalnej zajmuje trzecie miejsca za Wielowiejskim i Kaźmierczakiem.

W klasie 2, po raz piąty i szósty w tym sezonie wygrywał Mikołaj Jóźwiak, który praktycznie wywalczył już tytuł mistrza kraju. Ciekawie jest w klasie 3, w której liderem jest Paweł Widawski (drugi w niedzielę, bez punktów w sobotę), ale Karol Jodko-Kamiński po dwóch zwycięstwach w miniony weekend, traci do niego tylko cztery punkty.

Bardzo "ciasno" jest w klasyfikacji klasy 5. W sobotę triumfował Artur Obuchowski, a w niedzielę Krzysztof Ratajczak. Obuchowski jest liderem klasyfikacji generalnej (113 pkt.), ale depczą mu po piętach Mateusz Tokarski (110), Mateusz Bartkowiak (104) i Ratajczak (103).

W klasie 6 dwa zwycięstwa zapisał na swoim koncie Łukasz Rawecki, ale zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji generalnej (90 pkt.). Liderem pozostaje Dawid Abramczyk (100), dwukrotnie drugi w minionej rundzie. Przodownikiem w klasie 7 pozostaje Dariusz Sołtysiak (pierwszy w sobotę i trzeci w niedzielę). W klasie 8.1 po tytuł zmierza pewnie Konrad Tadla (dwa zwycięstwa), natomiast w klasie 8.2 Kamil Osóbka (wygrana i trzecie miejsce).

W 4. rundzie Kia Lotos Race weekend należał zdecydowanie należał do Karola Urbaniaka, który wygrał oba wyścigi, mimo że do drugiego startował z dalszej pozycji. Urbaniak zainkasował w miniony weekend aż 150 punktów i przesunął się w klasyfikacji generalnej na drugą pozycję (505 pkt). Liderem cyklu pozostaje Michał Śmigiel z dorobkiem 535 pkt. Kolejne miejsca zajmują: 3. Filip Tokar (496), 4. Konrad Wróbel (495), 5. Marcin Jaros (475). Ta piątka zawodników z pewnością jeszcze twardo powalczy o podium mistrzostw Polski w dwóch ostatnich rundach KLR w Czechach i Belgii.

Ostatnie wyścigi samochodowe na Torze "Poznań" w tym sezonie w dniach 2-4 października.

 

Samochody: 
Share

News

Gala mistrzów sportu samochodowego - GSMP 2019
Sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zakończył się we wrześniu... więcej
Galeria zdjęć z Gali Sportu Samochodowego 2019
Zdjęcia autorstwa Agnieszki Wołkowicz UMA Małopolska
Kurs i egzamin na licencję rajdową stopnia RN - 08.12.2019 Sobótka
PROGRAM kursu na licencję RN organizowanego przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - RMPST 2019
Triumfatorzy klasyfikacji generalnej, poszczególnych klas, a także rywalizacji... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - WSMP 2019
Podczas uroczystej gali Polskiego Związku Motorowego wręczono wyróżnienia za... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - Motul HRSMP 2019
Uroczysta gala Polskiego Związku Motorowego była świetną okazją do tego, by... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - RSMP 2019
Uroczysta gala sportu samochodowego Polskiego Związku Motorowego zwieńczyła... więcej
DAKAR 2020: W królestwie piasku
Trasa 42 edycji Rajdu Dakar, która rozpocznie się w mieście Dżudda 5 stycznia... więcej

Strony

- Archiwum