Tuż za pole position

Kwalifikacje przed jutrzejszym 24-godzinnym maratonem na torze Dubai Autodrome rozpoczęły się dokładnie o godzinie 13:15 polskiego czasu. Podczas treningów i wolnych przejazdów cały zespół zgodnie ustalił, że o jak najlepsze pozycje startowe powalczą najbardziej doświadczeni z piątki zawodników: Adam Gładysz oraz Robertas Kupcikas.

Jako pierwszy za kierownicą 330-konnego SEAT-a Leon Supercopa zasiadł wielokrotny wyścigowy mistrz Polski – Adam Gładysz. Cała sesja zaplanowana była na dość krótkie 30 minut, dlatego Gładysz wyjechał z alei serwisowej tuż po zapaleniu się zielonych świateł. Po upływie 15 minut kapitan zespołu zjechał do alei serwisowej na dotankowanie samochodu i zamianę z Robertasem Kupcikasem.
Na tym etapie trwania rywalizacji polski zespół zajmował wysoką drugą pozycję w klasie A3T i tracił do niemieckiego zespołu jadącego BMW E46 M3 nieco ponad 0,2 sekundy.

Dotankowanie i zmiana kierowców przebiegła bardzo sprawnie i już po niecałej minucie Robertas Kupcikas był na torze rozgrzewając nowy komplet opon. Mistrz Volkswagen Golf Cup z 2014 roku pokonał dwa szybkie kółka, na których zdołał poprawić czas zespołu RTG by Gładysz Racing o 0,1 sekundy. To jednak nie wystarczyło by wskoczyć na wirtualne pole position, dlatego Kupcikas zdecydował się na jeszcze jeden zjazd do boksu tuż przed wywieszeniem flagi w biało-czarną szachownicę. 4 minuty przed końcem Guillame Roman z Peugeota ustanowił bardzo dobry, 0,4 sekundy wolniejszy czas od polskiego zespołu, dlatego Kupcikas zdecydował się na jeszcze jedno pomiarowe okrążenie, na którym uzyskał najlepszy czas 2:15.164

Jutrzejsze zadanie, które stoi przed reprezentantami klasy A3 z pewnością nie będzie należało do łatwych. W tegorocznej edycji wyścigu Hankook 24H Dubai weźmie udział rekordowa liczba załóg. Na starcie stanie bowiem 100 samochodów. W takich warunkach skupienie i koncentracja będą konieczne przez cały dystans rywalizacji. Jutrzejsze zmagania rozpocznie Robertas Kupcikas, którego zmieni Adam Gładysz. W dalszej kolejności SEAT-a Leon Supercopa poprowadzą: Marcin Jaros, Jerzy Dudek i Simon Larsson.

Rywalizację polskiego zespołu w Dubaju będzie można śledzić za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej http://www.24hseries.com/24h-dubai.

ADAM GŁADYSZ: - Właśnie ukończyły się dzisiejsze kwalifikacje do 24-godzinnego wyścigu w Dubaju. Zajęliśmy bardzo wysokie 2. miejsce z minimalną stratą do pierwszego zespołu, który jechał bardzo szybkim BMW E46 M3. W tej sesji nasz zespół reprezentowałem ja wspólnie z Robertasem. Udało się nam uzyskiwać bardzo podobne czasy z różnicą na poziomie 0,150 sekundy. Pod koniec dnia odbyły się dwie ostatnie godziny nocnego treningu, w którym więcej od nas jeździli Marcin Jaros, Jerzy Dudek i Simon Larsson. Ogólnie dzisiaj cały zespół spisał się świetnie. Jutrzejszy dzień zaczynamy od krótkiej rozgrzewki, a o godz. 11.00 polskiego czasu startujemy do 24-godzinnego wyścigu, który mam nadzieję, zakończy się dla nas sukcesem.

ROBERTAS KUPCIKAS: - To była dla nas dobra sesja, wykonaliśmy porządną robotę. Dzięki mechanikom Volkswagen Racing Polska nasz SEAT Leon Supercopa był idealny i ustanowiliśmy drugi czas w naszej klasie, z niewielką stratą do najszybszego. To jednak nie było najważniejsze, ponieważ wyścig jest bardzo długi. Głównym celem jest wygrać jutrzejszy wyścig i postaramy się zrobić wszystko co w naszej mocy, aby go zrealizować.

Samochody: 

News

Za tydzień w Limanowej: pojedynek wyścigowych Tytanów
Opublikowana przez Auto Moto Klub Limanowa prowizoryczna lista zgłoszeń... więcej
Najbardziej polski wyścig w sezonieprzed Kacprem Sztuką
Hungaroring jak zwykle będzie stanowić najbardziej polską rundę w sezonie. Z... więcej
Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej

Strony

- Archiwum