Trzech zawodników Bogdanki w Pucharze Juniorów

Bogdanka wkroczyła w swój drugi pełny sezon w motocyklowych MŚ World Supersport, gdzie w walce o najwyższe laury lubelskie barwy reprezentują; Brytyjczyk Sam Lowes, Mathew Scholtz z RPA oraz 8-krotny mistrz Polski, Paweł Szkopek.

Zespół kierowany przez Igora Piaseckiego nie zapomina jednak o juniorach. Do 19-letniego Artura Wielebskiego, który w barwach Bogdanki sięgnął rok temu po tytuł mistrza Polski klasy Superstock 600, dołączył aktualny drugi wicemistrz, 19-letni Adrian Pasek oraz dysponujący bogatym doświadczeniem międzynarodowym, 18-letni Szymon Kaczmarek.

Cała trójka wystartuje w prestiżowej serii European Junior Cup, będącą klasą towarzyszącą MŚ World Superbike i Supersport podczas ośmiu rund w Europie. Zmagania rozpoczną się już 22 kwietnia w holenderskim Assen, jednak jeszcze w marcu wszystkich uczestników EJC czekają pierwsze testy w Hiszpanii i odbiór identycznie przygotowanych motocykli KTM 690 Duke.

Relacje z tegorocznych wyścigów EJC polscy fani będą najprawdopodobniej mogli obejrzeć na antenie jednej ze sportowych stacji telewizyjnych. Więcej o wyścigowym zespole motocyklowym Bogdanki pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilach ekipy Bogdanka PTR Honda na Facebooku i Twitterze. Więcej o EJC na oficjalnej stronie: www.europeanjuniorcup.com

Artur Wielebski: „Jestem bardzo szczęśliwy, że wspólnie z Bogdanką udało nam się wystartować na arenie międzynarodowej, a do tego w serii, która jest przedsionkiem mistrzostw świata. Wszyscy zawodnicy będą dysponowali identycznymi motocyklami, co wyrówna szanse. Testy w hiszpańskiej Kartagenie pokażą rozkład sił, ale rok temu startowałem w tym samym wyścigu mistrzostw Europy Superstock 600 co zwycięzca ostatniej edycji EJC i na mecie byłem przed nim, więc liczę na walkę o zwycięstwo w całej serii, choć wiem, że nie będzie to łatwe. To świetne, że wystartujemy w jednej klasie razem z Adrianem i Szymonem. Z pewnością pozytywnie wpłynie to nie tylko na rywalizację na torze, ale także atmosferę w zespole.”

Adrian Pasek: „Od początku roku intensywnie przygotowuje się do sezonu pod okiem Przemka Salety i jestem mocno zmotywowany do rywalizacji. Sezon zapowiada się bardzo ciekawie; wszyscy zawodnicy dosiądą takich samych motocykli, co wyrówna szanse, a do tego będziemy mogli uczyć się torów znanych z mistrzostw świata, co każdemu ułatwi z pewnością dalszy rozwój kariery. Co prawda nigdy wcześniej nie jeździłem motocyklem marki KTM, a maszyna typu naked-bike także jest dla mnie nowością, ale nie mogę już doczekać się pierwszego wyścigu. Artur i Szymon na torze będą dla mnie dodatkową motywacją, ale miło będzie także być częścią polskiej grupy w padoku mistrzostw świata.”

Szymon Kaczmarek: „Cieszę, że się zostałem zauważony przez Bogdankę. Chciałbym w tym roku regularnie finiszować na punktowanych pozycjach. To świetne, że wystartujemy na torach znanych z mistrzostw świata. Będzie to cenna lekcja przed ewentualnym awansem na wyższy poziom, który jest marzeniem każdego zawodnika. KTM to motocykl, który powinien mi odpowiadać, więc jestem bardzo ciekawy pierwszego kontaktu. Zapowiada się świetna zabawa. Artur i Adrian są bardzo doświadczeni, więc liczę, że będę mógł się od nich czegoś nauczyć. ”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Zespół, który wystawiamy w MŚ World Supersport to idealna platforma do walki o mistrzowskie laury, jednak aby polskie sporty motorowe mogły się rozwijać, niezbędne jest także wspieranie młodych talentów. Nasi juniorzy mają duży potencjał dlatego zapewnienie im dobrej areny do jego rozwijania było bardzo ważne. European Junior Cup oznacza wyrównaną rywalizację, w której liczą się głównie umiejętności zawodników. Jednocześnie, seria pozwala na naukę światowych torów oraz oswajanie się z atmosferą mistrzostw świata. Myślę, że fakt, iż w cyklu wystartuje aż trzech Polaków, będzie jeszcze bardziej motywował każdego z nich, a fanom i sponsorom przyniesie dodatkową radość."

 

Motocykle: 

News

Kursokonferencja sędziowska w Bydgoszczy 2-3 marca 2024 (Harmonogram)
Zaktualizowany program kursokonferencji sędziów sportu motocyklowego:Harmonogram... więcej
Maciej Więckowski trzeci w SuperEnduro Cup! Hubert Żbikowski czwarty
Piąta runda Mistrzostw Świata SuperEnduro, która odbyła się w miniony weekend w... więcej
Szkolenie dla Sędziów kl. I i Dyrektorów Zawodów MP i PP w konkurencji Trial
Kursokonferencja sędziowska dla sędziów sportu motocyklowego kl. I (w... więcej
Kursokonferencja sędziowska w Bydgoszczy 2-3 marca 2024
Uprzejmie informujemy, że w dniach 2/3 marca 2024 Główna Komisja Sportu... więcej
Komunikat dotyczący numerów startowych Enduro
Wiecej informacji w linku poniżej:Komunikat
Inauguracja Pucharu YAMAHA YZ BLU CRU CUP przy Mistrzostwach Polski w Motocrossie!
To wyjątkowa inicjatywa, która daje młodym zawodnikom szansę na ... więcej
Kalendarz sportu motocyklowego 2024
W dniu 26 stycznia 2024 roku Prezydium ZG PZM zatwierdziło kalendarz sportu... więcej
Projekt Kalendarzy Enduro i Cross Country
Główna Komisja Sportu Motocyklowego informuje o opublikowaniu wstępnego... więcej
Polacy wicemistrzami w klasyfikacji narodów wyścigów motocyklowych Alpe Adria
Podczas styczniowego spotkania komisji wyścigów torowych Związku Motocyklowego... więcej
Projekt Kalendarza Motocross
Główna Komisja Sportu Motocyklowego informuje o opublikowaniu wstępnego... więcej

Strony

- Archiwum