Udany debiut Wielebskiego w Superstock 1000 w Portugalii

Artur Wielebski ukończył swój debiutancki wyścig motocyklowego pucharu Superstock 1000 Portugalii. Na torze Portimao zawodnik Bogdanki dojechał do mety na siedemnastej pozycji.

19-letni Wielebski rywalizuje w tym roku w pełnym cyklu Pucharu Europy Juniorów, a dzięki podium w ostatnim wyścigu na niemieckim torze Nurburgring, wciąż ma szansę na triumf w klasyfikacji generalnej serii. W ramach przygotowań do decydującego starcia we Francji, Bogdanka postanowiła wystawić swojego juniora w przedostatniej rundzie pucharu Superstock 1000.

W portugalskim Portimao, ubiegłoroczny mistrz Polski klasy Superstock 600 po raz pierwszy dosiadł motocykla Ducati 1098R i choć nie znał ani maszyny, ani toru, zakwalifikował się do wyścigu na 22 miejscu.

Tegoroczny maturzysta miał dobre tempo i szansę na finisz w punktowanej piętnastce, ale wyjazd poza tor podczas omijania upadających rywali na pierwszym okrążeniu sprawił, że Wielebski dojechał do mety na siedemnastej pozycji. Artur przede wszystkim zdobył jednak cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje podczas jego dalszej kariery.

W Portugalii wystartował także drugi z juniorów Bogdanki, Adrian Pasek, który zadebiutował w MŚ World Supersport w barwach ekipy Bogdanka PTR Honda. Pasek co prawda musiał wycofać się z samego wyścigu, ale przez cały weekend notował systematyczne postępy i mógł się wiele nauczyć, rywalizując z najlepszymi zawodnikami na świecie.

Ósma i ostatnia runda Pucharu Europy Juniorów, podczas której zawodnicy będą mieli do przejechania aż dwa wyścigi, odbędzie się w dniach 5-7 października na francuskim torze Portimao. Wielebski i Pasek wciąż mają szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej serii, a w ramach przygotowań do dwóch ostatnich wyścigów, w najbliższy weekend zaliczą na Magny Cours krótkie testy.

Więcej o wyścigowym zespole motocyklowym Bogdanki pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilach Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing na Facebooku, a także na profilu BogdankaPTR na Twitterze. Więcej o EJC na oficjalnej stronie: www.europeanjuniorcup.com

Artur Wielebski: „Weekend potoczył się dla mnie bardzo dobrze. Szybko odnalazłem się na nowym torze i nowym motocyklu, robiłem regularne postępy i dobrze pracowałem z włoskimi mechanikami. Wyścig także rozpoczął się bardzo pomyślnie. W pierwszych zakrętach wyprzedziłem kilku zawodników i szykowałem się już do kolejnego ataku. Wtedy na wewnętrznej upadło kilku rywali. Aby ich ominąć, musiałem wyjechać poza tor i kiedy wyjechałem z pobocza, spadłem na ostatnie miejsce. Mogłem już tylko gonić, ale udało mi się przebić na siedemnaste miejsce. W niedzielę byłem trochę wolniejszy, niż w kwalifikacjach, ponieważ postanowiliśmy zmienić ustawienia motocykla i ostatecznie okazało się to krokiem w złym kierunku, ale najważniejsze, że dojechałem do mety i zebrałem wiele nowych doświadczeń. Co prawda po cichu liczyłem na finisz w punktowanej piętnastce, ale i tak był to bardzo udany weekend. Kategoria Superstock 1000 bardzo przypadła mi do gustu, ale teraz skupiam się już na dwóch ostatnich wyścigach Pucharu Europy Juniorów we Francji.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Zarówno Artur, jak i Adrian Pasek, otrzymali szansę startu w najbardziej prestiżowych seriach i bardzo dobrze ją wykorzystali. Obaj przejechali weekend bez żadnych błędów i wywrotek, wykonując bardzo dobrą pracę. Artur pokazał dojrzałość i zachował zimną krew po wypchnięciu poza tor. Dojechał do mety, zbierając cenne doświadczenia, a start w Portugalii pozwolił obu naszym juniorom zrozumieć, nad czym muszą popracować, aby regularnie startować w zawodach tej rangi. Naszym celem nie były konkretne pozycje i wyniki, a danie naszym juniorom możliwości sprawdzenia się w walce z najlepszymi zawodnikami na świecie. Obaj pisali się bardzo dobrze, a teraz czekamy już, co pokażą w ostatniej rundzie EJC.”

Motocykle: 
Słowa kluczowe: 
Share

News

Taddy Błażusiak drugi w Krakowie - Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro
14-tysięcy gardeł skandujących „Taddy, Taddy”, niezapomniane starcie... więcej
Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro w Krakowie
Wielkie odliczanie do krakowskiej rundy motocyklowych, halowych Mistrzostw... więcej
Informacja o zakończeniu kadencji GKSM na lata 2015-2019
Tegoroczna Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego to także podsumowanie całej... więcej
Zima to czas zmian i przygotowań do nowego sezonu
Dobre wiadomości napływają z Klubu SM CRT. Ich czołowy zawodnik –... więcej
Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego 2019
Tradycyjnym ukoronowaniem sezonu była nasza Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego... więcej
Bartosz Zmarzlik, Maksym Drabik oraz Żużlowa Reprezentacja Polski Juniorów wśród Mistrzów - Gala FIM Awards 2019
1 grudnia w Monako odbędzie się uroczysta Gala FIM podsumowująca sezon sportu... więcej
Nowa klasa Supertwin 650 w Wyścigowym Motocyklowym Pucharze Polski
W związku z coraz większą popularnością wyścigów motocyklowych w naszym kraju, w... więcej
Ostatnia prosta do Mistrzostw Świata SuperEnduro!
Od inauguracyjnej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro w Krakowie oddziela nas... więcej
DAKAR 2020: W królestwie piasku
Trasa 42 edycji Rajdu Dakar, która rozpocznie się w mieście Dżudda 5 stycznia... więcej
Polacy na 11. miejscu w 94. FIM International Six Days of Enduro (ISDE) w Portugalii
Za nami 94. FIM International Six Days of Enduro (ISDE) w Portugalii. Team... więcej

Strony

- Archiwum